جک درب پارکینگ

خرید جک درب پارکینگ از فروشگاه کهربادر

جک درب پارکینگ یکی از مهمترین نیاز های ساختمان ها می باشد که شما را از باز و بسته کردن هر بار درب پارکینگ ساختمان بی نیاز می کند و بهتر است بدانید جک درب ریلی و بازویی از انواع جک درب پارکینگ هستند که می توانند بر روی درب های متفاوتی همچون درب های کرکره ای نصب شوند و همینطور جک های درب پارکینگی کهربادر از کیفیت بالایی برخوردار هستند که می توانند نیاز شما را در این مورد بر طرف کنند. نصب جک درب پارکینگ بستگی به نوع درب ساختمان یا محیط و نوع جک مورد استفاده دارد. در ادامه مطالب با کهربادر همراه باشید تا با انواع مختلفی از  جک درب پارکینگ ، قیمت جک درب پارکینگی و مزایا استفاده از آن آشنا شوید.

قیمت کرکره برقی

انواع درب پارکینگ

درب بازویی

انتخاب در صورت داشتن فضایی مناسب برای باز و بسته شدن در

درب بازویی تک لنگه: اشغال فضای یک سمت در

درب بازویی دو لنگه: اشغال فضای دو طرف در

درب ریلیانتخاب در صورت داشتن فضای عرضی مناسب برای باز و بسته شدن درب به صورت کشویی

انواع جک درب

جک هیدرولیکیمناسب برای درهای سنگین و مکان هایی با رفت و آمد زیاد
جک گیربکسیآسیب پذیر تر از هیدرولیکی و جدا بودن بخش مکانیکی از الکترونیکی
جک پنتوماتیککم بودن مصرف انرژی و آرام و بدون سر و صدا- مناسب برای مکان هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد

توضیحاتی در مورد جک درب پارکینگ

انواع جک درب پارکینگ با تاثیر گذاری از درب ورودی تعبیه میشود برای ساختمان است و انواع آن به عرض درب و تعداد تردد بستگی دارد قیمت جک درب پارکینگ  بستگی به باز و بسته شدن درب ورودی که شامل لولایی و ریل بلبرینگ است که دو نوع اصلی جک درب پارکینگ بازویی و ریلی است را شامل میشود.

جک هایی که در یک مدار ربع دایره از 90 تا 180 درجه حرکت کنند را جک های بازویی مینامند و دارای لولا میباشند و جک های ریلی برای درب های مدرن تر هستند و در یک خط صاف حرکت میکنند و در عرض درب باز و بسته میشوند.

پروژه ها و نمونه کارهای خرید جک درب پارکینگ

تماشاگر پروژه های موفق جک درب پارکینگ کهربادر باشید

supp

برای خرید جک درب پارکینگ به مشاوره نیاز دارید ؟

برای اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات جک درب پارکینگ با ما تماس بگیرید.

چرا جک درب پارکینگ را انتخاب کنیم ؟

مزایا استفاده از درب پارکینگ کهربادر

قیمت مناسب

کیفیت بالای جک درب پارکینگ

مشاوره رایگان

درباره کهربادُر

آشنایی با تاریخچه مجموعه کهربادُر

شرکت خدماتی کرکره برقی کهربادُر فعالیت خود را از سال 1388 شروع کرده است و در زمینه نصب، تعمیر کرکره برقی همچنین جک درب پارکینگ و نصب دوربین های پیشرفته فعالیت می نماید.هدف ما تامین امنیت شماست.

درباره کهربادُر

برخی از مشتریان کهربادُر

در مورد قیمت جک پارکینگ سوالی دارید؟

برای ما کامنت بگذارید🔻

همه چیز در مورد درب جک پارکینگ

انواع درب جک پارکینگ

از انواع جک درب پارکینگ می‌توان به درب ریلی و بازویی اشاره کرد که استفاده از مدل بازویی متداول تر است ولی فضای اشغالی باز شونده زیادی دارد. لذا در صورتی که فضای عرضی مناسبی در دیوار کناری ندارید استفاده از مدل ریلی پیشنهاد میشود.

در انتخاب مدل ریلی باید به مواردی چون عرض درب ، وزن درب ، تعداد تردد ، اندازه بازشو و موقعیت مکانی برای قرارگیری موتور در بالا یا پایین درب توجه کنید همچنین از انواع جک پارکینگ میتوان به مدل های وارداتی BFT ,NICE ,LIFE ,TOUSEK ,FAAK ,… و تولیدات داخلی BETA , BARZANTE ,ROGER ,… اشاره کرد.

این جک قابل استفاده در درهای دو لنگی و تک لنگه می باشند .

با توجه به اینکه این جک ها هم در در های یک لنگه و هم در در های دو لنگه مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است ویژگی های هر یک را پیش از انواع جک ها مورد بررسی قرار دهیم . جک ها پس از نصب روی درب قابلیت باز شدن 90 درجه ای داشته و این باز شدن نه تنها به سمت داخل بلکه در صورت لزوم حتی به سمت خارج نیز قابل باز شدن اند. البته بهتر است این کار را به تشخیص نصاب بسپارید تا هم میزان باز شدن در و هم سمت آن در بهترین حالت خود باشد.

جک درب پارکینگ

مدل tousek

توان جابجایی هر لنگه تا 350 کیلوگرم می‌باشد و عرض آن 3.5 متر است .
کنترل باکس با قابلیت برنامه پذیری هوشمند برای هر بازو را دارد و یک کالای وارداتی است . کشور سازنده‌ی آن اتریش است . پایین تر لینکی قرار داده ایم که با دیدن آن می‌توانید اطلاعات مفیدی کسب کنید.

مدل Kiia U400

توان جابجایی هر لنگه‌ی آن تا 350 کیلوگرم می‌رسد و عرض 3.5 متر می‌باشد.

جک در پارکینگ

درب بازوئی

این مدل از درب ورودی که عمومیت بیشتری دارد، میتواند بسته به فضای ساختمان دو لنگه یا تک لنگه باشد.
استفاده از جک درب بازویی برای درب پارکینگ، حیاط و یا ویلا به علت استفاده از ریموت کنترل در هنگام باز و بسته کردن، باعث رفاه و راحتی افراد می شود.

 

درب ریلی

این مدل از درب ورودی معمولا برای پارکینگ هایی استفاده می شود که فضایی برای باز و بسته شدن درب لولایی نداشته باشند یا فضایی دقیقاً یا بیشتر از اندازه عرض درب بروی دیوار کناری دارند که درب بتواند به صورت کشویی جابجا شده و هنگام باز شدن به موازات دیوار حرکت کند. حال با تشریح این دو مدل درب پارکینگ و انواع دیگر میتوانیم جک درب پارکینگ مناسب را بررسی کنیم. برای اطلاع از مدل جک درب بازویی مناسب درب باید وزن هر لنگه، عرض هر لنگه و تعداد تردد در شبانه روز را بدانیم. این موارد روی قیمت جک پارکینگ نیز تاثیر گذار هستند.

درب ریلی

جک هیدرولیکی

از جک درب هیدرولیکی برای مکان هایی که رفت و آمد زیاد است استفاده می شود. همچنین قیمت جک درب پارکینگ هیدرولیکی مناسب می‌باشد. این جک ها قدرت بالایی دارند و درب های سنگین را به راحتی به حرکت در می آورند و حرکت درب بدون احساس لرزش و به صورت آرام است. درب های هیدرولیک از نیروی تحت فشار سیالات استفاده می کنند. برای استفاده از جک درب هیدرولیک نیاز به قفل برقی نیز هست که باید جداگانه تهیه شود. از این جک ها برای درب هایی که سنگین هستند و در مکان‌های پر تردد قرار داده میشوند‌، استفاده می‌کنند.

جک گیربکسی یا الکترومکانیک

این نوع جک ها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. برای به حرکت در آمدن درب ها، نیرو از جک به گیربکس منتقل می شود. یکی از ویژگی های خوب این درب ها، جدا بودن بخش مکانیکی از الکترونیکی آن است. استهلاک این سیستم نسبت به سیستم هیدرولیکی بیشتر است و در نتیجه آسیب پذیرتر می باشد.

جک پنتوماتیک

این جک ها با استفاده از نیروی باد کار می کنند پس در نتیجه مصرف انرژی آن ها کم است. در واقع تامین کننده ی انرژی برای باز و بسته کردن این درب ها باد است. استفاده از این در ها برای مکان هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد مناسب و  حرکت این جک ها آرام و بدون صدا است. از این جک ها در گذشته به طور گسترده ای استفاده می شد اما امروزه کاربردی ندارند.

موتور جک درب پارکینگ چیست ؟

از انواع “جک درب پارکینگ” میتوان به هیدرولیک و الکترومکانیکال اشاره کرد. از جک هیدرولیک برای درب های سنگین و عرض بالا استفاده میشود که موتور آن به واسطه فشار روغن بازو ها را با قدرت بیشتری نسبت به موتور الکتریکی تنها به حرکت در میاورد. باز و بسته شدن این مدل صدای کمتری دارد و از معایب آن میتوان بر شمرد فضایی اندازه خود درب نیاز میباشد.

در نوع الکترومکانیکال موتور در دو نوع  AC (220  ولت) و DC (24 ولت) موجود می باشد. که معمولا برای دربهای تا عرض هر لنگه 4 متر و وزن هر لنگه 400 کیلوگرم استفاده می شوند، تفاوت استفاده از 220 ولت و 24 ولت برای درب در قدرت مورد نیاز می باشند. برای درب های سنگین تر استفاده از 220 ولت رایج تر می باشد.

اما این موتور(DC)  به دلیل جریان مستقیم و زمان کمتر رسیدن بار الکتریکی، در صورت استفاده مداوم دمایش کمتر زیاد می شود و داغ نمیکند. پس می توان گفت موتور های 24 ولت برای دربهای با وزن نه چندان زیاد و تردد بالا مناسب تر هستند. برای کسب اطلاعات از قیمت جک پارکینگ به شرکت کهربادر مراجعه کنید.

جک درب پارکینگ

انواع درب پارکینگ

همانگونه که میدانید درب های پارکینگی به دو صورت لولایی و ریلی موجود میباشند. برای اتوماسیون هر کدام از این دو مدل باید جک مخصوص به خود درب با تجهیزات خاص درب را انتخاب کرد.برای درب لولایی از جک بازویی استفاده میکنیم.

این مدل از جک ها بسته به وزن درب دارای دو نوع الکترومکانیکال و هیدرولیک می باشند. اما نوع و شیوه کارکرد موتور تغییری در تجهیزات ظاهری آن ایجاد نمیکند. اقلام همراه بسته بندی جک درب بازویی شامل دو ریموت، موتور، مدار فرمان  و متعلقات، فلاشر، چشمی ها، پایه نگهدارنده موتور و اتصالات پایه به موتور هستند.

انواع جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ تک لنگه و دو لنگه

انواع عرضه شده در بازار جک های لولایی ، تک لنگه و دو لنگه است که در هنگام نصب به عرض و نوع دستگاه و وزن آن توجه میشود و همچنان تعداد دفعات باز و بسته شدن جک در طول روز نیز مهم است. در درب های سنگین و پر تردد توصیه میشود از جک های هیدرولیکی استفاده شود.

موارد مهم در خرید جک درب پارکینگ

 1. اولین نکته در هنگام خرید و اطلاع از قیمت جک درب پارکینگ ،وزن درب پارکینگ می باشد. چون اگر جک متناسب با وزن درب شما باشد در هزینه هایتان به میزان زیادی صرفه جویی خواهد شد.
 2. هرچه وزن درب اتوماتیک کمتر باشد، هزینه جک هم کم می شود.
 3. مسئله بعدی در خرید جک، میزان قطعی برق منطقه می باشد، باید جک های 24 ولتی استفاده کنید چون دارای باتری پشتیبان هستند.
 4. وجود ریسیور هایپینگ می باشد، باعث می شود تا سارقان به راحتی نتوانند سیستم را هک کنند و به تنظیمات شما دسترسی پیدا کنند.
 5. نصب قفل های برقی روی درب هست که مانع باز شدن درب بر اثر فشار می شود.
  درب های با طول زیاد و تک لنگه با فشار به راحتی باز می شوند و باید شما قفل برقی را روی آن نصب کنید.
 6. میزان تردد شما خواهد بود، باید جک متناسب با میزان تردد در ساختمان تهیه شود.
 7. استفاده از یک نصاب ماهر، چون یک نصاب کم تجربه باعث افزایش هزینه های شما خواهد شد و به شما خسارت بیشتری وارد می کند.

نکاتی که برای محافظت از جک پارکینگ باید رعایت شود

 • تعویض به موقع باتری ریموت کنترل
 • در تابستان برای چشمی یک سایبان تعبیه کنید
 • چشمی را تمیز کنید
 • در زمستان تمامی قسمت ها (ریل، غلتک، جک و فنرها) با روغن مناسب روغن کاری کنید
 • به نحوه باز شدن درب ها و صدای آن دقت کنید، در صورت صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن ، درب ها تراز نیست و باید تراز شود
 • در زمستان برای جلوگیری از یخ زدگی موتور درب اتوماتیک را با پشم شیشه بپوشانید
 • برد اصلی درب را چک کنید

اختلال در کارکرد درب اتوماتیک فقط مربوط به جک نیست!

گاهی اوقات مشکلات و اختلالاتی در درب های پارکینگ به وجود می آید که صرفا مربوط به جک نیست بلکه علت های دیگری دارند.

 • وضعیت چراغ ریموت کنترل درب
 • بررسی دستگاه مرکزی و فیوز و موتور بُرد اصلی درب
 • عملکرد جک بازویی درب اتوماتیک
 • بررسی سلامت چشمی درب
 • تراز نبودن درب ها

جک درب گیربکسی بخریم ؟

از انواع “جک درب پارکینگ” جک های درب گیربکسی نوعی جک اتوماتیک هستند که با استفاده از ریموت خود می توانید اقدام به باز و بسته کردن درب از راه دور کنید البته  پیش تر نیز به آن ها پرداختیم ، امروزه این جک ها جایگزین در های پارکینگ معمولی شده اند چرا که علاوه بر آسانی در استفاده و صرفه جویی در وقت امنیت شان نیز بهتر است .

در هنگام پیاده شدن از ماشین و اقدام به باز کردن درب پارکینگ به طور دستی سارقین ممکن است به سراغ ماشین شما رفته و ماشین شما را بدزدند و یا حتی در فاصله زمانی باز بودن درب وارد خانه شما شوند . بی شک خرید یک درب اتوماتیک برای پارکینگ امروزه ضروری و بایدی است . جک در گیربکسی می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

البته بهتر است نکاتی را در رابطه با استفاده و نگه داری از این جک را دانسته و رعایت کنید تا طول عمر و دوام آن ها را چندین برابر کنید. برای مثال عوض کردن باتری ریموت هر شیش ماه یک بار تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد جک  و ریموت در داشته و دیگر دچار کندی و یا کار نکردن ریموت نمی شوید.  

سخن پایانی

جک درب پارکینگ موضوع اصلی ای بود که در این صفحه سعی کردیم هرآنچه در مورد آن نیاز دارید بدانیم را به شما بگوییم. از انواع جک و قیمت جک درب پارکینگ تا نحوه خرید و سفارش و نصب و نگهداری آن به شما توضیح داده شد. شما می توانید از طریق سایت کهربادر جک درب پارکینگی مناسب خود را انتخاب کنید.

برخی سوالات مشتریان

قیمت جک پارکینگ به اینکه تولید داخل یا خارج باشد، متفاوت است. از عوامل دیگر می توان به تک لنگه بودن و یا دو لنگه بودن درب، طول هر لنگه، برند جک مورد نظر، امکانات و کیفیت جک برقی و کارایی و دوام اشاره کرد.

خیر محل نصب کرکره روی هزینه نصب تاثیری ندارد.

جک های کنترلی، جک های ساخت ایتالیا، جک پروتکو، جک اتوماتیک، جک بی اف تی فوبوس، جک هیدرولیکی، جک پارکینگ تابا، جک پارکینگی سوزوکی، و جک پارکینگی یوتاب، از انواع جک درب پارکینگ هستند.

خیر بازدید از مکان نصب و مشاوره هزینه ای ندارد.

جک های پارکینگی ایرانی ارزان تر از جک های خارجی هستند.
FAQ

128 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟