جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ کهربادر

شرکت حرفه ای کهربادر با در نظر گرفتن شرایط و محیط مورد نظر پارکینگ شما بهترین و مناسب ترین  جک درب پارکینگ را پیشنهاد می دهد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و انوع جک درب پارکینگ و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا انتخاب مناسب و مطمئنی برای پارکینگ خود داشته باشید. 

جک درب پارکینگ

چرا جک درب پارکینگ را انتخاب کنیم ؟

مزایا استفاده از درب پارکینگ کهربادر

قیمت مناسب

کیفیت بالای جک درب پارکینگ

مشاوره رایگان

نحوه استفاده از خدمات جک درب پارکینگ کهربادر

قرارداد
قرارداد

پروژه ها و نمونه کارهای خرید جک درب پارکینگ

تماشاگر پروژه های موفق جک درب پارکینگ کهربادر باشید

supp

برای خرید جک درب پارکینگ به مشاوره نیاز دارید ؟

برای اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات جک درب پارکینگ با ما تماس بگیرید.

درباره کهربادُر

آشنایی با تاریخچه مجموعه کهربادُر

شرکت خدماتی کرکره برقی کهربادُر فعالیت خود را از سال 1388 شروع کرده است و در زمینه نصب، تعمیر کرکره برقی همچنین جک درب پارکینگ و نصب دوربین های پیشرفته فعالیت می نماید.هدف ما تامین امنیت شماست.

 

درباره کهربادُر

برخی از مشتریان کهربادُر

دیجیتال مارکتینگ تابان
آسانسورچی
مشتری هتل پارسیان استقلال
شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی
مشتری آریا هوم لند
رهیاب رایان فردا
مشتری
مشتری :هتل پارسیان زاوین
بهپرور

برخی از مشتریان کهربادُر

دیجیتال مارکتینگ تابان
آسانسورچی
مشتری هتل پارسیان استقلال
شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی
مشتری آریا هوم لند
رهیاب رایان فردا
مشتری
مشتری :هتل پارسیان زاوین
بهپرور

همه چیز در مورد درب جک پارکینگ

انواع درب پارکینگ
درب بازویی انتخاب در صورت داشتن فضایی مناسب برای باز و بسته شدن در درب بازویی تک لنگه: اشغال فضای یک سمت در درب بازویی دو لنگه: اشغال فضای دو طرف در
درب ریلی انتخاب در صورت داشتن فضای عرضی مناسب برای باز و بسته شدن درب به صورت کشویی
انواع جک درب
جک هیدرولیکی مناسب برای درهای سنگین و مکان هایی با رفت و آمد زیاد
جک گیربکسی آسیب پذیر تر از هیدرولیکی و جدا بودن بخش مکانیکی از الکترونیکی
جک پنتوماتیک کم بودن مصرف انرژی و آرام و بدون سر و صدا- مناسب برای مکان هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد

توضیحاتی در مورد جک درب پارکینگ

انواع مختلف جک درب پارکینگ متأثر از نوع درب ورودی تعبیه شده برای ساختمان می باشد و مدلهای مختلف آن به: وزن درب ،عرض درب و تعداد تردد در روز بستگی دارد. جک درب پارکینگ بسته به شیوه باز و بسته شدن درب ورودی که اعم از لولایی و ریل بلبرینگ می باشد، شامل دو نوع اصلی جک درب پارکینگ بازویی و ریلی می باشند.

انواع درب جک پارکینگ

جک درب پارکینگ شامل دو نوع درب بازویی و ریلی می باشد. مدل بازویی که استفاده متداول تری دارد، دارای فضای اشغالی بازشو زیادی می باشد. لذا در صورت دارا بودن فضای عرضی مناسب در دیوار کناری، استفاده از جک درب پارکینگ ریلی پیشنهاد می شود. در انتخاب جک درب پارکینگ ریلی نیز باید به مواردی همچون عرض درب، اندازه بازشو مورد تقاضا، وزن درب، تعداد تردد در شبانه روز و موقعیت مکانی برای تعیین قرارگیری موتور در بالا یا پایین درب توجه نمود. برای جک درب پارکینگ ریلی چندین برند وارداتی و تولید داخل وجود دارند. از انواع وارداتی میتوان به BFT ,NICE ,LIFE ,TOUSEK ,FAAK ,… اشاره نمود. تولید داخل نیز شامل برند هایی چون BETA , BARZANTE ,ROGER ,…  می باشند.  این جک قابل استفاده در درهای دو لنگی و تک لنگه می باشند . با توجه به اینکه این جک ها هم در در های یک لنگه و هم در در های دو لنگه مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است ویژگی های هر یک را پیش از انواع جک ها مورد بررسی قرار دهیم . جک ها پس از نصب روی درب قابلیت باز شدن 90 درجه ای داشته و این باز شدن نه تنها به سمت داخل بلکه در صورت لزوم حتی به سمت خارج نیز قابل باز شدن اند. البته بهتر است این کار را به تشخیص نصاب بسپارید تا هم میزان باز شدن در و هم سمت آن در بهترین حالت خود باشد. با توجه به اینکه این جک ها هم در در های یک لنگه و هم در در های دو لنگه مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است ویژگی های هر یک را پیش از انواع جک ها مورد بررسی قرار دهیم . جک ها پس از نصب روی درب قابلیت باز شدن 90 درجه ای داشته و این باز شدن نه تنها به سمت داخل بلکه در صورت لزوم حتی به سمت خارج نیز قابل باز شدن اند. البته بهتر است این کار را به تشخیص نصاب بسپارید تا هم میزان باز شدن در و هم سمت آن در بهترین حالت خود باشد. جک درب پارکینگ

مدل tousek

توان جابجایی هر لنگه تا 350 کیلوگرم می‌باشد و عرض آن 3.5 متر است . کنترل باکس با قابلیت برنامه پذیری هوشمند برای هر بازو را دارد و یک کالای وارداتی است . کشور سازنده‌ی آن اتریش است .

مدل Kiia U400

‌ توان جابجایی هر لنگه‌ی آن تا 350 کیلوگرم می‌رسد و عرض 3.5 متر می‌باشد. جک در پارکینگ

درب بازوئی

این مدل از درب ورودی که عمومیت بیشتری دارد، میتواند بسته به فضای ساختمان دو لنگه یا تک لنگه باشد. استفاده از درب بازویی برای درب پارکینگ، حیاط و یا ویلا به علت استفاده از ریموت کنترل در هنگام باز و بسته کردن، باعث رفاه و راحتی افراد می شود.

درب ریلی

این مدل از درب ورودی معمولا برای پارکینگ هایی استفاده می شود که فضایی برای باز و بسته شدن درب لولایی نداشته باشند یا فضایی دقیقاً یا بیشتر از اندازه عرض درب بروی دیوار کناری دارند که درب بتواند به صورت کشویی جابجا شده و هنگام باز شدن به موازات دیوار حرکت کند. حال با تشریح این دو مدل درب پارکینگ میتوانیم جک درب پارکینگ مناسب را بررسی کنیم. برای اطلاع از مدل جک درب پارکینگ بازویی مناسب درب باید وزن هر لنگه، عرض هر لنگه و تعداد تردد در شبانه روز را بدانیم. این موارد روی قیمت جک پارکینگ نیز تاثیر گذار هستند. درب ریلی

جک هیدرولیکی

از جک پارکینگ هیدرولیکی برای مکان هایی که رفت و آمد زیاد است استفاده می شود. این جک ها قدرت بالایی دارند و درب های سنگین را به راحتی به حرکت در می آورند و حرکت درب بدون احساس لرزش و به صورت آرام است. درب های هیدرولیک از نیروی تحت فشار سیالات استفاده می کنند. برای استفاده از جک درب هیدرولیک نیاز به قفل برقی نیز هست که باید جداگانه تهیه شود. از این جک ها برای درب هایی که سنگین هستند و در مکان‌های پر تردد قرار داده میشوند‌، استفاده می‌کنند.

جک گیربکسی یا الکترومکانیک

این نوع جک ها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. برای به حرکت در آمدن درب ها، نیرو از جک به گیربکس منتقل می شود. یکی از ویژگی های خوب این درب ها، جدا بودن بخش مکانیکی از الکترونیکی آن است. استهلاک این سیستم نسبت به سیستم هیدرولیکی بیشتر است و در نتیجه آسیب پذیرتر می باشد.

جک پنتوماتیک

این جک ها با استفاده از نیروی باد کار می کنند پس در نتیجه مصرف انرژی آن ها کم است. در واقع تامین کننده ی انرژی برای باز و بسته کردن این درب ها باد است. استفاده از این در ها برای مکان هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد مناسب و  حرکت این جک ها آرام و بدون صدا است. از این جک ها در گذشته به طور گسترده ای استفاده می شد اما امروزه کاربردی ندارند.

موتور جک درب پارکینگ چیست ؟

موتور جک درب پارکینگ به دو نوع  هیدرولیک و الکترومکانیکال تقسیم می شود. در نوع هیدرولیک که برای دربهای با وزن و عرض بالا استفاده می شود. موتور به وسیله فشار روغن (همچون انواع موتورهای هیدرولیک دیگر) بازو را با قدرت بسیار بیشتری نسبت به موتور الکتریکی تنها به حرکت می اندازد. 

معمولا باز و بسته شدن این مدل درب کم صدا می باشد. از جمله معایبی که می توان بر شمرد فضایی به اندازه خود درب در سمت چپ یا راست درب نیاز می باشد.
در نوع الکترومکانیکال که معمولا برای دربهای تا عرض هر لنگه 4 متر و وزن هر لنگه 400 کیلوگرم استفاده می شوند، موتور در دو نوع  AC (220  ولت) و DC (24 ولت) موجود می باشد. تفاوت استفاده از 220 ولت و 24 ولت برای درب در قدرت مورد نیاز می باشند.

به عنوان مثال برای درب های سنگین تر استفاده از 220 ولت رایج تر می باشد. چراکه در صورت پایین بودن ولتاژ طبق قانون اهم اگر شدت جریان بیشتری می خواهیم باید مقاومت را افزایش دهیم و این بدین معنی است که باید سیم پیچ درون موتور را بزرگتر کنیم. این امر برای تولید کننده به معنی بزرگتر کردن فضای موتور بوده و اقتصادی بودن محصول را زیر سؤال می برد. از همین رو امروزه موتورهای DC بصورت محدودتری عرضه می گردند.

اما این موتور(DC) به دلیل جریان مستقیم و زمان کمتر رسیدن بار الکتریکی، در صورت استفاده مداوم دمایش کمتر زیاد می شود و به قول معروف داغ نمی کند. پس می توان گفت موتورهای 24 ولت برای دربهای با وزن نه چندان زیاد و تردد بالا مناسب تر هستند. همچنین با اضافه نمودن باطری بکاپ به مدل DC می توانیم در زمان قطع برق نیز بدون نیاز به خلاص کردن بازوها براحتی درب را باز یا بسته نماییم. جک های پارکینگی الکترومکانیکال در مقابل فشار و نیروی بیرونی مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

جک درب پارکینگ

ویژگی های موتور جک درب پارکینگ

موتور جک درب ریلی بصورت الکترومکانیکال بوده و برای افزایش قدرت از موتورهای قوی تر و یا کمک گیربکس قوی بهره میبرند. به جرات می توانیم بگوییم که موتور جکهای ریلی قویترین موتور الکترومکانیکال بین تمامی موتورهای دربهای اتوماتیک میباشند.

تجهیزات جک درب پارکینگ بازویی شامل موتور، مدار فرمان، فلاشر، چشم مابین(فتوسل) و ریموت می باشند. اما جک درب پارکینگ ریلی علاوه بر موتور، مدار فرمان، فلاشر، چشم مابین و ریموت، نیاز به وسیله ای که روی درب به وسیله ی پیچ و یا جوش دادن متصل می شود و دنده شانه نام دارد نیز محتاج است. چشمی و فشارسنج ابزار ایمنی و بازدارنده از برخورد با مانع می باشند که در مقالات بعدی بطور کامل تشریح خواهیم کرد.

فلاشر نیز ابزاری برای اطلاع از فعالیت و یا عدم فعالیت جک درب پارکینگ است. برای تمامی انواع جک پارکینگ در کنار مدار فرمان به قدرت (برق ورودی شهری 220 ولت) نیازمندیم. تمامی سیمهای فرمان و قدرت موتورها و فلاشر و چشمی ها به مدار فرمان انتقال داده شده و توسط برنامه ریزی دقیق همچون فیلم ضمیمه شده حرکت آن را کنترل می کنیم.

انواع درب پارکینگ

همانگونه که میدانید درب های پارکینگی به دو صورت لولایی و ریلی موجود میباشند. برای اتوماسیون هر کدام از این دو مدل باید جک مخصوص به خود درب با تجهیزات خاص درب را انتخاب کرد.برای درب لولایی از جک بازویی استفاده میکنیم.

این مدل از جک ها بسته به وزن درب دارای دو نوع الکترومکانیکال و هیدرولیک می باشند. اما نوع و شیوه کارکرد موتور تغییری در تجهیزات ظاهری آن ایجاد نمیکند. اقلام همراه بسته بندی جک درب بازویی شامل موتور، مدار فرمان  و متعلقات، فلاشر، چشمی ها، دو ریموت، پایه نگهدارنده موتور و اتصالات پایه به موتور هستند.

انواع جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ تک لنگه و دو لنگه

جک های لولایی در دو نوع در بازار عرضه می شوند. جک های تک لنگه و جک های دو لنگه. در واقع، کارشناسان نصب جک پارکینگی در هنگام نصب به نوع دستگاه و عرض هر لنگه از درب و وزن آن توجه می کنند. همچنین، تعداد دفعات باز و بسته شدن جک در طول روز نیز مهم است. اگر درب فروشگاه یا خانه تان سنگین است و رفت و آمد زیادی انجام می شود، بهتر است از جک های هیدرولیکی استفاده کنید.

موارد مهم در خرید جک درب پارکینگ

 1. اولین نکته در خرید انواع جک درب پارکینگ ،وزن درب پارکینگ می باشد. چون اگر جک متناسب با وزن درب شما باشد در هزینه هایتان به میزان زیادی صرفه جویی خواهد شد.
 2. هرچه وزن درب اتوماتیک کمتر باشد، هزینه جک هم کم می شود.
 3. مسئله بعدی در خرید جک، میزان قطعی برق منطقه می باشد، باید جک های 24 ولتی استفاده کنید چون دارای باتری پشتیبان هستند.
 4. وجود ریسیور هایپینگ می باشد، باعث می شود تا سارقان به راحتی نتوانند سیستم را هک کنند و به تنظیمات شما دسترسی پیدا کنند.
 5. نصب قفل های برقی روی درب هست که مانع باز شدن درب بر اثر فشار می شود.
  درب های با طول زیاد و تک لنگه با فشار به راحتی باز می شوند و باید شما قفل برقی را روی آن نصب کنید.
 6. میزان تردد شما خواهد بود، باید جک متناسب با میزان تردد در ساختمان تهیه شود.
 7. استفاده از یک نصاب ماهر، چون یک نصاب کم تجربه باعث افزایش هزینه های شما خواهد شد و به شما خسارت بیشتری وارد می کند.

نکاتی که برای محافظت از جک پارکینگ باید رعایت شود

 • تعویض به موقع باتری ریموت کنترل
 • در تابستان برای چشمی یک سایبان تعبیه کنید
 • چشمی را تمیز کنید
 • در زمستان تمامی قسمت ها (ریل، غلتک، جک و فنرها) با روغن مناسب روغن کاری کنید
 • به نحوه باز شدن درب ها و صدای آن دقت کنید، در صورت صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن ، درب ها تراز نیست و باید تراز شود
 • در زمستان برای جلوگیری از یخ زدگی موتور درب اتوماتیک را با پشم شیشه بپوشانید
 • برد اصلی درب را چک کنید

اختلال در کارکرد درب اتوماتیک فقط مربوط به جک نیست!

گاهی اوقات مشکلات و اختلالاتی در درب های پارکینگ به وجود می آید که صرفا مربوط به جک نیست بلکه علت های دیگری دارند.

 • وضعیت چراغ ریموت کنترل درب
 • بررسی دستگاه مرکزی و فیوز و موتور بُرد اصلی درب
 • عملکرد جک بازویی درب اتوماتیک
 • بررسی سلامت چشمی درب
 • تراز نبودن درب ها

جک درب گیربکسی بخریم ؟

جک های درب گیربکسی نوعی جک اتوماتیک هستند که با استفاده از ریموت خود می توانید اقدام به باز و بسته کردن درب از راه دور کنید البته  پیش تر نیز به آن ها پرداختیم ، امروزه این جک ها جایگزین در های پارکینگ معمولی شده اند چرا که علاوه بر آسانی در استفاده و صرفه جویی در وقت امنیت شان نیز بهتر است . در هنگام پیاده شدن از ماشین و اقدام به باز کردن درب پارکینگ به طور دستی سارقین ممکن است به سراغ ماشین شما رفته و ماشین شما را بدزدند و یا حتی در فاصله زمانی باز بودن درب وارد خانه شما شوند . بی شک خرید یک درب اتوماتیک برای پارکینگ امروزه ضروری و بایدی است . جک در گیربکسی می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد . البته بهتر است نکاتی را در رابطه با استفاده و نگه داری از این جک را دانسته و رعایت کنید تا طول عمر و دوام آن ها را چندین برابر کنید. برای مثال عوض کردن باتری ریموت هر شیش ماه یک بار تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد جک  و ریموت در داشته و دیگر دچار کندی و یا کار نکردن ریموت نمی شوید.  

برخی سوالات مشتریان

قیمت جک پارکینگ به اینکه تولید داخل یا خارج باشد، متفاوت است. از عوامل دیگر می توان به تک لنگه بودن و یا دو لنگه بودن درب، طول هر لنگه، برند جک مورد نظر، امکانات و کیفیت جک برقی و کارایی و دوام اشاره کرد.

خیر محل نصب کرکره روی هزینه نصب تاثیری ندارد.

جک های کنترلی، جک های ساخت ایتالیا، جک پروتکو، جک اتوماتیک، جک بی اف تی فوبوس، جک هیدرولیکی، جک پارکینگ تابا، جک پارکینگی سوزوکی، و جک پارکینگی یوتاب، از انواع جک درب پارکینگ هستند.

خیر بازدید از مکان نصب و مشاوره هزینه ای ندارد.

جک های پارکینگی ایرانی ارزان تر از جک های خارجی هستند.
FAQ

128 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟