ریموت بلوتوثی

ریموت بلوتوثی یکی از ده ها مدل ریموت است. ریموت های درب اتوماتیک انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای کارآیی جداگانه ای هستند.­ درب های اتوماتیک قابل نصب بر روی منازل , پارکینگ ها و … می باشند. اما آیا ریموت های بلوتوثی برای تمام آن ها مناسب است؟ در این مطلب به بررسی ریموت بلوتوثی و بررسی جوانب مختلف آن خواهیم پرداخت.

همچنین برای اطلاع بیشتر از قیمت درب های اتوماتیک ، با کارشناسان سایت کهربادر در ارتباط باشید.

 

تعریف ریموت بلوتوثی

ریموت بلوتوثی چیست؟ با پیشرفت تکنولوژی در تمام جوانب زندگی بشر شاهد تغییر و تحول در درب های اتوماتیک نیز بوده ایم. امروزه درب های برقی و اتوماتیک نقش زیادی در زیباسازی منازل و مکان هایی شهری کرده است. این درب های با برق و به وسیله ریموت کنترل باز و بسته می شوند. ریموت کنترل ها مدل های متنوعی دارند که یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین آن ها ریموت بلوتوثی است. این نوع از ریموت ها توانایی شناسایی فرکانس های خروجی از هر نوع ریموتی را دارند و می توانند فرکانس های دریافتی را بر روی قطعه ای به نام چیپست ذخیره کنند. با این کار فرکانس های کپی شده با هر بار فشار دادن دکمه ریموت می توانند منتشر شوند و عملیات مربوط را انجام دهند. در این شرایط می توان گفت که این ریموت بلوتوثی با هر بار فشردن دکمه ریموت مانند ریموت لرنینگ یا عادی رفتار خواهند کرد.

دلایل استقبال از ریموت بلوتوثی

ریموت های بلوتوثی نسبت به مدل های متنوع دیگر از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. دلیل محبوبیت و استقبال از این ریموت ها، سهولت کپی برداری از آن هاست. همان طور که اشاره کردیم ریموت های بلوتوثی قابلیت کپی کردن فرکانس های منتشر شده را دارند و این مساله سهولت کاربرد آن ها نشان می دهد.

در صورتی که اگر تصمیم به استفاده از ریموت های معمولی بگیرید باید آن را به محل نصب در کنترلی برد و از روی مدار کنترل آن ریموت را تنظیم کنید. این کار هزینه بالاتری دارد در صورتی که ریموت های بلوتوثی در فروشگاه ست شده و دیگر نیازی به تنظیم مجدد نخواهند داشت.

بیشترین کاربرد ریموت های بلوتوثی 

از ریموت بلوتوثی اغلب در جک درب پارکینگ و درب های کرکره برقی استفاده می شود و کاربرد بسیار وسیعی دارد. این ریموت ها از فاصله چند متری نیز قابلیت انتشار فرکانس و باز و بسته کردن درب را دارد. این مساله موجب می شود که از فاصله دور هم امکان باز و بسته کردن درب پارکینگ را نیز داشته باشید. بین ریموت جک درب پارکینگ و کرکره برقی اختلافات زیادی مشاهده نمی شود ولی با توجه به هزینه های جانبی کرکره برقی، قیمت جک  پارکینگ بسایر مناسب تر است و نمای درب پارکینگ بسیار متنوع تر از کرکره برقی می باشد. البته شما می توانید برای مشاوره رایگان با مشاوران ما در شرکت کهربادر در تماس باشید.

 

ریموت بلوتوثی چه مشکلاتی دارد؟ 

حتما برای شما هم پیش آمده که ریموت خود را گم کنید. ریموت های بلوتوثی جزو ریموت کنترل های کوچک محسوب می شوند به همین دلیل احتمال گم شدن یا سرقت در آن ها زیاد است.

این ریموت کنترل ها اگر گم و یا سرقت شوند امنیت محل به خطر می افتد زیرا درب به سهولت و با فشار دادن یک دکمه باز خواهد شد.

برای جلوگیری از این مشکل باید ریموت را از مدار اصلی خارج کنید. در هنگام خرید ریموت و ست کردن آن در فروشگاه به شما خواهند گفت که  ریموت از کدام ریموت اصلی کد گرفته است. شما باید این کد را یادداشت کنید تا در مواقعی مانند سرقت بتوانید آن را از مدار خارج کنید.

اگر به هر دلیلی نتوانستید کد اصلی را پیدا کنید و متوجه شوید که ریموت از کدام ریموت اصلی کپی برداری شده است شما باید تمام ریموت های اصلی را از مدار خارج کنید. اما یک راهکار مهم برای پیشگیری از این مشکل وجود دارد و آن هم خرید ریموت کنترل اصلی و شرکتی است.

قیمت این ریموت کنترل ها گران تر است اما امنیت را افزایش می دهند. کارشناسان به شما پیشنهاد می کنند که از ریموت و رسیور هاپینگ استفاده کنید زیرا به هیچ عنوان قابل کپی برداری نیستند و در صورت گم و یا سرقت شدن هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

ریموت بلوتوثی

نحوه کپی کردن ریموت بلوتوثی از ریموت اصلی

اگر تمایل دارید که ریموت اصلی شرکت را تهیه نکنید و از ریموت هایی با فرکانس کپی استفاده کنید این بخش می تواند به شما کمک کند. بر طبق مراحل زیر می توانید عملیات کپی کردن را انجام دهید.

  • در مرحله اول باید دکمه موردنظر خود را بر روی ریمو اصلی فشار دهید سپس به سراغ دکمه ریموت کپی بروید و آن را به مدت چند ثانیه فشار دهید. زمانی که چراغ LED شروع به چشمک زدن کرد و ثابت ماند به این معنی است که کد دهی ریموت با موفقیت حاصل شده است.
  • برای اتمام کار باید به سراغ دکمه قفل بی صدا و دکمه جستجو بروید و آن ها را به طور همزمان فشار دهید. در این زمان چراغ LED به سرعت چشمک می زد و سپس ثابت می ماند. بعد از ثابت ماندن چراغ LED کد دهی با موفقیت انجام شده است و شما می توانید از ریموت جدید استفاده کنید.

نحوه پاک کردن کد قبلی ریموت 

دلایل مختلفی موجب می شود که شما تصمیم به پاک کردن کد قدیمی ریموت بلوتوثی کنید. در این حالت باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • در مرحله اول به سراغ دکمه قفل با صدا و دکمه باز بروید و آن ها را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا چراغ LED شروع به چشمک زدن کند. سه بار چشمک خواهد زد.
  • در این حالت باید دکمه باز را همچنان نگه دارید اما دکمه قفل با صدا را رها کنید.
  • دکمه قفل با صدا را سه بار به سرعت فشار دهید و بعد از اینکه LED چشمک زن شد به معنی آماده شدن ریموت برای کد دهی جدید و کپی کردن فرکانس ها خواهد شد.

موفق باشید

1 دیدگاه

  • ممنون از اطلاعات خوبتون من ریموت کنترلمو گم کرده اما نمیدونستم باید چطور از مدار خارج کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *