تنظیم کرکره برقی

تنظیم کرکره برقی از جهات مختلفی انجام می شود. یکی از این جهات تنظیم حد بالا و پایین است. اگر به هر دلیلی اقدام به تنظیم در خصوص حد بالا و پایین نکنید موتور به شدت آسیب می بیند زیرا موتور کرکره نمی تواند تشخیص دهد که در چه حدی باید متوقف شود. در این مقاله به بررسی این تنظیمات خواهیم پرداخت. همچنین برای اطلاعات بیشتر از چگونگی نصب کرکره برقی می توانید مثاله های دیگر ما را نیز بخوانید و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کهربا در تماس بگیرید.

تنظیم کرکره برقی

تنظیم کرکره برقی 

یکی از موارد مهم در تنظیم کرکره برقی تشخیص حد بالا و پایین است تا کرکره در مناسب ترین زمان متوقف شود و آسیبی به آن و موتورش نرسد. همچنین برای اطلاعات بیشتر از تعمیر موتور کرکره برقی می توانید مقالات دیگر ما را مطالعه کنید. موتور کرکره برقی در دو نوع مختلف در بازار وجود دارد که در هر دو مدل باید این تنظیمات اعمال شوند.

انواع موتور کرکره برقی 

فارغ از این که موتور کرکره برقی از کدام نوع است باید تمام تنظیمات آن به نحو احسن انجام شود. ابتدا به این دو مدل اشاره می کنیم سپس نحوه تنظیم را آموزش خواهیم داد.

موتور توبلار 

موتور توبلار برای کرکره برقی هایی ستفاده می شود که کاربرد عادی و روزانه دارند. به طور مثال برای درب منازل و پارکینگ های شخصی می توان از آن ها استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر از جک درب پارکینگ و قیمت جک پارکینگ می توانید صفحات دیگر ما را بخوانید.

موتورهای توبلار که به موتورهای لوله ای نیز شناخته می شوند و قابل نصب بر روی درب هایی با ابعاد کوچک هستند و اگر تردد زیادی در محیط انجام نمی شود می توانید از آن ها بر روی کرکره برقی استفاده کنید. موتورهای توبلار قابلیت تحمل وزن زیادی را ندارند و قدرت آن ها بر اساس نیوتن متر محاسبه می شود.

موتور ساید 

مورتوهای ساید که به نام موتورهای صنعتی شناخته می شوند در مکان هایی نصب می شوند که تردد در آن ها زیاد است و همچنین ابعاد بزرگ درب را می توانند تحمل کنند زیرا واحد قدرت آن ها بر اساس کیلو گرم محاسبه می شود. این نوع از موتورها را بسیار کم صدا هستند و هنگام باز و بسته شدن کم ترین صدا را از خود تولید می کنند که می تواند موجب آسایش اطرافیان باشد. موتور ساید عمر طولانی تری نسبت به موتور توبلار دارد.

برای اطلاعات بیشتر از اجزای موتور کرکره برقی می توانید دیگر مطالب ما را نیز مطالعه کنید.

تنظیم کرکره برقی

تنظیم کرکره برقی برای حد بالا و پایین 

بعد از شناخت دو مدل رایج در خصوص موتور کرکره برقی نوبت به تنظیمات آن می رسد. تنظیم کرکره برقی برای حد بالا و پایین به این معنی است که چه فاصله ای را برای باز شدن ( حد بالا ) در نظر بگیریم که کرکره برقی به سقف برخورد نکند. و مناسب ترین فاصله برای حد پایین ( بسته شدن ) چقدر است. در صورتی که این تنظیمات را بر روی کرکره برقی اعمال نکنیم موجب خراب شدن زود هنگام آن خواهد شد زیرا کرکره یک وسیله برقی است و نمی تواند به خوبی تشخیص دهد که چه زمانی باید از حرکت باز ایستد و این تنظیم را از تنظیمات مهم کرکره برقی می دانند.

نحوه تنظیم کرکره برقی در انواع موتور 

تنظیم کرکره برقی در انواع موتور با یکدیگر متفاوت است و نمی توان از یک ورش برای هر دوی آن ها استفاده کد. در ادامه به روش تعیین حد بالا و پایین برای موتور ساید و توبولار اشاره می کنیم.

نحوه تنظیم حد بالا و پایین در موتور ساید

موتور ساید با این که یک موتور صنعتی محسوب می شود و وزن و امکانات بیشتری نسب به موتور توبلار دارد اما نحه تنظیم حد بالا و پایین در آن راحت از مدل توبلار است. بدین منظور بر روی موتور دو عدد مهره مشاهده می کنید که برای تنظیم هر دو حد بر روی آن تعبیه شده اند. شما باید مهره ها را طوری تنظیم کنید که در هنگام عبور کرکره از آن ناحیه مهره به جریان برق فشار وارد کند و جریان برق به موتور قطع شود. در این هنگام کرکره در جایی که مهره ها تنظیم شده اند از حرکت باز می ایستد. مهره ها را به نحوی تنظیم کنید که حداقل 20 سانتی متر از سقف فاصله داشته باشد و کرکره به سقف نچسبد.

نحوه تنظیم حد بالا و پایین در موتور توبلار

نحوه تنظیم حد بالا و پایین در موتور توبلار با موتور ساید متفاوت است. بدین منظور دو دکمه را بر روی موتور توبلار مشاهده می کنید. این دکمه ها دو جهت را به شما نمایش می دهند که شامل جهت مثبت و جهت منفی است. همان طور که واضح است یکی از دکمه ها برای حد بالا و دیگری برای حد پایین کرکره برقی در نظر گرفته شده اند.

تنظیم کرکره برقی

حد پایین 

در مرحله اول برای تنظیم کرکره برقی ابتدا حد پایین را تنظیم می کنیم. بدین ترتیب که در ابتدای امر به وسیله ریموت کنترل کرکره برقی را بالا می بریم. سپس آن را به سمت پایین می بریم. در این هنگام باید دکمه ای که برای تنظیم حد پایین در نظر گرفته شده را به سمت منفی چرخش دهیم. بعد از چرخاندن کرکره برقی از حرکت باز می ایستد. کاری که باید انجام دهیم این است که همان دکمه به تدریج از حالت منفی به حالت مثبت تغییر جهت دهیم. کرکره به حرکت خود ادامه می دهد و زمانی که کرکره به حد مورد نظر رسید چرخش را متوقف می کنیم.

حد بالا 

مراحل قبل را در خصوص تنظیم حد بالا نیز انجام می دهیم. ابتدا درب را به وسیله ریموت کنترل بالا می بریم. سپس به سراغ دکمه می رویم و آن را به سمت منفی چرخش می دهیم. هنگامی که کرکره برقی از حرکت ایستاد باید دکمه به سمت مثبت چرخانده شود. اجازه می دهیم به حرکت خود ادامه دهد. بهترین زمان برای متوقف کردن آن زمانی است که سه پره از کرکره بیرون بماند. سپس چرخش را متوقف می کنیم.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *