تعمیر کرکره برقی فروشگاه و منزل

روش های تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی نیز مانند تعمیر تمام وسایل فنی دیگر، کار دشوار و پیچیده ای است، به طوری که اکثرا تصور می کنند این کار غیرممکن است و باید یک کرکره برقی جدید سفارش داد. در این مقاله به شما می گوییم که برای تعمیر کرکره برقی خود نگران نباشید و با خیال راحت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

دزدگیرخانه
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
کهربادر

تعمیر کرکره برقی

بعد از خریداری و نصب کرکره حتما باید نکات تعمیر کرکره برقی را رعایت کنید. با این کار هزینه های شما تا حدی کاهش می یابد. در این کار همواره نکات ایمنی را رعایت کنید. به علاوه این کار، کار ساده ای نیست. بنابراین اگر تخصص ندارید، کار را به متخصصین شرکت کهربادر بسپارید. معمولا کرکره برقی‌های پارکینگ و  درب اتوماتیک شیشه ای مکان‌های تجاری به علت باز و بسته شدن زیاد زودتر خراب می‌شوند.

تغییرات آب و هوایی نیز موجب آسیب کرکره برقی می‌شود. بنابراین باید روش‌های تعمیر را یاد بگیرید. با تغییرات آب و هوایی عملکرد موتور کرکره برقی نیز دستخوش تغییراتی می‌شود. به همین منظور باید مراقبت و تعمیر کردن کرکره برقی را به صورت فصلی انجام دهید. در این مقاله با روش‌های نگهداری کرکره برقی آشنا خواهیم شد. برای این کار با کارشناسان ما تماس بگیرید. هر یک از قطعات کرکره برقی ممکن است دچار اشکال شود.

در صورت بروز هرگونه اشکال در عملکرد کرکره سریعا نکات ایمنی را اجرا کرده کنید. سپس برای تعمیر اقدام کنید. غلتک و تیغه کرکره نیز نیازمند مراقبت و تعمیر هستند. گیر کردن گل و لای و یا یک ماده خارجی مانع از حرکت غلتک می‌شود. برای تعمیر تیغه حتما به جنس تیغه کرکره توجه کنید.

همه چیز درباره ی تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی پارکینگ

برای تعمیر کرکره برقی پارکینگ، از دو روش می‌توان استفاده کرد: روغن کاری کرکره برقی و تراز کرکره برقی. روغن کاری کرکره برقی ساده‌ترین کار برای نگهداری قطعات کرکره برقی است. برای این کار می‌توانید از اسپری روغن استفاده کنید. مراقب باشید که تمام قطعات کرکره برقی را به یک اندازه روغن کاری نکنید. در واقع برخی از قطعات مقدار کمتری روغن احتیاج دارند.

برای روغن کاری می‌توانید از روغن لیتیوم سفید یا روغن سیلیکون مقاوم در برابر آب استفاده کنید. نام تجاری این روغن‌ها روغن بلستر درب پارکینگ یا گریس لیتیوم سفید بلستر است. برای مشاوره و انتخاب روغن مناسب با کارشناسان ما تماس بگیرید. روش دوم برای تعمیر و نگهداری کرکره برقی تراز کردن آن است. تراز نبودن کرکره برقی فشار بیشتری روی قطعات می‌آورد. در این حالت وزن وارد شده روی فنر و جک‌های کرکره برقی به خوبی تقسیم نشده‌ است. اگر کرکره برقی خود را تراز نکنید. فرایند کار شما مشکل و جدی خواهدشد.

همین الان برای تراز کرکره برقی خود اقدام کنید. برای اینکه از تراز بودن کرکره برقی خود اطمینان حاصل کنید. باید درب را کاملا ببندید. بند متصل به اهرم کرکره برقی را بکشید. سپس کرکره برقی را تا نیمه بالا ببرید. درب تراز در همان حالت آن حالت می‌ماند. اما اگر درب با فشار به سمت پایین برگشت، باید به فکر کرکره برقی خود باشید. توجه داشته باشید که درب‌ها بسیار سنگین هستند. بنابراین سعی نکنید خودتان آنها را تراز کنید.علاوه بر کرکره برقی توجه داشته باشید  اگر نیاز به تعمیر و یا خرید دزدگیر اماکن هم دارید تیم کهربادر در خدمت شماست.

تعمیر کرکره برقی پارکینگ

تعمیر کرکره برقی توسط تیم کهربادر

متخصصین کرکره برقی کهربادر، با بهره گیری از دانش فنی بالا، تمام اقدامات تعمیر کرکره برقی را برای شما انجام می دهند. از جمله این خدمات می توان به تعمیر موتور، تعویض قطعات معیوب، تعمیر تیغه، تعمیر و تعویض شفت، تعمیر ریل، مویی و کپس، تعمیر اندی کپ، نصب و تعویض یو پی اس، تعمیر رسیور و صفحه پلیت.

در تعمیر ابزارهای فنی خانه و فروشگاه، نکته ی حائز اهمیت، انجام تعمیرات در کمترین زمان ممکن است. اگر کار تعمیرات کرکره برقی خود را کارشناسان کهربادر واگذار کرده اید، بابت زمان تعمیر نگران نباشید. متخصصین فنی ما در سریع ترین زمان ممکن، کرکره برقی شما را تعمیر می کنند.

تعمیر کرکره برقی توسط تیم کهربادر

ایمنی کرکره برقی

اگر دو سال از نصب کرکره برقی شما می‌گذرد و تا به حال به آن رسیدگی نکرده‌اید. بهتر است الان برای “تعمیر کرکره برقی” خود اقدام کنید. کرکره برقی‌های فروشگاهی بیشتر به رسیدگی و تعمیر احتیاج دارند. برای اینکه از ایمن بودن کرکره خود اطمینان حاصل کنید، یک شیء بزرگ در مسیر چشمی کرکره قرار دهید. در حالت عادی، نباید کرکره حرکت کند.

بقیه قسمت‌های کرکره برقی از جمله فنر، ریل و موتور را بازدید کنید. در صورت شکسته شدن فنر، کرکره دیگر باز نمی‌شود. در صورتی که بیش از حد از کرکره برقی استفاده می‌کنید. ممکن است ریل‌های کرکره برقی بچرخند. خرابی ریل کرکره عملکرد کرکره برقی را دچار مشکل می‌کند. همچنین استفاده بیش از حد موتور کرکره برقی باعث از کار افتادگی موتور می شود.

آنتن کرکره برقی باید به سمت پایین متصل باشد. در هنگام بررسی اجزای کرکره برقی به جهت آنتن توجه کنید. گاهی اوقات کرکره برقی تنها با کلید دیواری کار می‌کند. در این حالت، ریموت کنترل از راه دور کرکره را بررسی کنید. گاهی اوقات درب کرکره برقی صداهای ناهنجاری تولید می‌کند. در این حالت غلتک‌ها زنگ زده‌اند و یا آسیب دیده‌اند. با روغن کاری می‌توانید این مشکل را حل کنید.توجه داشته باشید که دزدگیر خانه هم می تواند کمک زیادی به امنیت خانه شما علاوه بر کرکره برقی بکند.

تعویض و تعمیر برد کرکره برقی

یکی از مشکلاتی که در کرکره برقی های فروشگاه ایجاد می شود، تعویض و تعمیر برد کرکره برقی است. از برد کرکره برقی برای تنظیم نوسانات برق استفاده می شود. یعنی اگر برد کرکره برقی خراب شود، کرکره برقی به درستی کار نخواهد کرد. به علاوه وظایف دیگر برد کرکره برقی، تحریک موتور برای جابه جایی تیغه ها، کنترل سرعت و تنظیم سنسورها هستند. فراموش نکنید که کار تعویض و تعمیر برد کرکره برقی حتما باید توسط متخصصین ماهر انجام شود.

تعویض و تعمیر برد کرکره برقی

تعمیر تیغه ها

یکی از ویژگی های خوب تیغه آلومینیومی عدم نیاز به روغن کاری است. همچنین این نوع تیغه ها ضد خش، تمیز و شفاف هستند. بنابراین در بسیاری از موارد، این تیغه ها مقاوم هستند. تیغه های پلی کربنات ویژگی های بسیار خوبی دارند. از جمله این ویژگی ها می توان به ضد خش، ضد سرقت، ضد ضربه و ضد گلوله بودن اشاره کرد. در صورت هرگونه بروز مشکل در کرکره برقی های پلی کربنات، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

گاهی اوقات، کرکره برقی صدای ناهنجار تولید می کند. یا تیغه ها در هم گیر می کنند. این مسئله سه علت دارد. ممکن است دستگاه نورد به خوبی تنظیم نشده باشد. یا تیغه ها به درستی مونتاژ نشده باشند. گاهی اوقات نیز یک شی ء اضافی داخل عصایی گیر کرده است. در این حالت ظاهر تیغه ها را بررسی کنید. ممکن است تیغه ها دچار خط و خش شده باشد. یا تیغه ها آسیب دیده باشند. همانطور که در بالا مطالعه کردید تعمیر کرکره برقی چقد دشوار است و گاهی اوقات هزینه های سنگینی هم دارد. امنیت هر مکان مهم ترین موردی است که باید به آن توجه شود و گاهر اوقات فراهم کردن این امنیت نیاز به هزینه های خیلی سنگین ندارد. به طور مثال شما می توانید برای پارکینگ محل سکونت و یا محل کل کار از درب پارکینگ استفاده کنید به بوسیله جک درب پارکینگ باز و بسته می شود و نیازی نیس که شما از خودرو خود پیاده شوید. قیمت جک پارکینگ نسبت به کرکره برقی بسیار مناسب تر است و هزینه های جانبی کمتری دارد ولی در هر کدام از این حالت ها، بهتر است با متخصصین کهربادر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
به کمک نیاز دارید؟