خاموش كردن دزدگير منزل

معمولا صاحبان اماکن و اموال مجبور نمی شوند که دست به خاموش کردن دزدگیر منزل بزنند. چون اینکار نه تنها لازم نیست، بلکه ممکن است خطراتی را هم به همراه داشته باشد.(سارقان هرگز قبل از دستبرد خبر نمی دهند) اما خب شرایطی ممکن است پیش بیاید که شما مجبور شوید دزدگیر منزل خودتان را خاموش کنید. غیر فعال کردن دزدگیر منزل یکسری نکاتی دارد که باید آن ها را رعایت کنید و در این مقاله ما به شما نحوه خاموش کردن دزدگیر منزل را آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

همانطور که گفتیم معمولا پیش نمی آید که کسی بخواهد دزدگیر منزلش را غیر فعال کند. دزدگیر هم روشن بودنش انرژی زیادی مصرف نمی کند(تقریبا هیچ انرژی ای مصرف نمی کند) که اصلا لازم باشد برای صرفه جویی در مصرف انرژی آن را خاموش کرد. اما گاهی ممکن است به دلایلی مثل نقص فنی سیستم هشدار یا خطای چشمی دزدگیر، بدون هیچ دلیلی سیستم شروع به هشدار و بوق زدن کند. در این صورت ممکن است مجبور شویم اقدام به خاموش کردن دزدگیر منزل کنیم. پیش از اینکه اقدام به خاموش کردن دزدگیر در این مواقع بکنید، اول اطمینان حاصل کنید که به معنی واقعی کلمه مورد سرقت قرار نگرفته اید، سپس موارد زیر را انجام دهید.
در قدم اول سعی کنید سیستم را با استفاده از کد خاموش کنید. گاهی متاسفانه ممکن است برخی مشکلات باعث عدم ارتباط صفحه کلید سیستم با پنل اصلی شود و صفحه کلید به کد های قطع و وصل کردن دزدگیر پاسخ ندهد. در این صورت باید موقتا دزدگیر را از کار بندازید تا مشکل به وسیله خودتان یا یک متخصص رفع شود.
گاهی هم ممکن است کاربر بخواهد برای انجام کاری با صفحه کلید یا سیستم دزدگیر، دزدگیر را غیر فعال کند. مثلا ممکن است بخواهید چشمی دزدگیر اضافه کنید یا ماژول ارتباطی جدید نصب کنید که برای این کار ها لازم است دزدگیر غیرفعال باشد.
جدا از همه این ها، شما باید یک قدم همیشه از سارقین جلوتر باشید. پس بهتر است بدانید که دزدگیر اماکن مختلف چگونه خاموش می شود و چه اقداماتی برای آن انجام می شود تا بتوانید از به سرقت رفتن اموال و دستبرد به منزلتان جلوگیری کنید و نکات ایمنی را برای آن به طور کامل رعایت کنید.

چگونه می شود دزدگیر منزل را خاموش کرد؟

قبل از هرچیز شما باید پنل اصلی دزدگیر را پیدا کنید. حواستان باشد که منظور ما از پنل اصلی صفحه کنترل یا صفحه کلید دزدگیر نیست. منظور از پنل اصلی معمولا یک جعبه فلزی است که در جای مخصوصی در منزل نصب می شود. این جعبه شامل مدار کنترل و باتری پشتیبان است و بوسیله سیم یا سیستم وایرلس، به صفحات کلید و سایر دستگاه ها متصل می شود.
بعد از اینکه به پنل اصلی دسترسی پیدا کردید می توانید با قطع کردن باتری پشتیبان و بعد از آن، جدا کردن ترنسفورماتور دستگاه از پریز برق، دزدگیر را خاموش کنید. بعد از اینکه خواستید دوباره دزدگیر را روشن کنید، باتری پشتیبان را دوباره به برق متصل می کنید و ترانسفورماتور را دوباره به پریز برق وصل می کنید.

چگونه می شود دزدگیر منزل را خاموش کرد؟

حالا جدا از این ها شما می توانید با تایید کردن Shut down سیستم با صفحه کلید، دزدگیر خود را خاموش کنید. اما ما موارد بالا را برای این به شما گفتیم که ممکن است صفحه کلید درست عمل نکند و اینکه بدانید سارقینی که به صفحه کلید دسترسی ندارند، چگونه ممکن است خاموش کردن دزدگیر خانه را انجام دهند. پس حواستان حتما باشد که پنل اصلی دزدگیر(همان جعبه فلزی) را در امن ترین و مناسب ترین جای خانه قرار دهید که در دسترس هرکسی نباشد.

سارقان چگونه دزدگیر منزل را خاموش می کنند؟

بدیهی است که سارق به صفحه کلید دزدگیر شما دسترسی ندارد. مسلما هم که شما پنل اصلی را در جایی از خانه قرار داده اید که سارقان نه وقت این را دارند که پیداش کنند، نه قادر به پیدا کردن آن هستند. اما سارقان به همین راحتی ها تسلیم نمی شوند و روش های دیگری هم بلدند که دزدگیر خانه شما را از کار بیندازند. پس بهتر است شما دست بالاتر را داشته باشید و تمام این روش ها را بلد باشید تا نکات ایمنی لازم برای آن ها را اتخاذ کنید.
البته قبل از هرچیز این را به شما بگوییم که شما اگر دزدگیر با کیفیتی انتخاب بکنید و از متخصصان ماهر برای نصب آن بهره بگیرید، دستبرد به منزلتان تقریبا غیر ممکن می شود. اما کار هیچوقت از محکم کاری عیب نمی کند، پس با ما همراه باشید.

قطع کردن برق

اگر دزدگیر شما متکی به برق شهری باشد(باتری داخلی یا باتری پشتیبان نداشته باشد)، زمان قطعی برق ایده آل ترین زمان برای سرقت خانه شما به شمار می رود. پس یا سارقان با قطع کردن برق اقدام به خاموش کردن دزدگیر منزل می کنند یا سرقت خودشان را به زمان قطع شدن برق شهری موکول می کنند. برای همین هم داشتن باتری های پشتیبان یا UPS،پشتیبان تلفن همراه و یا داشتن پشتیبان تلفن ثابت لازم و ضروری است.

استفاده از کد زنگ هشدار

تعدادی از سارقان هستند که کمی حرفه ای تر عمل می کنند و برای خاموش کردن دزدگیر منزل ، کد های زنگ هشدار را پیدا می کنند تا دزدگیر را از کار بیندازند. اگر شما این کد ها را جایی یادداشت کرده باشید یا در گوشی همراهتان ذخیره کرده باشید، سارقان می توانند با هک کردن گوشی شما یا پیدا کردن یاداشت اقدام به خاموش کردن دزدگیر منزل کنند. پس سعی کنید بهترین اقدامات امنیتی را برای ذخیره کدهای زنگ هشدار انجام دهید.

قطع سیم های ارتباطی

برقی سارقان اقدام به قطع کردن سیم های ارتباطی یا خطوط تلفن می کنند تا دزدگیر منزل شما را خاموش کنند. اما اگر سیستم شما به صورت اصولی نصب شده باشد و از نصاب های ماهر استفاده کرده باشید، به محض قطع شدن سیم ها، سیستم هشدار فعال می شود و شروع به اعلام خطر می کند. برای پیشگیری از این مورد هم شما می توانید از دزدگیر های سیم کارتی نیز استفاده کنید.

از کار انداختن سنسور ها

اگر سارقان چشمی دزدگیر، بیم خطی و یا پنل مرکزی را دستکاری کنند، ممکن است بتوانند قدام به خاموش کردن دزدگیر منزل کنند. هرچند که این روش سارقان هم احتمالا به بن بست خواهد خورد زیرا که در دزدگیر های اماکن پایانه ای به نام Tamper وجود دارد که باز و بسته بودن در چشمی را تشخیص می دهد. به همین دلیل اگر دستکاری ای هم بر روی هرکدام از بخش ها بدون اجازه شما صورت بگیرد، سیستم هشدار شروع به آژیر کشیدن می کند.

از کار انداختن سنسور ها

هک کردن سیستم دزدگیر

این موضوع به ندرت اتفاق می افتد زیرا که سیستم دزدگیر چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را هک کرد. اما به هر حال سیستم های امنیتی وایرلس که به Wi-Fi متصل می شوند آسیب پذیری بیشتری در برابر هک نشان می دهند. خصوصا اگر که این سیستم ها رمزگذاری نشده باشند و فاقد هرگونه احراز هویتی باشند. چاره کار هم این است که برای جلوگیری از خاموش کردن دزدگیر منزل توسط سارقان باید از سیستم های بسیار پیشرفته با کد های ترکیبی و کیبورد رمزگشای هوشمند استفاده کنید تا امنیت سیستم هشدار و در نتیجه، منزل شما تامین شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *