درواقع علت نویز در آیفون صوتی می تواند به دلایل مختلفی از جمله عدم صحیح نصب ، استفاده از کابل نامناسب و نصاب غیر ماهر اتفاق بیوفتد. آیفون های صوتی نسل اولیه آیفون ها محسوب می شوند که فاقد امکانات امروزی بودند. تنها وظیفه آن ها رد و بدل کردن صدا و باز کردن درب بود. در این مطلب به یکی از پرسش های رایج تحت عنوان علت نویز در آیفون صوتی خواهیم پرداخت.

علت نویز در آیفون صوتی

علت نویز در آیفون صوتی چیست ؟ آیفون های صوتی به عنوان نسل اولیه آیفون ها به شمار می روند که دارای ساختاری ساده بودند. البته در حال حاضر نیز در برخی از مکان ها از این آیفون ها استفاده می شود. معایبی که در این نوع از درب باز کن ها وجود دارد عدم نمایش تصویر ، عدم وجود حافظه داخلی ، عدم قابلیت فیلم برداری و … است. وجود نویز یکی از مشکلات متداول محسوب می شود. نویز به معنی عدم وضوح صدا و ایجاد خش خش است که دلایل زیادی دارد. اگر می خواهید علت نویز در آیفون صوتی را بدانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

عدم لحیم کاری سیم ها

بهترین روش برای سر بندی سیم ها ، لحیم کاری است. زیرا لحیم کاری می تواند از سیم ها در برابر عوامل طبیعی محافظت کند. در صورتی که این کار توسط نصاب انجام نشود شاهد این موضوع خواهیم بود که به مرور زمان سیم ها با اکسیژن واکنش نامطلوب نشان می دهند و سیاه خواهند شد. اگر محیط مرطوب باشد سیم ها دچار زنگ زدگی می شوند و همین امر سبب می شود که اتصال به شکل صحیح برقرار نشود. وجود خش در هنگام رد و بدل شدن صدا از مهم ترین نشانه های ایجاد نویز در آیفون صوتی محسوب می شود.

عدم استفاده از سیم بدون فویل

سیم ها به هیچ عنوان نباید در مجاورت سایر کابل ها که جریان برق در آن ها وجود دارد قرار بگیرند. مگر اینکه دارای فویل باشند. چون مجاورت سیم ها بدون فویل باعث ورود نوسانات به آن می شود و در نهایت به عنوان علت نویز در آیفون صوتی محسوب خواهد شد. نصابان ماهر به خوبی با صحیح ترین روش های نصب و سیم کشی آشنا هستند.

در برخی از مواقع شاهد این موضوع هستیم که سیم دارای فویل است و کاملا لحیم کاری شده اند اما همچنان در زمان باز کردن درب صدای نویز یا خش خش شنیده می شود. در این شرایط می توان گفت که دلیل اصلی استفاده از سیم های فویل دار پیشگیری از ورود نویز می باشد و بعضی از نصابان مرتکب اشتباه بزرگی می شوند و آن هم این است که به منظور تغذیه درب باز کن از سیم های کابل اصلی آیفون کمک می گیرند و به این علت که مصرف درب بازکن ها معمولا برق AC است زمان عملکرد درب بازکن ، نویز شدیدی را شاهد هستیم. در این موقعیت بهترین کار این است که به درب باز کن نیز برق DC بدهیم و از کابل جداگانه برای آن استفاده کنیم. پس به طور کلی می توان گفت که استفاده از برق متناوب ، علت نویز در آیفون صوتی به شمار می رود.

عدم استفاده از سیم بدون فویل

عدم استفاده از کابل شیلد دار

به عبارتی ساده باید بگوییم که استفاده از کابل های شیلد دار به منظور تخلیه نویز در کابل فویل دار است. زمانی که نصاب از کابل فویلدار استفاده می کند باید در جهت تخلیه نویزی که در فویل کابل وجود دارد اقدام به اتصال شیلد کابل کند و سپس آن را به سمت زمین هدایت کند. این کار را فقط نصابان ماهر انجام می دهند به همین دلیل توصیه می کنیم از نصابان غیر حرفه ای برای نصب آیفون کمک نگیرید.

استفاده از نصابان غیر حرفه ای

هر فردی می تواند با گذراندن دوره های آموزشی مربوطه وارد این صنعت شود. اما واقعیت این است که نصب آیفون های صوتی و تصویری کاری تخصصی است و نیازمند تجربه و مهارت می باشد. زیرا دارای نکات بسیار مهم و ایمنی است که عدم رعایت آن ها می تواند به میزان قابل ملاحظه ای کیفیت و راندمان آیفون را کاهش دهد. بهترین کار این است که از شرکت خدمات دهنده درخواست کنید تا یک نصاب حرفه ای را به محل بفرستد تا تمام کارها را بر روی اصول و قاعده انجام دهد. این موضوع در نسب آیفون های تصویری که دارای مانیتور لمسی هستند به شدت اهمیت دارد.

آیفون های صوتی ، از رده خارج شده !

اگر مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که آیفون های صوتی به عنوان آیفون های از رده خارج شده شناخته می شوند. زیرا تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده که شما می توانید با پرداخت هزینه ای بیشتر اقدام به خرید آیفون تصویری کنید و از امکانات بی شمار آن بهره مند شوید. برای اطلاع از قیمت آیفون تصویری نیز می توانید از سایت ما دیدن کنید. آیفون های صوتی دارای معایبی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

پایین بودن درجه امنیت

آیفون های صوتی دارای ساختاری ساده تر نسبت به آیفون های تصویری هستند به همین دلیل نمی توان درجه بالایی از امنیت را برای آن ها در نظر گرفت. این نوع از آیفون ها فاقد امکاناتی از جمله ارتباط داخلی بین واحدها ، ضبط تصویر ، عدم عکس برداری و … هستند. به همین دلیل دارای قیمت پایین تری نسبت به نوع تصویری می باشند.

پایین بودن درجه امنیت

عدم پیشرفته بودن تکنولوژی

واقعیت این است که انسان دائما به دنبال پیشرفت و رفاه است. آیفون های صوتی در سال های گذشته می توانستند رفاه افراد را تامین کنند زیرا افراد برای مواردی از جمله باز کردن درب نیازی به بیرون رفتن از خانه نداشتند. اما از آن جایی که در صنعت ، رقابت حرف اول را می زند بسیاری از برندهای معتبر اقدام به استفاده از تکنولوژی های نوین در محصولات خود کردند و آیفون های تصویری هوشمند را تولید و روانه بازار کردند. در حال حاضر امکاناتی که در آیفون های تصویری وجود دارد برای مشتریان جذاب تر است.

عمر کم

آیفون های صوتی عمر کمتری نسبت به آیفون های تصویری دارند زیرا از تکنولوژی قدیمی در ساخت آن استفاده شده است. ولی آیفون های تصویری به دلیل استفاده از قطعات و اجزای پیشرفته دارای عمر بالاتری هستند و همچنین قیمت آن ها نیز به مراتب بیشتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *