جک پارکینگی 

در این مقاله به بررسی و تفاوت جک پارکینگی الکترومکانیک و هیدرولیک و موارد مهم در هنگام استفاده از آن ها خواهیم پرداخت. همچنین به برسی قیمت کرکره برقی می پردازیم. موارد زیادی در هنگام خرید جک پارکینگی امروزه در بسیاری از ساختمان ها و مراکز استفاده می شود که دانستن نکاتی درباره جک پارکینگی می تواند به شما کمک زیادی کند. پس با ما همراه باشید. برای مشاوره رایگان خدمات جک درب پارکینگی و اطلاع از قیمت جک پارکینگ با مشاوران ما در کهربادر تماس بگیرید.

 

انواع جک پارکینگی 

تمام درب های اتوماتیک از جک پارکینگی استفاده می کنند. در هنگام استفاده از این جک ها باید به عوامل مختلفی توجه کرد. جک پارکینگی دارای دو نوع الکترومکانیک و هیدرولیک است. این نوع از جک ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند و استفاده از کدام در چه مکانی توصیه می شود؟

 جک الکترومکانیک 

بسیاری از جک های پارکینگی الکترومکانیک هستند و بیشترین کاربرد را در میان جک ها دارند. درب هایی که وزن هر لنگه نهایتا به 500 کیلوگرم می رسند می توانند از جک های الکترومکانیک استفاده کنند. ساختمان هایی که تردد زیادی ندارند و در طول روز درب را بیش از 20 یا 30 بار باز و بسته نمی کنند نیز گزینه مناسبی برای استفاده از این جک ها به شمار می روند. همچنین قیمت جک الکترومکانیک نسبت به هیدرولیک بسیار مناسب است و در طول سال های متمادی توانسته است رضایت مشتریان زیادی را به خود جلب کند. نکته دیگری که در استفاده از این جک ها وجود دارد این است که نیازی به سرویس های دوره ای ندارند.

جک هیدرولیک 

جک هیدرولیک بر خلاف جک الکترومکانیک برای محیط هایی طراحی شده که بسیار پر تردد هستند و در طول روز بیش از 30 یا 40 بار درب را باز و بسته می کنند. این جک ها می توانند بار هر لنگه درب را تا 2 تن تحمل کنند و قیمت بسیار بالاتری را نسبت به مدل الکترومکانیک دارند. استهلاک پایینی دارند و باید به صورت دوره ای و ترجیحا ماهانه سرویس شوند تا صورت بروز هر گونه مشکل اقدام به عیب یابی و تعمیر شود.

در هنگام خرید جک پارکینگی به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟ 

توجه به وزن درب

هنگام خرید جک های پارکینگی باید به وزن درب توجه توجه کنید. زیرا وزن درب مورد مهمی در انتخاب نوع جک پارکینگی است. اگر جک متناسب با وزن درب تهیه شود به میزان زیادی در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد. در صورتی که توانایی اندازه گیری آن را ندارید می توانید از متخصص امر کمک بخواهید تا به محل بیاید و درب را به طور دقیق اندازه گیری و بهترین گزینه را به شما معرفی کند.

قیمت جک پارکینگی 

هر چه وزن درب اتوماتیک کمتر باشد قطعا قیمت جک نیز ارزان تر خواهد بود. اگر وزن و ابعاد درب استاندارد بود به جک پارکینگی نیاز دارید که شفت آن متوسط باشد. استانداردترین اندازه برای تولید درب ها 1 متر و 80 سانتی متر است که اگر درب شما از این مقدار بزرگتر بود باید از جک هایی استفاده کنید که شفتی بلند تر و توانایی بیشتری در تحمل وزن درب دارند.

توجه به میزان قطعی برق در منطقه 

زمانی که از جک های پارکینگی استفاده می کنید باید جوانب مختلفی را در محیط بسنجید . مواردی مانند میزان قطعی برق در آن منطقه می تواند از نکات مهمی باشد که باید مورد توجه شما قرار بگیرد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که قطعی برق دارد باید از جک پارکینگی 24 ولت بهره بگیرید. زیرا این جک ها می توانند از باتری پشتیبان استفاده کنند که در مواقع قطعی به کمک شما می آیند. این نوع از جک ها دارای 2 عدد باتری 12 ولت هستند.

رسیور هاپینگ 

در خصوص استفاده از جک های پارکینگی تدابیری وجود دارد که می تواند امنیت آن را به شدت افزایش دهد. یکی از این موارد استفاده از رسیور هاپینگ است. زیرا رسیورهای هاپینگ غیر قابل کپی هستند و به راحتی هک نخواهند شد. این مساله می تواند موجب عدم دسترسی سارقان به نحوه تنظیمات رسیور شود.

نصب قفل بر روی درب 

بهتر است بر روی درب اتوماتیک قفل برقی نصب کنید. نصب قفل های برقی می تواند مانع باز شدن درب بر اثر فشار باشد. این مساله در درب هایی که طول زیادی دارند و اصطلاحا تک لنگه هستند مصداق بیشتری دارد. زیرا به راحتی و بر اثر فشار باز خواهند شد . اما زمانی که قفل برقی را بر روی آن نصب می کنید این احتمال به شدت کاهش پیدا می کند.

میزان تردد 

نکته مهم دیگری که باید در استفاده از جک های پارکینگی به آن توجه کنید میزان باز و بسته شدن درب است. اگر قصد دارید درب اتوماتیک را در ساختمان های مسکونی نصب کنید که در طول روز بین 20 تا 30 بار تردد دارند باید از جک های الکترومکانیک بهره بگیرید . در غیر این صورت و برای ساختمان هایی که تردد بسیار بالایی دارند باید از جک های هیدرولیکی استفاده کنید. زیرا این جک ها برای مکان هایی با تردد بالا طراحی شده اند و مقاومت بیشتری نسبت به مدل قبل خواهند داشت.

استفاده از نصاب ماهر 

شاید تصور کنید که اگر برند خوبی را از بازار تهیه کنید دیگر کار تمام است ! در صورتی که این گونه نیست. اگر از نصاب کم تجربه استفاده کنید موجب می شوید که هزینه های اضافی بر شما تحمیل شود. متاسفانه بسیاری از شرکت ها برای کسب سود بیشتر از افرادی استفاده می کنند که تجربه کافی در نصب این گونه قطعات ندارند و نه تنها به دلیل عدم تجربه موجب بدنام شدن شرکت می شوند بلکه باعث ایجاد خسارت برای مشتری نیز خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *