قیمت جک درب پارکینگ  

قیمت جک درب پارکینگ چقدر است؟ چه عواملی تعیین کننده قیمت آن هستند؟ استفاده از جک پارکینگی بسیار رایج شده و مکان هایی مانند پارکینگ ها و مجتمع های مسکونی و رفاهی به دلیل استفاده از درب های اتوماتیک مجبور به استفاده از جک ها هستند. قیمت کرکره برقی به چه صورتی محاسبه می شود؟ عوامل موثر بر آن چیست؟در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت جک پارکینگ می پردازیم. برای مشاوره رایگان خدمات جک درب پارکینگی و اطلاع از قیمت جک پارکینگ با مشاوران ما در کهربادر تماس بگیرید.

قیمت جک درب پارکینگ چقدر است؟

جزو مواردی است که نمی توان مبلغ واحدی برای آن در نظر گرفت زیرا قیمت آن متاثر از عوامل گوناگون است. عواملی مانند مدل , برند و … در قیمت جک درب پارکنیگ به شدت موثر هستند. اما این عوامل چگونه بر هزینه و قیمت آن تاثیر گذار هستند؟ بسیاری از افرادی که تمایل به استفاده از جک ها برای افزایش امنیت درب های اتوماتیک دارند ابتدا به مبحث قیمت توجه می کنند زیرا قیمت برای افراد فاکتور مهمی محسوب می شود. علاوه بر آن کیفیت نیز مورد مهمی در تعیین قیمت جک ها به شمار می رود که نمی توان آن را نادیده گرفت. پس برای آشنایی با عوامل تاثیر گذار در قیمت جک درب پارکینگی تا پایان با ما همراه باشید.

قیمت جک درب پارکینگ

عوامل تاثیر گذار بر قیمت جک درب پارکینگ چیست؟

نوع جک

اولین موردی که  تاثیر گذار است نوع جک می باشد. جک ها معمولا در نوع بازویی و ریلی تولید می شوند که از هر کدام بنا بر نیاز استفاده خواهد شد. استفاده از جک های ریلی و بازویی بستگی به محل نصب و میزان فضای آزاد دارد. زیرا هر کدام از جک ها برای فضای مخصوصی طراحی شده اند.

جک بازویی

یکی از انواع پرطرفدار در میان جک ها , جک بازویی است.این نوع از جک ها دارای دو نوع بازو کوتاه و بازو بلند هستند که هر کدام در مکان مناسب و بنابر نیاز نصب خواهند شد. کوتاه و بلند بودن بازوهای جک در قیمت آن ها اثر گذار است. از جک های بازویی در منازل , پارکینگ ها و ساختمان های تجاری استفاده می شود زیرا موجب افزایش امنیت درب و سهولت استفاده از آن خواهد شد.

 جک های بازو کوتاه

 اصطلاحا به آن ها بازو کوتاه می گویند برای درب های طراحی شده اند که حداکثر ارتفاع آن ها 1 متر و 80 سانتی متر است. اگر جک های بازو کوتاه را برای درب هایی بیشتر از این ارتفاع نصب کردید و جک آسیب دید مسئولیت آن به عهده شخص خودتان می باشد. همچنین جک های بازو کوتاه برای درب هایی تولید شده اند که وزن هر لنگه آن کمتر از 400 کیلوگرم است.

جک های بازو بلند

جک های بازو بلند به گونه ای طراحی شده اند که قابل نصب بر روی درب هایی با ارتفاع نهایتا 3 متر هستند. این نوع از جک ها قدرت بیشتری نیز در تحمل وزن درب دارند و می توانند تا وزن 450 کیلوگرم را برای هر لنگه تحمل کنند.

قیمت جک درب پارکینگ

جک دریلی

نوع دیگری از جک های پارکینگی جک ریلی نام دارد. از این نوع جک ها در محیط های استفاده می شود که فضای کافی برای باز شدن درب وجود نداشته باشد زیرا این نوع از جک ها نیاز به فضای زیادی ندارند. از طرفی درب هایی که به صورت کشویی باز و بسته می شوند نیز گزینه مناسبی برای نصب جک های ریلی هستند. در هنگام خرید جک پارکینگی ریلی باید تعداد تردد , وزن درب و مواردی مانند فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب را نیز لحاظ کنید. زیرا تمام این موارد در تعیین قیمت جک درب پارکینگ دخیل هستند.

جک برقی

امروزه از جک های برقی تقریبا در تمام مکان ها استفاده می شود. جک های برقی دارای دو نوع الکترومکانیکی و هیدرولیکی هستند که هر کدام از آن ها مورد مهمی در تعیین قیمت جک درب پارکینگ به شمار می رود. جک های برقی همانطور که نام آن ها پیداست به وسیله ریموت و با نیروی برق کار می کنند. در صورت قطع برق باید به صورت دستی آن ها را باز و بسته کرد.

جک الکترومکانیکی

جک هایی که در نوع الکترومکانیکی تولید و عرضه شده اند برای مکان هایی مناسب هستند که تردد و رفت و آمد کمتری دارند. زیرا توان این نوع از جک ها به گونه ای است که توان باز و بسته شدن به تعداد زیاد را ندارند. همچنین این نوع از جک ها مناسب برای درب های سبک طراحی شده اند. مناسب ترین وزن برای هر درب کمتر از 200 کیلوگرم است.

جک هیدرولیکی

جک هیدرولیک به گونه ای طراحی شده اند که تحمل وزن بالای 200 کیلوگرم درب را دارند و می توانند در مکان هایی با تردد بالا نیز نصب شوند. قیمت جک درب پارکینگ هیدرولیکی از جک الکترومکانیکی بیشتر است. برای افزایش امنیت در جک های هیدرولیکی بر روی آن ها قفل برقی نصب خواهد شد تا بر اثر فشارهای وارده باز نشود.

تاثیر برند در قیمت جک درب پارکینگ

همان طور که می دانید یکی از فاکتورهای بسیار مهم در هر وسیله ای برند آن است. جک درب هم از این قاعده مستثنی نیست و برندها تاثیر زیادی بر قیمت آن دارند. برندهای خارجی معمولا گران تر از برند های داخلی هستند اما متاسفانه بسیاری از افراد نمی دانند که برندهای داخلی نیز دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و می توانند با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر از برندهای داخلی استفاده کنند. پس عوامل مانند نوع جک , هیدرولیکی و الکترومکانیکی بودن آن و همچنین برند در تعیین قیمت جک تاثیر گذارند.

برای تعیین قیمت جک درب پارکینگ چه مواردی را مد نظر قرار دهیم؟

برای تعیین قیمت جک درب پارکینگ ابتدا می بایست نوع در را بدانیم و بتوانیم از در بین جک بازویی و جک ریلی , نوع مورد نیازمان که مطلوب درب باشد را گزینش کنیم . فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب و خرید جک پارکینگ بازویی عبارتند از پهنا هر لنگه , وزن هر لنگه و تعداد رفت و آمد در شبانه روز . با دقت به اطلاعاتی که در دست داریم می‌توانیم برای تعیین جک پارکینگی بازویی مطلوب از فی مابین دو جور موتور هیدرولیک و الکترومکینیکال اقدام نماییم . سیستم های هیدرولیک از ارزش قابل قبولی هم برخوردار میباشند و در بازار فروش بالاتری را دارا هستند .

موتور هیدرولیک به میزان چشم گیری قوی است و همچون دیگر گونه های از این موتور ( نظیر جک سوسماری اتومبیل , ترمز خودروهای سنگین وزن , آسانسور , بالابر و … ) از فشار روغن در دو محیط کوچک و بزرگ به کار گیری می نماید . به این وسیله دارنده توان به مراتب بیشتری بوده و در بعضا مدلهای مختص بضاعت و توان جابجایی هر لنگه تا دو بدن را دارا است .

از معایب این موتور می شود به عدم ترمز مطلوب در ابتدا و انتهای درب اشاره کرد . برای رفع این خلل می‌توانیم برای مسدود شدن بدون نقص درب از قفل برقی به کارگیری کنیم . برای مشخص و معلوم نمودن پایان و عدم جنبش بیش تر از حد درب در نقطه انتهایی می توان از استپر آهنی به کار گرفت . از سایر مشکلات این موتور می‌توانیم به تغییر و تحول میزان تکان درب در ماههای گرم در مقایسه با ماههای سرد اشاره نمود . زیرا همان طور که میدانیم روغن در قبال گرما رقیق خیس شده و در قبال سوزوسرما غلیظ خیس میشود .

قیمت جک درب پارکینگ

نحوه محاسبه ی قیمت و ارزش جک پارکینگ

موتورهای الکترومکانیکال جک پارکینگ بازویی دارنده دو دسته میباشند :

24 ولت

220 ولت

 

جک پارکینگی بازویی 24 ولت نسبت به جک پارکینگی بازویی 220 ولت دارنده توان کمتری هست . البته در ترددهای بالا بجهت کم بودن مقدار شار الکتریکی , کمتر داغ شده و برای دربهای سبکی که رفت و آمد بسیار دارا هستند مطلوب خیس میباشند .

 

این را هم می بایست در نظر داشته باشیم که جک پارکینگی بازویی 24 ولت در حین قطع گاه و بی گاه برق بوسیله باطری بکاپ داخلی قادر است به کار خویش ادامه دهد . هزینه جک پارکینگ بازویی 24 ولت بسته به دسته و مارک آن , حدود 10 الی 20 درصد گرانتر از جک پارکینگی بازویی 220 ولت می‌باشد .

جک پارکینگی بازویی 220 ولت در مقایسه با گونه های دیگر دارنده عمومیت بیشتری بوده و دارنده برندهای داخلی و خارجی زیادی است . جکهای پارکینگی داخلی نسبت به جک پارکینگی وارد شده عموما دارنده ارزش پایین تری میباشند . این قضیه به دلیل دلایل گمرکی و یا این که کیفیت فراتر مصرف شده در تولیدات خارجی است . اما اگر بخواهیم انصاف را در نظر بگیریم باید بگوییم که بسیاری از برندهای داخلی مانند سیماران از کیفیت بسیار قابل قبولی نیز برخوردارند و قیمت جک درب پارکینگ به تنهایی نمی تواند در کیفیت و مطلوبیت یک کالا دخیل و موثر باشد. در مطالب پیشین در خصوص معرفی چند برند جک پارکینگی توضیح داده ایم تحت عنوان ” مارک جک پارکینگ ”  که برای آشنایی بیشتر می توانید به آن مطلب رجوع کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *