دلیل صدای کرکره برقی چیست؟

وجود صدا در کرکره برقی باعث نارضایتی بسیاری از افراد میشود. دلیل صدای کرکره برقی فقط منحصر به یک مشکل نیست بلکه موارد زیادی در ایجاد صدا در کرکره برقی دخیل هستند که در این مقاله به آن ها میپردازیم. قطعا بعد از خواندن این مطلب به دلیل صدای کرکره برقی پی خواهید برد.

جهت مشاوره خدمات تعمیر و نصب کرکره برقی و با قیمت کرکره برقی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

حتما شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای آسایش بیشتر کرکره برقی را انتخاب کرده اید و ممکن است بعد از مواجه شدن با صدای آن از انتخاب خود پشیمان شده باشید. دلیل صدای کرکره برقی فقط مختص به تیغه آن نیست بلکه عوامل زیادی دست در دست هم میدهند تا صدایی نابهنجار و آزار دهنده از آن به گوش برسد.

 

دلیل صدای کرکره برقی

عوامل ایجاد صدای نابهنجار در کرکره برقی 

 

عدم هم ترازی دهنه 

یکی ازدلایلی که نصاب ها هنگام نصب سعی میکنند تا دهنه را تراز کنند عدم ایجاد صداست. هر چه دهنه ترازتر باشد احتمال ایجاد صدا در تیغه کرکره برقی نیز کمتر خواهد شد. اگر با صدای آزار دهنده ای مواجه شدید اول از همه باید تراز بودن یا نبودن دهنه را بررسی کنید. اگر دهنه تراز بود و مشکلی از این بابت وجود نداشت به سراغ بررسی موارد بعدی بروید.

 

سلامت لوله

لوله کرکره برقی حالتی صاف و گرد دارد. اگر به هر دلیلی ضربه ای به لوله خورده باشد که حالت اولیه خود را از دست بدهد باعث ایجاد صدا در کرکره برقی خواهد شد. زیرا تیغه به دور لوله جمع میشوند و اگر حالت استاندارد خود را از دست داده باشد بین تیغه و لوله اصطحکاک به وجود می آید و تولید صدای اضافه میکند.

 

دلیل صدای کرکره برقی

انتخاب لوله های بزرگتر 

اگر لوله های بزرگتری برای درب کرکره ای انتخاب کنید موجب خواهید شد تا تیغه ها برای جمع شدن فضای بیشتری داشته باشند و در هنگام جمع شدن به دور لوله ایجاد سرو صدا نکنند.

 

جنس و ساختار تیغه 

یکی از مهم ترین عواملی که میتواند دلیل صدای کرکره برقی باشد استفاده از تیغه های آلومینیومی است. برای پیشگیری از این مساله میتوانید ازتیغه های فوم دار استفاه کنید. جنس تیغه های فوم دار به گونه ای است که بر اثر اصطحکاک و برخورد صدایی از خود تولید نمی کنند و باعث سلب آسایش اطرافیان نخواهند شد. امروزه تیغه های فومی طرفداران بسیاری پیدا کرده اند در بسیاری از درب ها از این تیغه ها استفاده میشود. همچنین زوایای ایجاد شده بر روی تیغه نیز در کاهش یا افزایش صدای تولید شده از آن بسیار مهم است.

 

وزن تیغه 

هر چه وزن تیغه بیشتر باشد به معنی مستحکم تر بودن آن است. تیغه هایی که سنگین تر هستند میتوانند وزن بیشتری را تحمل کنند و قطعا از کیفیت بالاتری نیز برخوردارند. اگر در هنگام خرید کرکره برقی از تیغه هایی سنگین تر در ساختار آن استفاده کنید مطمئنا در آینده با صدای نابهنجار کرکره مواجه نخواهید شد. استفاده از تیغه های سنگین تر در درب هایی که ابعاد بالاتری دارند و برای مکان هایی مانند ساختمان های تجاری و پارکینگ های بزرگ بسیار مناسب است. زیرا تیغه ها نقش مهمی در تحمل وزن کرکره دارند.

 

دلیل صدای کرکره برقی 

سلامت تیغه

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام شنیدن صدای آزار دهنده از کرکره برقی انجام دهید بررسی سلامت تیغه هاست. زیرا ممکن است تیغه ها در حین جابجایی و حمل آسیب ببینند و ازحالت طبیعی خود خارج شوند.

 

آج تیغه ها 

هر چه تیغه های درب کرکره برقی از آج کمتری برخوردار باشند سر وصدای کمتری از آن ها نیز به گوش خواهد رسید. تیغه هایی که سطح نرم تری دارند صدای کمتری تولید خواهند کرد. نرم بودن سطح تیغه ها باعث افزایش کیفیت کارکرد آن نیز خواهد شد.

 

سایز دهنه 

متخصصان و تکنسین ها بر طبق تجربه اظهار داشته اند که اگر تیغه ها در دهنه های بزرگ نصب شوند احتمال ایجاد سر و صدا در آن ها افزایش می یابد. برای جلوگیری از این مساله بهتر است که تیغه ها را در دهنه های کوچکتری نصب کنید.

 

تمیزی تیغه 

در هنگام نصب درب کرکره برقی تیغه ها برش میخورند. اگر در زمان برش تیغه ها براده های آهنی به درون تیغه نفوذ کنند در طی زمان موجب ایجاد سر و صدا خواهند شد. پس یکی دیگر از مواردی که باید در این موقع بررسی کنید تمیز بودن یا نبودن تیغه هاست. اگر مشکل از تمیز نبودن تیغه ها بود میتوانید با شستشوی اصولی تیغه ها مشکل را حل کنید و براده های فلزی را از روی آن ها پاک کنید. در هنگام شستشوی تیغه ها مراقب باشید که آب در موتور کرکره برقی نفوذ نکند زیرا موجب آسیب رساندن به آن خواهد شد.

 

سرعت بالای موتور 

سرعت بالای موتور میتواند یکی دیگر از دلایل افزایش سر  وصدای تیغه ها باشد. زیرا زمانی که سرعت دور موتور بالاست موجب میشود که تیغه ها به خوبی در جای خود قرار نگیرند. پس در انتخاب موتور کرکره برقی دقت لازم را به عمل بیاورید. موتورهای ساید عملکرد بهترین سبت به موتورهای توبولار دارند و بهترین گزینه برای استفاده در درب های کرکره برقی محسوب میشوند.

 

دلیل صدای کرکره برقی

نصاب حرفه ای 

انتخاب نصاب ماهر در این زمینه بسیار مهم است. اگر فردی را برای نصب درب کرکره برقی انتخاب کرده اید که در کار خود مهارت بسیار بالایی را دارد بسیاری از مشکلات آتی برطرف میشود . زیرا این افراد بهترین روش را برای نصب انتخاب میکنند و تمام جوانب را می سنجند.