خانه هوشمند

آموزش خانه هوشمند

آموزش خانه هوشمند به دو بخش مقدماتی و پیشرفته تقسیم می شود.
در واقع این طور میتوان تشریح نمود که برای اینکه فردی بتواند در حیطه کاری خانه هوشمند فعالیت نماید،نیاز به یک سری از اطلاعات عمومی نسبت به خانه های هوشمند و اطلاعات در مورد نوع پروتکل به کار رفته مربوط به دستگاهها و مباحث مربوطه دیگر است.
و در مرحله پس از مرحله مقدماتی نیاز به دانستن یک سری جزییات در مورد نوع برنامه بکار برده شده و خدمات فنی بر اساس حجم کار و نوع پروژه مسکونی و تجاری و ویلا است.
انجام پروژه خانه هوشمند در بخش نصبیات به دو نوع بدون سیم و باسیم تقسیم بندی میشود.
بخش بیسیم معمولا برای ساختمان هایی است که صاحبانشان پس از اتمام ساخت به فکر اجرای هوشمند سازی افتاده اند.
کار کلی بدین صورت است که دستگاه ها برای ارتباط با یکدیگر نیاز به سیم کشی برای فرمان پذیری از کنترلر مرکزی نمیباشند و فرمان بوسیله امواج از کنترلر مرکزی برای هر کدام از دستگاه ها ارسال میشود.اما به هر دستگاهی بطور مجزا باید برق شهری(AC) رسانده شود.لذا سعی میکنیم کنترلرهای ناحیه ای را در نزدیکترین مکانی که میتوانیم به آن برق برسانیم نصب کنیم.
این سیستم برای منازل میتواند پاسخگو باشد، اما بعنوان مثال برای مجتمع ها یا هوشمندسازی پارکینگ بدلیل بُرد کم امواج و طول مسیر زیاد نمیتوان از سیستم بیسیم بهره برد.
بخش باسیم را میتوان بعنوان سیستمی دائمی با کمترین آمار خرابی سیستم پذیرفت.چرا که در این مدل از هر دستگاهی(Device) تا کنتلر مرکزی (گاهاً ناحیه ای،بسته به اندازه و تعداد دستگاه ها) بطور مجزا سیمکشی میشود.بدین معنی که سیم فرمان تا کنترلر مرکزی رسانده میشود و سیم قدرت را میتوانیم هم از کنترلر مرکزی هم از تابلو برق به دستگاه متصل کنیم(برای بعضی دستگاه ها قدرت فقط از کنترلر مرکزی دریافت میشود).
بخش بعدی اجرا نوشتن سناریو میباشد که بسیار حائز اهمیت است.چون وقتی نتوانیم از دستگاه هایمان بطور مناسب استفاده کنیم،در واقع از خانه هوشمند بهره ی کافی نبرده ایم.
سناریو بدین معنی است که برای هر دستگاهی از سیستم هوشمند عملکرد و زمان عملکرد مناسب با درخواست مشتری تعریف میکنیم.
اینها توضیحات بسیار اندکی از خانه هوشمند بودند، باشد که در مقاله ای تکمیل تر توضیحات مکفی را به استحضار برسانیم.

4 نظر

 • موضوع جالبی بود

  رامین ژانویه 8, 2019
  • برای ما باعث خوشحالی است

   خشایار خدایاری ژانویه 8, 2019
 • عالی بود. خواهشمندم مطالب بیشتری بگذرید

  احسان فوریه 20, 2019
  • حتما دوست عزیز

   خشایار خدایاری فوریه 21, 2019

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعتهgoogle0b93f2bee0981e78.html