سنسور ویترین طلافروشی 

دزدگیر طلافروشی

در این مقاله قصد داریم تا در مورد ویژگی ها ، مشخصات و نحوه کارکرد دزدگیر طلافروشی به بحث و بررسی بپردازیم. همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره کردیم ، امروزه استفاده از دزدگیر خانه و اماکن در کنار دوربین های مدار بسته بسیار شایع و گسترده شده است. از این دزدگیر های در مکان های زیادی از جمله شرکت ها ، ساختمان های مسکونی ، اداره جات ، شو روم های ساعت و جواهر و … استفاده می شود. 
یکی از مهم ترین اماکنی که در آن از دزگیر اماکن استفاده می شوند ، طلا فروشی ها است. با توجه به گران قیمت بودن جواهرات و حساسیت موجود در اداره این فروشگاه ها ، مالکان اکثرا از دزدگیر طلافروشی برای حفاظت و تامین امنیت محل کار خود استفاده می کنند. اگر شما نیز علاقه مندید تا در این باره اطلاعاتی کسب کنید ، تا پایان با ما همراه باشید. 

دزدگیر-طلافروشی

موارد مربوط به سرقت از طلافروشی

دزدگیر طلافروشی دارای چه ویژگی هایی است؟ همانطور که میدانید زیورآلات از جنس طلا ، معمولا قطعات ظریف و کوچکی هستند که این مورد باعث می شود مراقبت و محافظت از آن ها به کاری به شدت سخت و تا حدودی نشدنی تبدیل شود. زیرا مانند فروشگاه های لباس نمی توان به آنها مگنت چسباند و یا به صورت چشمی آن ها را در هر لحظه آنها را مورد شمارش قرار داد. با این تفاسیر می توان گفت که ترکیب دزدگیر طلافروشی و حفاظت های روش سنتی نیز نمی تواند تضمین کند که طلا فروشی شما مورد سرقت قرار نگیرد و تنها می تواند ریسک و خطر دزدی و سرقت را کاهش دهد. 

روش های سرقت از طلا فروشی

شکل اول اینکه فرد در قامت خریدار وارد مغازه می شود و با ترفند هایی اقدام به دزدی ، کف بری و… طلا و جواهر می کند و از مغازه خارج می شود. در این نوع سرقت فرد نهایتا چند قطعه طلا یا جواهر را می تواند به سرقت ببرد و حجم خسارت خیلی زیاد نیست. شکل دوم این است که فرد یا افرادی به شکل مسلح و برنامه ریزی شده ، دست به حمله به طلافروشی میزنند و سعی دارند که تمام زیورآلات موجود در طلافروشی را به سرقت ببرند. در این نوع سرقت ضرر مالی بسیار شدید است و می تواند یک طلا فروش و صاحب گالری جواهر را به کلی ورشکست کند. 
دزدگیرهای مخصوص طلافروشی تاحدودی می تواند از سرقت نوع اول جلوگیری نماید و دست سارق را رو کند اما در شکل دومی این سرقت ، فرد یا افراد سارق قطعا با برنامه وارد می شوند و قصد دارند پیش از دزدی ، دزدگیر ها را غیر فعال کنند و در حضور صاحبان و کارکنان فروشگاه اقدام به سرقت می نمایند.

 
سنسور ویترین طلافروشی 

ویترین های طلافروشی معمولا زیورآلات و جواهر هایی را در خود جای داده اند و مراقبت از آنها امری بسیار مهم در طلافروشی ها است و صاحبان طلافروشی ها می بایست برای محافظت از این بخش تدابیری را بیاندیشند. بدین منظور از سنسور های ضد ضربه یا سنسور شکست شیشه استفاده می شود. در هنگام سرقت و شکسته شدن این شیشه ها ، دزدگیر طلافروشی سریعا از طریق آژیر به نگهبان ها این موضوع را اطلاع می دهد. در برخی دزدگیر ها نیز همزمان با این اعلان از طریق آژیر ، دزدگیر به صورت اتوماتیک با پلیس نیز تماس می گیرد. 
این ویترین ها از سمت فروشنده نیز قابلیت دسترسی دارند که می توان از سنسور مگنت پنجره برای محافظت از آنها بهره برد. در مواردی محدود و به ندرت برای ویترین مغازه های طلا فروشی از شیشه استفاده نمی شود و مالک ترجیح می دهد از ویترین پنجره باز استفاده کند، در این صورت می بایست از سنسور های بیم در مقابل قسمت باز ویترین استفاده کرد تا در صورتی که سارق دست خود را برای برداشتن جواهرات به داخل ویترین بیاورد ، دزدگیر این موضوع را از طریق آژیر به نگهبان و صاحب گالری و یا طلا فروشی اطلاع دهد. 

سنسور ویترین طلافروشی 

دزدگیر طلافروشی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در این بخش می خواهیم به ویژگی های دزدگیر طلا فروشی بپردازیماین نوع از دزدگیرها باید دارای ویژگی های زیر باشد: 

قابلیت تنظیم زون در دزدگیر طلافروشی

این قابلیت به این معنا است که شما می توانید قسمت هایی طلا و جواهر در آن وجود دارد را مثل گاوصندوق ، ویترین و … ، به بخش های متعددی تقسیم کنید و دسترسی به هر بخش را به یک فروشنده اختصاص دهید. این مورد یعنی که شما با خرید یک دزدگیر ، چند دزدگیر معمولی را خریداری کرده اید. بهتر است که ریموت هر بخش در دست مسئول آن باشد ، تا در هر بار استفاده صدای آژیر را نشنویم!

اپلیکیشن دزدگیر طلافروشی

شما با استفاده از اپلیکیشن دزدگیر طلافروشی می توانید به راحتی برای تمامی سنسور ها تعیین وضعیت کنید. به طور مثال می توانید در هنگام حضور در مغازه سنسور هایی مثل چشمی حرکتی ، حسگر آتش و… را غیر فعال کنید و از سنسور هایی مثل شکست شیشه ، بیم و… بهره ببرید. در حال حاضر اغلب دزدگیرها و سیستم های حفاظتی قابل نصب بر روی دستگاه های هوشمند اندرویدی هستند.

قابلیت زمان بندی

زمان بندی دزدگیر طلافروشی می تواند به شما کمک کند تا سنسور ها را با نوع و زمان فعالیت خود هماهنگ کنید. به طور مثال در ساعاتی از روز که مغازه باز است و فروشنده ها حضور دارند ، لازم نیست که برخی از سنسور ها فعال باشند اما در برخی از ساعات میانه روز قصد دارید تا به صورت موقت مغازه را تعطیل کنید ، در این صورت زمان بندی می تواند در فرایند کاری شما بسیار موثر باشد. 

جمع بندی در مورد سرقت طلافروشی و دزدگیر

همانطور که اشاره شد ، استفاده از دزدگیر ها نمی تواند  احتمال سرقت را در طلافروشی ها به صفر برساند اما می تواند تا حدودی احساس امنیت را برای صاحبان و فروشندگان فروشگاه به ارمغان آورد. شما می توانید از طریق شماره های موجود بر روی وبسایت ما نسبت به خرید دزدگیر و اطلاع از شرایط آن اقدام نمایید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *