جا قفلی کرکره برقی

استفاده از جا قفلی کرکره برقی موجب افزایش ضریب ایمنی درب می شود. امروزه درب های قدیمی جای خود را به درب های اتوماتیک داده اند و این مساله علاوه بر زیباتر کردن محل، به بالا بردن ایمنی آن نیز کمک کرده است. در این مطلب به معرفی یکی از ابزارهای ایمنی به نام جا قفلی کرکره برقی می پردازیم.

همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از نصب کرکره برقی ،جک درب پارکینگ و قیمت جک درب پارکینگ با کارشناسان ما در کهربا در تماس بگیرید.

جا قفلی کرکره برقی چه کاربردی دارد ؟

این جا قفلی ها برای افزایش امنیت درب اتوماتیک بر روی آن نصب می شود. قبل از اینکه به معرفی بهترین ویژگی های آن بپردازیم ابتدا به انواع جا قفلی و کاربرد آن ها اشاره می کنیم تا بعد از آشنایی با انواع جا قفلی کرکره برقی دست به انتخاب بهتری بزنید.

جا قفلی معمولی

جا قفلی معمولی از ساده ترین انواع جا قفلی محسوب می شود که در قسمت انتهایی تیغه نصب خواهد شد. این نوع از جا قفلی ها بر روی تیغه انتهایی و با فاصله ای حدودا 1 سانتی متر از ریل نصب خواهد شد. بعد از نصب جا قفلی کرکره برقی را به سمت پایین می کشید و سپس حلقه بعدی را مقابل حلقه ای که در قبل متصل کردیم نگه داشته و به وسیله ابزارهای جوشکاری جوش می دهیم.

جا قفلی هوشمند

جا قفلی کرکره برقی هوشمند نسل بعدی از جا قفلی های معمولی محسوب می شوند که امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند. قابلیت هایی مانند جلوگیری از آتش گرفتن موتور و پارگی تیغه و همچنین افزایش امنیت از ویژگی های مثبت آن است که موجب شده از استقبال بالایی توسط مشتریان برخوردار شود.

جا قفلی نیمه اتوماتیک

جا قفلی های نیمه اتوماتیک قابلیت قطع برق ورودی به موتور کرکره را دارند و زمانی که درب کرکره برقی با کلید قفل شده است برقی که به موتور آن وارد می شود نیز قطع می شود. در این شرایط اگر دکمه ریموت را فشار دهید کرکره برقی به هیچ عنوان از جای خود حرکت نخواهد و این مساله موجب می شود تا از آسیب به تیغه ها و موتور کرکره برقی جلوگیری شود . اما اگر در این وضعیت از قفل دستی استفاده کرده بودیم و اشتباها دکمه ریموت را فشار داده بودیم کرکره برقی باز می شد و باعث آسیب های فراوان به تیغه و موتور کرکره برقی می شد.

 

جا قفلی کرکره برقی

ویژگی های جا قفلی کرکره برقی چیست؟

جا قفلی کرکره برقی اگر به صحیح ترین نحو انتخاب شود می تواند ویژگی های خوبی را در راستای افزایش ضریب ایمنی نصیب شما گرداند. از جمله این ویژگی های مثبت را در ادامه خواهیم دید.

پیشگیری از شکستن قفل 

قفل هایی که برای افزایش ایمنی بر روی درب های کرکره ای نصب می شوند در صورتی بی ملاحظگی شاهد شکستن آن ها خواهیم بود. شکستن قفل می تواند امنیت درب را تا حد زیادی کاهش دهد و باعث بروز اختلالات در عملکرد درب شود.

پیشگیری از سوختن موتور

جا قفلی های هوشمند می توانند تا حد زیادی از موتور کرکره برقی محافظت کنند و از وقوع آتش و سوختن آن پیشگیری به عمل آورند. همان طور که اشاره کردیم اگر از جا قفلی های هوشمند و نیمه اتوماتیک استفاده شود به دلیل قطع شدن برق ورودی شاهد باز شدن خودکار درب نخواهیم بود و این مساله به شدت بر ایمنی موتور و حفظ سلامت آن تاثیرگذار است. در صورتی که اگر درب در هنگام قطعی برق به زور باز شود باعث صدمه دیدن موتور و فشار وارد آمدن به آن خواهد شد که در نتیجه ممکن است با آتش سوزی همراه شود.

پیشگیری از پارگی تیغه

جا قفلی در بخش انتهایی تیغه کرکره برقی نصب می شود. این بخش جزو قسمت های حساس تیغه محسوب می شود که عدم رعایت نکات فنی می تواند باعث پارگی آن شود. هنگامی که از جا قفلی استفاده می کنید به میزان چشم گیری از پارگی تیغه جلوگیری می شود و موجب افزایش طول عمر و حفظ کارکرد آن خواهد شد.

عمل نکردن درب در مواقع نیاز

زمانی که شما از جا قفلی هوشمند استفاده می کنید درب کرکره برقی زمانی عمل می کند که قفل از جا قفلی باز شده باشد. پس فشار دادن اشتباهی دکمه ریموت و خلاص کن دستی نمی تواند باعث باز شدن بی دلیل درب و آسیب به آن شود.

 

جا قفلی کرکره برقی

انواع موتور کرکره برقی

با استفاده از جا قفلی کرکره برقی از انواع موتور آن محافظت می شود. دو نوع موتور برای درب های کرکره ای وجود دارد که می توان به ساید و توبلار اشاره کرد.

موتور ساید

موتور ساید کرکره برقی به عنوان موتورهای صنعتی شناخته می شوند چرا که توانایی تحمل وزن زیاد و ابعاد بزرگ را دارند. به همین دلیل در مکان هایی مانند سوله ها و کارخانجات به وفور از آن ها استفاده می شوند. موتورهای ساید برای درب منازل مسکونی کاربرد زیادی ندارد مگر اینکه ابعاد درب زیاد باشد و تردد بالایی در آن مکان وجود داشته باشد. یکی دیگر از ویزگی های موتور ساید این است که قابلیت باز و بسته شدن به دفعات زیاد را در طول روز دارد و هیچ گونه آسیبی از این لحاظ به او وارد نخواهد شد. قیمت موتورهای ساید نسبت به موتورهای توبلار بیشتر است و وزن بالاتری نیز دارند.

موتور توبلار

موتورهای توبلار توانایی تحمل وزن و ابعاد زیاد درب را ندارند به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده در منازل مسکونی و پارکینگ ها به شمار می رود. موتورهای توبلار نباید در طول روز به دفعات زیاد باز و بسته شوند زیرا دارای موتور ضعیف تری نسبت ساید هستند و آسیب پذیر تر می باشند. قیمت و وزن موتورهای توبلار و همچنین عمر آن ها از موتورهای ساید کمتر است اما اگر به خوبی از آن ها مراقبت شود و سرویس های دوره را در آن لحاظ کنید شاهد افزایش عمر و کیفیت آن نیز خواهیم بود .

2 دیدگاه

  • مغازه ی ما کرکرش باز و بست زیاد میشه
    برای همچین مغازه ای پیشنهاد جاقفلی های هوشمند میشه ؟

    • عباس جان اگر مغازه نیاز به ظاهری شکیل و زیبا داشته باشه جاقفی های هوشمندو نمیمه هوشمند توصیه ی ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *