در جشنواره بهار جک درب پارکینگ را با تخفیف باورنکردنی بخرید!
کرکره برقی کهربا

جک درب پارکینگ کهربادر

شرکت حرفه ای کهربادر با در نظر گرفتن شرایط و محیط  مورد نظر شما بهترین جک درب پارکینگ را پیشنهاد می دهد. با ما همراه باشید تا انتخاب مناسب و مطمئنی برای پارکینگ خود داشته باشید.

مشاهده ی نمونه کارهای جک درب پارکینگ

درب و جک مناسب پارکینگ خود را انتخاب کنید…

درب پارکینگ

درب بازوییانتخاب در صورت داشتن فضایی مناسب برای باز و بسته شدن در

درب بازویی تک لنگه: اشغال فضای یک سمت در

درب بازویی دو لنگه: اشغال فضای دو طرف در

درب ریلیانتخاب در صورت داشتن فضای عرضی مناسب برای باز و بسته شدن درب به صورت کشویی

جک درب

جک هیدرولیکیمناسب برای درهای سنگین و مکان هایی با رفت و آمد زیاد 
جک گیربکسیآسیب پذیر تر از هیدرولیکی و جدا بودن بخش مکانیکی از الکترونیکی
جک پنتوماتیککم بودن مصرف انرژی و آرام و بدون سر و صدا- مناسب برای مکان هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد

برخی سوالات مشتریان

در صورتی که جواب خود را پیدا نکردید می توانید به صورت 24 ساعته با مشاوران ما در ارتباط باشید.

هدف ما تامین امنیت شماست

قیمت جک، با توجه به اینکه تولید داخل یا خارج باشد، متفاوت است. از عوامل دیگر می توان به تک لنگه بودن و یا دو لنگه بودن درب، طول هر لنگه، برند جک مورد نظر، امکانات و کیفیت جک برقی و کارایی و دوام اشاره کرد.

برخلاف کرکره برقی، برای نصب جک پارکینگ به مکان نصب آن باید توجه کرد. یک لنگه بودن یا دو لنگه بودن در و طول آن از عوامل مربوط به مکان است که در قیمت نیز تاثیر دارد.

جک های کنترلی، جک های ساخت ایتالیا، جک پروتکو، جک اتوماتیک، جک بی اف تی فوبوس، جک هیدرولیکی، جک پارکینگ تابا، جک پارکینگی سوزوکی، و جک پارکینگی یوتاب، از انواع جک درب پارکینگ هستند.

خیر بازدید از مکان نصب و مشاوره هزینه ای ندارد.

جک های پارکینگی ایرانی ارزان تر از جک های خارجی هستند.

ویدئو پیشنهادی کهربادر

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جک درب پارکینگ ویدئو زیر را مشاهده نمایید.

ویدئو تهیه شده توسط تکنسین کهربادر می باشد.

جک درب مناسب پارکینگ شما نیست؟!!!

اگر فضای کافی برای جک پارکینگ ندارید و یا انتخاب آن را گزینه ی مناسبی نمی دانید، نگران نباشید!

ما استفاده از کرکره برقی را به شما پیشنهاد می دهیم.

توضیحاتی در مورد جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ کهربا

در صورت تمایل به بررسی نحوه محاسبه و عوامل موثر در قیمت نهایی و لیست قیمت ها روی عکس فوق کلیک کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید

جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ چیست؟

بطور کلی جک درب پارکینگ وسیله ایست که باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی محل کارمان را بطور اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت انجام داده و راحتی و امنیت را به ارمغان می آورد.

در نظر بگیرید که در گرمای تابستان یا سرمای زمستان برای باز کردن درب ورودی حیاط یا پارکینگ منزلتان مجبورید خودرو خود را ترک و درب را باز کرده و پس از داخل شدن دوباره پیاده شده و آنرا ببندید! به این بیندیشید که اگر در این حین که از خودرو پیاده شدید فراموش کنید درب خودرو را قفل کنید، ممکن است مشکلاتی از قبیل مزاحمت یا سرقت رخ دهد. با توجه به این چند نکته، چندان هم بیراه نیست که بگوییم جک درب پارکینگ را برای تأمین امنیت و آرامش منازل و محل کارمان لازم داریم.

انواع مختلف جک درب پارکینگ متأثر از نوع درب ورودی تعبیه شده برای ساختمان می باشد و مدلهای مختلف آن به: وزن درب ،عرض درب و تعداد تردد در روز بستگی دارد. جک درب پارکینگ بسته به شیوه باز و بسته شدن درب ورودی که اعم از لولایی و ریل بلبرینگ می باشد، شامل دو نوع اصلی بازویی و ریلی می باشند.

 

انواع درب جک پارکینگ

جک پارکینگ شامل دو نوع درب بازویی و ریلی می باشد. مدل بازویی که استفاده متداول تری دارد، دارای فضای اشغالی بازشو زیادی می باشد. لذا در صورت دارا بودن فضای عرضی مناسب در دیوار کناری، استفاده از جک درب پارکینگ ریلی پیشنهاد می شود. در انتخاب جک درب پارکینگ ریلی نیز باید به مواردی همچون عرض درب، اندازه بازشو مورد تقاضا، وزن درب، تعداد تردد در شبانه روز و موقعیت مکانی برای تعیین قرارگیری موتور در بالا یا پایین درب توجه نمود. برای جک درب پارکینگ ریلی چندین برند وارداتی و تولید داخل وجود دارند. از انواع وارداتی میتوان به BFT ,NICE ,LIFE ,TOUSEK ,FAAK ,… اشاره نمود. تولید داخل نیز شامل برند هایی چون BETA , BARZANTE ,ROGER ,…  می باشند. 

 

جک درب پارکینگ

درب بازوئی

این مدل از درب ورودی که عمومیت بیشتری دارد، میتواند بسته به فضای ساختمان دو لنگه یا تک لنگه باشد.

استفاده از درب بازویی برای درب پارکینگ، حیاط و یا ویلا به علت استفاده از ریموت کنترل در هنگام باز و بسته کردن، باعث رفاه و راحتی افراد می شود.

جک درب پارکینگ

درب ریلی

این مدل از درب ورودی معمولا برای پارکینگ هایی استفاده می شود که فضایی برای باز و بسته شدن درب لولایی نداشته باشند یا فضایی دقیقاً یا بیشتر از اندازه عرض درب بروی دیوار کناری دارند که درب بتواند بصورت کشویی جابجا شده و هنگام باز شدن به موازات دیوار حرکت کند. حال با تشریح این دو مدل درب پارکینگ میتوانیم جک درب پارکینگ مناسب را بررسی کنیم. برای اطلاع از مدل جک درب پارکینگ بازویی مناسب درب باید وزن هر لنگه، عرض هر لنگه و تهداد تردد در شبانه روز را بدانیم.

موتور جک درب پارکینگ به دو نوع  هیدرولیک و الکترومکانیکال تقسیم می شود. در نوع هیدرولیک که برای دربهای با وزن و عرض بالا استفاده می شود. موتور بوسیله فشار روغن (همچون انواع موتورهای هیدرولیک دیگر) بازو را با قدرت بسیار بیشتری نسبت به موتور الکتریکی تنها به حرکت می اندازد. 

معمولا باز و بسته شدن این مدل درب کم صدا می باشد. از جمله معایبی که می توان بر شمرد فضایی به اندازه خود درب در سمت چپ یا راست درب نیاز می باشد.

جک درب پارکینگ

در نوع الکترومکانیکال که معمولا برای دربهای تا عرض هر لنگه 4 متر و وزن هر لنگه 400 کیلوگرم استفاده می شوند، موتور در دو نوع  AC (220  ولت) و DC (24 ولت) موجود می باشد. تفاوت استفاده از 220 ولت و 24 ولت برای درب در قدرت مورد نیاز می باشند.

به عنوان مثال برای درب های سنگین تر استفاده از 220 ولت رایج تر می باشد. چراکه در صورت پایین بودن ولتاژ طبق قانون اهم اگر شدت جریان بیشتری می خواهیم باید مقاومت را افزایش دهیم و این بدین معنی است که باید سیم پیچ درون موتور را بزرگتر کنیم. این امر برای تولید کننده به معنی بزرگتر کردن فضای موتور بوده و اقتصادی بودن محصول را زیر سؤال می برد. از همین رو امروزه موتورهای DC بصورت محدودتری عرضه می گردند.

اما این موتور(DC) بدلیل جریان مستقیم و زمان کمتر رسیدن بار الکتریکی، در صورت استفاده مداوم دمایش کمتر زیاد می شود و به قول معروف داغ نمی کند. پس می توان گفت موتورهای 24 ولت برای دربهای با وزن نه چندان زیاد و تردد بالا مناسب تر هستند. همچنین با اضافه نمودن باطری بکاپ به مدل DC می توانیم در زمان قطع برق نیز بدون نیاز به خلاص کردن بازوها براحتی درب را باز یا بسته نماییم. جک های پارکینگی الکترومکانیکال در مقابل فشار و نیروی بیرونی مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

جک هیدرولیکی

از جک پارکینگ هیدرولیکی برای مکان هایی که رفت و آمد زیاد است استفاده می شود. این جک ها قدرت بالایی دارند و درب های سنگین را به راحتی به حرکت در می آورند و حرکت درب بدون احساس لرزش و به صورت آرام است. درب های هیدرولیک از نیروی تحت فشار سیالات استفاده می کنند. برای استفاده از جک درب هیدرولیک نیاز به قفل برقی نیز هست که باید جداگانه تهیه شود.

جک درب پارکینگ

جک گیربکسی یا الکترومکانیک

این نوع جک ها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. برای به حرکت در آمدن درب ها، نیرو از جک به گیربکس منتقل می شود. یکی از ویژگی های خوب این درب ها، جدا بودن بخش مکانیکی از الکترونیکی آن است. استهلاک این سیستم نسبت به سیستم هیدرولیکی بیشتر است و در نتیجه آسیب پذیرتر می باشد.

جک درب پارکینگ

جک پنتوماتیک

این جک ها با استفاده از نیروی باد کار می کنند پس در نتیجه مصرف انرژی آن ها کم است. در واقع تامین کننده ی انرژی برای باز و بسته کردن این درب ها باد است. استفاده از این در ها برای مکان هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد مناسب و  حرکت این جک ها آرام و بدون صدا است. از این جک ها در گذشته به طور گسترده ای استفاده می شد اما امروزه کاربردی ندارند.

جک درب پارکینگ
جک درب پارکینگ

موتور جک درب پارکینگ

موتور جک درب ریلی بصورت الکترومکانیکال بوده و برای افزایش قدرت از موتورهای قویتر و یا کمک گیربکس قوی بهره میبرند. به جرات میتوانیم بگوییم که موتور جکهای ریلی قویترین موتور الکترومکانیکال بین تمامی موتورهای دربهای اتوماتیک میباشند.

تجهیزات جک درب پارکینگ بازویی شامل موتور، مدار فرمان، فلاشر، چشم مابین(فتوسل) و ریموت می باشند. اما جک درب پارکینگ ریلی علاوه بر موتور، مدار فرمان، فلاشر، چشم مابین و ریموت، نیاز به وسیله ای که روی درب بوسیله ی پیچ و یا جوش دادن متصل می شود و دنده شانه نام دارد نیز محتاج است. چشمی و فشارسنج ابزار ایمنی و بازدارنده از برخورد با مانع می باشند که در مقالات بعدی بطور کامل تشریح خواهیم کرد.

فلاشر نیز ابزاری برای اطلاع از فعالیت و یا عدم فعالیت جک درب پارکینگ است. برای تمامی انواع جک پارکینگ در کنار مدار فرمان به قدرت (برق ورودی شهری 220 ولت) نیازمندیم. تمامی سیمهای فرمان و قدرت موتورها و فلاشر و چشمی ها به مدار فرمان انتقال داده شده و توسط برنامه ریزی دقیق همچون فیلم ضمیمه شده حرکت آن را کنترل می کنیم.

همانگونه که میدانید دربهای پارکینگی به دو صورت لولایی و ریلی موجود میباشند. برای اتوماسیون هر کدام از این دو مدل باید جک مخصوص به خود درب با تجهیزات خاص درب را انتخاب کرد.برای درب لولایی از جک بازویی استفاده میکنیم.

این مدل از جک ها بسته به وزن درب دارای دو نوع الکترومکانیکال و هیدرولیک میباشند. اما نوع و شیوه کارکرد موتور تغییری در تجهیزات ظاهری آن ایجاد نمیکند. اقلام همراه بسته بندی جک درب بازویی شامل موتور، مدار فرمان  و متعلقات، فلاشر، چشمی ها، دو ریموت، پایه نگهدارنده موتور و اتصالات پایه به موتور هستند.

جک درب پارکینگ تک لنگه و دو لنگه

جک های لولایی در دو نوع در بازار عرضه می شوند. جک های تک لنگه و جک های دو لنگه. در واقع، کارشناسان نصب جک پارکینی در هنگام نصب به نوع دستگاه و عرض هر لنگه از درب و وزن آن توجه می کنند. همچنین، تعداد دفعات باز و بسته شدن جک در طول روز نیز مهم است. اگر درب فروشگاه یا خانه تان سنگین است و رفت و آمد زیادی انجام می شود، بهتر است از جک های هیدرولیکی استفاده کنید.

جک درب پارکینگ

نکاتی که برای محافظت از جک پارکینگ باید رعایت شود:

 • تعویض به موقع باتری ریموت کنترل
 • در تابستان برای چشمی یک سایبان تعبیه کنید
 • چشمی را تمیز کنید
 • در زمستان تمامی قسمت ها (ریل، غلتک، جک و فنرها) با روغن مناسب  روغنکاری کنید
 • به نحوه باز شدن درب ها و صدای آن دقت کنید، در صورت صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن ، درب ها تراز نیست و باید تراز شود
 • در زمستان برای جلوگیری از یخ زدگی موتور درب اتوماتیک را با پشم شیشه بپوشانید

اختلال در کارکرد درب اتوماتیک فقط مربوط به جک نیست!

گاهی اوقات مشکلات و اختلالاتی در درب های پارکینگ به وجود می آید که صرفا مربوط به جک نیست بلکه علت های دیگری دارند.

 • وضعیت چراغ ریموت کنترل درب
 • بررسی دستگاه مرکزی و فیوز و موتور بُرد اصلی درب
 • عملکرد جک بازویی درب اتوماتیک
 • بررسی سلامت چشمی درب
 • تراز نبودن درب ها

نظر دادن در مورد"جک درب پارکینگ"

 1. دانیال سپتامبر 8, 2019 پاسخ

  درب تکه لنگه مصرف برق کمتری داره یا دو لنگه؟

  • farimahgh سپتامبر 8, 2019 پاسخ

   سلام دوست عزیز، تک لنگه مصرف کمتری داره اگه سایز درب استاندارد باشه. اما باید وزن و طول همون تک لنگه بررسی شه.. زیاد پیش میاد دو لنگه و تک لنگه هم مصرف هم باشن

 2. mirzakhani سپتامبر 8, 2019 پاسخ

  gheymat jak ha chande?

  • farimahgh سپتامبر 8, 2019 پاسخ

   با سلام دوست عزیز، بدلیل نوسانات شدید قیمت، ما قیمت تو سایت نزاشتیم، اما تا هفته آینده قیمت کامل محصولات و ملحقات در صفحه قیمت جک پارکینگ آپلود میشود.

 3. AMG Company سپتامبر 8, 2019 پاسخ

  social media chi faaliat darin?

  • farimahgh سپتامبر 8, 2019 پاسخ

   سلام دوست عزیز، اینستاگرام، لینکدین، آپارات، توییتر فعالیت داریم تلگرام و واتس آپ هم هستیم خدمتتون در تماس با ما تمامی راه های ارتباطی با ما لینک شده اند.

 4. مهدوی اکتبر 9, 2019 پاسخ

  سلام ممنون از خدماتتون

  • parsa اکتبر 9, 2019 پاسخ

   درود و تشکر بابت همراهی و اعتماد شما

 5. بیتا اکتبر 12, 2019 پاسخ

  کار نصبتون عالیه.ممنون

  • parsa اکتبر 12, 2019 پاسخ

   سلام ممنون از اعتماد شما

 6. بهاری نوامبر 13, 2019 پاسخ

  من یک ریموت خام دارم چجوری می تونم اونو تنظیم برای باز و بته شدن در کنم؟

  • anna نوامبر 13, 2019 پاسخ

   سلام باید اونو با روش های مناسب و درست کد دهی کنید

 7. بهنام نوامبر 13, 2019 پاسخ

  سلام.چطوری میشه لنگه دری که روش جک پارکینگ نصب است بیشتر از 90 درجه باز کرد.

  • anna نوامبر 13, 2019 پاسخ

   این موضوع بستگی به جک پارکینگ شما داره که تا چه زاویه ای باز میشه

 8. kian ژانویه 19, 2020 پاسخ

  سلام در چه مواقعی از موتور ساید استفاده میشود؟

 9. علی طالبی فوریه 2, 2020 پاسخ

  مصرف برق جک بالا؟

  • sarabyt فوریه 2, 2020 پاسخ

   سلام وقتتون بخیر، خیر مصرف برق آن ها مانند دیگر وسایل معمولی است.
   برای اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 10. saber فوریه 18, 2020 پاسخ

  سلام. خودمونم میتونیم جک درب پارکینگو نصب کنیم؟

  • sobhan3 فوریه 18, 2020 پاسخ

   نصب جک درب پارکینگ کاری تخصصی و نیازمند دانش فنی می باشد. بهتر است برای اطمینان از کارشناسان و متخصصان کمک بگیرید.

 11. رحمتی فوریه 23, 2020 پاسخ

  سلام خسته نباشید هزینه جک درب پارکینگی چگونه محاسبه می شد؟

  • sobhan3 فوریه 23, 2020 پاسخ

   برای اطلاع از قیمت جک پارکینگ شما می توانید وارد لینک شوید و از قیمت ها اطلاع پیدا کنید.

 12. سماواتی مارس 3, 2020 پاسخ

  سلام آیا جک پارکینگ فقط با ریموت کار می کند؟ به صورت دستی هم می شود در مواقع نبود ریموت با جک پارکینگ کار کرد؟

  • sobhan3 مارس 3, 2020 پاسخ

   سلام دوست عزیز. در شرایط اضطراری مانند قطعی برق با آموزش های لازم که در مقالات ما آمده است می توانید به صورت دستی نیست درب پارکینگ را بدون نیاز به ریموت باز کنید. شما با کمک آچار آلن و کلید مخصوص می توانید درب را بدون ریموت باز کنید. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 13. حمید مارس 14, 2020 پاسخ

  سلام ممنون از اطلاعاتتون. حالا بهترین جک از نظر شما کدام است ؟

  • sobhan3 مارس 14, 2020 پاسخ

   سلام مرسی از لطف شما. بهترین جک بستگی به نوع درب و البته گاهی هم انتخاب شما دارد. اینگونه نیست که بگوییم کدام یک از انواع جک بهترین است. برای اطلاعات بیشتر شما می توانید با کارشناسان ما در کهربا در تماس بگیرید.

 14. iraj می 12, 2020 پاسخ

  سلام برای درب پارکینگ مسکونی جک بازوئی مناسب هست یا خیر؟

  • Amirreza Ghaffari می 12, 2020 پاسخ

   بله ، درب بازوئی برای پارکینگ های مسکونی گزینه ی مناسبی هست و میشه گفت پر استفاده ترین جک برای درب پارکینگ های مسکونی به شمار میاد

 15. قره داغی می 17, 2020 پاسخ

  برای پارکینگ های کم رفت و آمد چ نوع جکی توصیه میشه؟

  • mojtaba marashian می 17, 2020 پاسخ

   اقای قره داغی بستگی به عوامل بسیاری داره
   در این باره با کارشناسان ما در تماس باشید

 16. طاهر خوش نیت می 31, 2020 پاسخ

  سلام برای در های سبک جک چند ولتی رو پیشنهاد میدید؟

  • Amirreza Ghaffari می 31, 2020 پاسخ

   سلام به شما دوست عزیز ، برای ذرب های سبک ، جک درب با موتور 24 ولت گزینه مناسبی هست.

ارسال نظر

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09125140727