تاثیر دزدگیر خانه

شاید با دیدن این عنوان از خودتان بپرسید مگر می شود تاثیر دزدگیر خانه را نسبت به جلوگیری از سرقت انکار کرد؟ اصلا مگر می شود ما اقدام ایمنی قابل قبولی انجام بدهیم و تاثیرگذار نباشد؟ سوالات به جا و درستی هستند. مسلما تاثیر دزدگیر خانه را نمی شود انکار کرد و دزدگیر خانه یا باعث می شود سارق لو برود، یا اصلا سارق ممکن است با وجود دزدگیر به طور کلی بیخیال دستبرد زدن به منزل شما بشود. اما در این مقاله قصد داریم بفهمیم دزدگیر خانه “تا چه میزان” می تواند از سرقت جلوگیری بکند و آیا اقدامات دیگری هم برای ایمنی لازم است یا دزدگیر کافیست؟ با ما همراه باشید.

تکامل دزدگیر خانه

به طور کلی تاثیر دزدگیر در جلوگیری از سرقت را نمی توان نادیده گرفت. از همان سال 1700 میلادی که فردی به نام تیدلی اولین دزدگیر را اختراع کرد که سیستم ساده ای داشت و صرفا یک زنگ مکانیکی بود که روی در نصب می شد، از زمانی که آگوستوس راسل در سال 1853 اولین سیستم هشدار را به ثبت رساند، این موضوع ثابت شده است که تاثیر دزدگیر خانه بسیار بالاست و از سرقت های متعددی جلوگیری کرده است.
موضوع اصلی اما اینجاست که دزدگیر به تنهایی نمی تواند امنیت خانه ما را تضمین کند. یا بهتر است حتی بگوییم “هر دزدگیری” نمی تواند به طور کامل تضمین کننده امنیت خانه باشد. خیلی از دزدگیر ها ممکن است سنسور های ضعیفی داشته باشند، ممکن است با قطع کردن سیم آن ها به طور کلی از کار بیافتند، ممکن است پنل اصلی آن در دسترس باشد و سارق حرفه ای بتواند توسط پنل اصلی آن را از کار بیندازد، خیلی از دزدگیر ها کد و رمز برایشان تعریف نشده است و در بدترین حالت ممکن است سارق آنقدر حرفه ای باشد که بتواند به راحتی سیستم دزدگیر را هک کند.
به علاوه اینکه ما باید بهترین نوع دزدگیر را برای بالا بردن تاثیر دزدگیر خانه انتخاب بکنیم، از موارد امنیتی دیگر هم نباید غافل شویم که مهمترین آن ها را نام می بریم و بررسی خواهیم کرد. اما قبل از هرچیزی بهتر است با دزدگیر اماکن که در خانه ها نصب می شود بیشتر آشنا بشویم تا تاثیر آن را نیز بررسی کنیم.

دزدگیر خانه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ 

یکی از تاثیرگذار ترین و بهترین سیستم های امنیتی برای خانه، دزدگیر خانه است. این دزدگیر ها سنسور های مختلفی دارند که در صورت مشاهده خطر، از طریق پیام کوتاه یا تماس به صاحب خانه یا محل کار، خطر را گزارش می دهند.
این دزدگیر ها به علاوه اطلاع رسانی به صاحب ساختمان، مجهز به آژیر هایی با صدای بلند هستند که کسانی که اطراف ساختمان هستند را نیز از وجود خطر با خبر می کنند. این موضوع باعث می شود که این افراد به پلیس خطر را گزارش کنند که نیازی نباشد حتما صاحب مکان در اسرع وقت خودش را به آن جا برساند.

دزدگیر خانه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ساختار دزدگیر اماکن چگونه است؟ 

ساختار دزدگیر اماکن شامل یک مدار باز و یک مدار بسته، آژیرهشدار، مدار شارژ باتری، سنسور ها و هشدار دهنده ها می باشد. یکی از مهمترین بخش های دزدگیر اماکن هم دستگاه مرکزی آن است که سیگنال ها را از سنسور های حرکتی می گیرد و به هشدار دهنده ها فرمان صادر می کند.

محدودیت های دزدگیر خانه چیست؟

حالا اینجاست که ما در واقع قصد داریم اساسا تاثیر دزدگیر خانه را بسنجیم و دریابیم که تا چه حد دزدگیر خانه می تواند از سرقت جلوگیری بکند.
اول از همه اینکه دزدگیر خانه هرچقدر هم که پیشرفته و با امکانات بسیار بالا باشد، یک وسیله هشدار دهندست و با آن نه می شود اقدامی برای گیر انداختن سارق انجام داد و نه حتی می شود توسط آن اطلاعاتی از سارق بدست آورد. گاهی وقت ها ممکن است در زمان دستبرد، دزدگیر هم با تماس و پیام کوتاه به شما خطر را اطلاع دهد و هم اینکه با بلندترین صدا آژیر بکشد و همه را خبر کند اما تا زمانی که بخواهیم اقدامی انجام دهیم، ممکن است سارق کاری که باید انجام بدهد را انجام دهد و از محل فرار کند.
همانطور که بالاتر هم گفتیم، پیشرفته ترین و هوشمند ترین دزدگیر ها هم همیشه نقاط ضعفی دارند که نمی شود آن ها را انکار کرد. در حال حاضر در دنیا بهترین مدل های دزدگیر وجود دارند اما آیا دزدی دیگر انجام نمی شود؟ آیا سارقان با پیشرفت دزدگیر ها علمشان را درباره دزدگیر های پیشرفته بیشتر نمی کنند؟ پس تاثیر دزدگیر خانه هرچقدر هم که بالا باشد، باز هم به موارد امنیتی دیگر هم برای امنیت نیاز داریم.

چه اقدامات امنیتی دیگری برای امنیت اتخاذ کنیم؟

تاثیر دزدگیر خانه با اینکه برای امنیت بسیار بالاست، اما دو مورد دیگر هم می تواند امنیت خانه شما را تضمین کند. هرکدام از این دو مورد خودشان به تنهایی برای امنیت کافی نیستند اما اگر در کنار دزدگیر قرار بگیرند می توانند امنیت خانه را چند برابر بکنند.
دوربین مدار بسته و جک درب پارکینگ می توانند در کنار دزدگیر امنیت خانه شما را تضمین کنند. دوربین مدار بسته به علاوه اینکه به شما موقعیت سارق را خبر می دهد، می تواند تصویر درستی از سارق را ارائه دهد که برای شناسایی و دستگیرکردن سارق لازم است. حتی اگر سارق موفق شود از سد جک درب پارکینگ هم رد شود بتواند دزدگیر را هم غیر فعال بکند، ممکن است بتوانید با داشتن تصاویر سرقت، سارق را به دام بیندازید.
از مهمترین کار ها برای افزایش تاثیر دزدگیر خانه هم این است که از دزدگیر های پیشرفته و با کیفیت استفاده بکنید. زمانی که در حال تهیه دزدگیر هستید مطمئن شوید که بهترین برند را انتخاب می کنید و برای نصب آن از یک متخصص که در کار خود حرفه ای است کمک می گیرید. تمامی این اقدامات می توانند تاثیر دزدگیر خانه را دو چندان کنند و در نتیجه امنیت را برای خانه شما به ارمغان بیاورند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *