با سیستم های اعلان حریق مدرن کهربادر نگران سرقت های احتمالی نباشید

سیستم های اعلان حریق

امروزه برای امنیت بیشتر عموم مردم از وسایل و دستگاه های برای تشخیص و اعلام خطر(دود،حریق،گاز مونواکسید کربن و سایر شرایط اورژانسی دیگر ) به وسیله ی ابزار های صوتی و تصویری استفاده می کنند که مجموع این دستگاه ها را اعلان حریق می نامند.سیستم های اعلان حریق در بازار به دو حالت  متعارف و آدرس پذیر و با برندهای مختلف وجود دارد که از نظر قابلیت،قیمت و کارایی با هم متفاوتند. این بدان معناست که شما باید یک انتخاب دقیقی در زمان خرید انجام دهید. برای پیدا کردن مکان مناسب برای نصب این دزدگیر می توانید در کنار درب ورود و خروج، هنگامی که جک درب پارکینگ باز و بسته می شود، استفاده کنید همچنین قیمت جک پارکینگ و این مدل دزدگیرها معقول است و شما با تهیه این دو می توانید خیال خود را هم از نظر امنیت و هم هزینه های جانبی دیگر راحت کنید.

سیستم  اعلان حریق از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل می شود که کارکرد این قطعات باهم مرتبط می باشد که شامل : پنل کنترل مرکزی(که با توجه به فضا تعداد زون های آن مشخص می شود)، دتکتور دود،دتکتور حرارت،دتکتور گاز،فلاشر،چراغ سردر،آژیر، فلاشر ، تلفن کننده و باطری BACK UP و … می باشد که تعداد آن بسته به نیاز پروژه و تمایل کارفرما استفاده می گردد.

شرکت فنی مهندسی نیک عهد هوشمند با کادری مجرب و کارآزموده این تضمین را به کارفرما خواهد داد که در کمترین زمان ممکن (بسته به تعداد قطعات و متراژ سیم کشی)و با قیمت مناسب بهترین خدمات را ارائه دهد،لازم به ذکر است همکاران ما در بخش فنی برای مشاوره و بازدید قبل از هر گونه قراردادی به درخواست مشتری به صورت رایگان در محل حاضر بوده تا توضیحات لازم را به اطلاع برسانند.

اعلان حریق متعارف:

از قدیمیترین انواع سیستمهای اعلام حریق است که در این سیستم مکانی را که از نظر حریق می خواهیم حفاظت کنیم مشخص می کنیم تا در صورت بروز حریق بتوان محل حریق را سریعتر تشخیص داد که به هر کدام از این مناطق یک زون (zone) گفته می شود

اعلان حریق آدرس پذیر:

نسل جدید سیستمهای اعلام حریق ، سیستم های آدرس پذیر است که زیر مجموعه ی سیستم اعلام حریق خودکار می باشد ، سیستم های اعلام حریق خودکار وابستگی کمتری به تشخیص انسان دارد . در چنین سیستمی تمامی عناصر به کاررفته اعم از دتکتورها، شستی ها، آژیرها و… توسط یک کد یا آدرس مشخص میشوند.
این سیستم قادر است با شناسایی آدرس المان ها محل دقیق وقوع آتش سوزی را با به صدا درآوردن آژیر اعلام کند. این سیستم ها دارای مشخصات فنی بالاتر و قابلیت های بیشتری نسبت به سیستم های متعارف هستند دارای سرعت بالای تشخیص حریق، شناسایی محل حریق و نگهداری آسان تر است. لازم به ذکر است این سیستم به سیم کشی کمتری نسبت به سیستم متعارف احتیاج دارد،در نتیجه هزینه سیم و سیم کشی به طور قابل توجهی پایین می آید. اغلب پیشنهاد می شود برای مکانهایی از قبیل کارخانه ها، ادارات، مدارس، دانشگاهها و بیمارستان ها از این سیستم استفاده گردد.

شکل ظاهری قطعات :

تلفن کننده

اعلان حریق

پنل کنترل مرکزی

اعلان حریق

باطری BACK UP

اعلان حریق

آژیر (بلندگو)

اعلان حریق

فلاشر

اعلان حریق

شستی اعلان حریق

اعلان حریق

دکتور حرارت یا دود یا گاز

اعلان حریق

چراغ ریموت سردر

اعلان حریق

مزایای استفاده از اعلان حریق:

  1. افزایش ارزش اماکن
  2. جلوگیری از گسترش حریق
  3. اطلاع رسانی احتمال بروز حریق
  4. مشخص نمودن مکان حریق برای جلوگیری آسیب های بیشتر
  5. جلوگیری از حریق کرکره برقی بعد از نصب کرکره برقی
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09125140727