مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ

مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ

طی کردن مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ کار آسانی نیست. اگر شاهد هر گونه آسیب و ایراد در خصوص جک درب پارکینگ هستید بهتر است قبل از اینکه دست به کار شوید از متخصصین و تکنسین ها بخواهید تا به محل بیایند و بعد از بررسی های دقیق اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات کنند. یکی از قطعاتی که مانند سایر قطعات ممکن است دچار آسیب و خسارات احتمالی شود رگلاژ است. این قطعه نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. به همین دلیل آن را در این مطلب گنجانده ایم تا اگر قصد دارید مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ را بررسی کنید به سراغ آن نیز بروید و از صحت و سلامت رگلاژ مطمئن شوید. برای بدست آورن اطلاعات بیشتر تا آخر این مطلب با کهربادر همراه باشید

قیمت جک پارکینگ
برای اطلاع از قیمت جک پارکینگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید
کهربادر

از مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ چه می دانید؟

 قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازیم بهتر است که برآورد قیمت جک پارکینگ را به دست بیاوریم همچنین جک درب پارکینگ یکی از مهمترین قطعات میباشد.  جک درب پارکینگ وسیله ای برای اتوماتیک باز و بسته شدن درب های ورودی، حیاط و یا درب پارکینگ است، که تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت انجام داده میشود و راحتی و امنیت را به ارمغان می آورد. بیشتر شدن قیمت جک پارکینگ باعث شده است افراد بیشتر به فکر تعمیر جک پارکینگ خود باشند تا اینه که بخواهند آن را تعویض کنند. حال این جک به دلایل مختلف ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. هر کدام از قطعات باید بطور جداگانه بررسی و در صورت نیاز تعمیر شوند. در این مقاله به توضیح ” مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ ” پرداخته شده است.

از مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ چه می دانید؟

همه چیز درباره مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ

با مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ آشنا شوید

 1. اولین مرحله در تعمیر تخصصی جک پارکینگ چک کردن چراغ ریموت می باشد. اگر ریموت خراب باشد که چراغ آن خاموش است یا از همیشه کمرنگ تر می باشد. در این صورت یا ریموت باید تعمیر و یا تعویض شود و یا باطری ریموت باید تعویض گردد.
 2. در این مرحله از مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ در صورت سالم بودن ریموت باید صدای دستگاه مرکزی را با دقت گوش داد ، در صورتی که با فشار دکمه ریموت رله دستگاه مرکزی صدا دهد؛ ریموت و فیوز و دستگاه مرکزی نیز سالم هستند. این در حالی است که اگر رله دستگاه مرکزی صدایی تولید نکند هم باید فیوز چک شود که اگر سالم بود باید برد مدار ، سیم هایی که به آن وارد می شود باید توسط کارشناس حرفه ای بازدید شود.
 3. در مرحله سوم تعمیر تخصصی جک پارکینگ که مهمترین مرحله آن است اگر در نه باز شد نه بسته شد حتما ایراد از جک پارکینگ است ، ولی اگر در باز شد ولی بسته نمی شد ایراد از چشمی هاست . در این صورت جک ها باید یا تعویض شوند یا تعمیر شوند.
 4. در صورتی که تعمیر جک پارکینگ انجام شود و هنوز درب اتوماتیک ایراد داشته باشد و درب باز شد اما بسته نمی شد ایراد را از چشمی ها تشخیص دادیم. در این حالت چشمی قطع شده و ارتباط برای فرمان گرفتن برقرار نمی کند.

با مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ آشنا شوید

چک کردن چشمی ها

 • تراز بودن چشمی ها
 • تمیز بودن چشمی ها
 • مکان نامناسبی در مقابل نور آفتاب ( این مشکل با گذاشتن سایبان روی چشمی حل می شود)

معرفی قطعات جک پارکینگ

در مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ ابتدا لازم است قسمت های مختلف آن را بدانیم که این قسمت ها شامل موارد زیر می باشد:

 • موتور
 • جک درب
 • لولا
 • قفل برقی
 • بازوی درب
 • سنسور چشمی الکترونیکی
 • باتری بکاپ
 • ریموت
 • خلاص کن

معرفی قطعات جک پارکینگ

ایرادات جک درب پارکینگ

با شناختن قطعات بالا به راحتی می توان ایرادات موجود را برای رعایت مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ تشخیص داد. بعضی از ایرادهایی که ممکن است با آن مواجه شوید :

اگر موتور جک پارکینگ کار نکرد دلیل می تواند قطع بودن یک سیم در سیم کشی آن باشد.
اگر موتور جک پارکینگ کار کرد اما حرارت زیادی تولید کرد اگر اولین بار باشد ایراد از استاتور است.
اگر موتور آن صدای بلندی تولید کرد ممکن است بلبرینگ ها به روغن کاری نیاز داشته باشند یا بدنه روتور و استاتور به هم میخورد .باید جای روتور درست شود و پیچ بدنه محکم شود.
موتور هیچ حرکتی ندارد اما کار میکند دلیل می تواند از جا در رفتن خلاص کن باشد یا محور خلاص کن آسیب دیده باشد و یا گیربکس آسیب دیده باشد.
اگر کلید جک درون قفل گیر کرده باشد یعنی محور کلید خلاص کن کج شده است. در مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ برای اینکه اشتباها ً هزینه ی اضافه ای پرداخت نشود باید از سالم بودن موتور جک اطمینان پیدا کرد.

ایرادات جک درب پارکینگ

سالم بودن موتور جک پارکینگ

ابتدا باید سیم پیچ موتور را چک کرد . برای این کار مولتی متر را در مدار موتور قرار می دهیم و نسبتی که بدست می آید باید بین 70 تا 90 اهم باشد . اگر صفر یا خیلی بیشتر از 90 بود یعنی سیم پیچ موتور ایراد دارد. در صورتی که سیم خازن را به سیم های قهوه ای و سیاه موتور وصل کردید چرخش موتور را چک کنید ، برای بار دیگر سیم خاکستری و قهوه ای موتور را به برق وصل کنید ؛ اگر جهت چرخش موتور یکی بود موتور جک پارکینگ سالم می باشد.

سالم بودن موتور جک پارکینگ

چگونه قطعات جک پارکینگ را باز و بسته کنیم؟

 1. ابتدا جک پارکینگ را بین دو استوانه ای که فوم پلاستیکی دارد محکم کنید.
 2. ابزار مخصوص را در نقطه ی پایانی چاک موتور بگذارید.
 3. دسته ی ابزار را برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا جک باز شود.
 4. باید پیچ گیربکس و میله مارپیچ را باز کنید تا موتور آزاد شود.
 5. تیغه ی فلزی را در چاک انتهای موتور قرار داده و آن را محکم کنید.
 6. ابزار مخصوص را در دو سر موتور قرار دهید . ابزار ها باید در سوراخ های تعبیه شده قرار گیرد.
 7. دسته ابزار را پادساعتگرد بچرخانید و گیربکس را آزاد کنید.
 8. با ضربات آرام قاب گیربکس را جدا کنید.
 9. به وسیله استوانه ها بازوی جک را ثابت نگه دارید.
 10. رزوه ی سر بازوها را به چسب آغشته کرده و تمامی مراحل بالا را برعکس انجام دهید .
 11. برای بازکردن بلبرینگ جک پارکینگ باید باید با میله ای که لبه دارد بلبرینگ را از جا درآورید. چند ضربه آرام به لبه قاب بزنید تا کار آسان تر انجام شود.
 12. بلبرینگ روتور را هم با چند ضربه آرام می توان جدا کرد .
 13. برای جا زدن بلبرینگ روی روتور می توان بعد از آنکه بلبرینگ را بر سر روتور قرار دادید با چکش چند ضربه آرام بزنید.
 14. برای باز کردن بازوها نیز آنها را محکم کرده و با ابزار مخصوص باز کنید.

شرکت ما با متخصصان آموزش دیده و حرفه ای مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ در هر مدلی انجام می دهد و شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید . از فعالیت های دیگر این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تعمیر ریموت کنترل و مدار فرمان
 •  تعمیر راهبند و گیت های اتوماتیک ورودی
 •  تعمیر کرکره برقی اتوماتیک
 •  تعمیر دربهای شیشه ای اتوماتیک
 • نصب انواع کرکره برقی

چگونه قطعات جک پارکینگ را باز و بسته کنیم؟

رگلاژ جک پارکینگ

رگلاژ یکی از قطعات جک درب پارکینگی است که در صورت باز و بسته کردن مکرر درب ممکن است دچار آسیب شود. اگر وزن درب با نوع جک هماهنگی نداشته باشد و به آن فشار مضاعفی وارد نماید باید به زودی شاهد ایجاد خسارت در رگلاژ باشیم. در ادامه مطلب شما را با مواردی از این دست آشنا می کنیم که به کمک آن ها می توانید اقدام به مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ کنید. به شما عزیزان توصیه می شود اگر از کارهایی از این دست اطلاعات کافی ندارید و یا سابقه انجام کار فنی ندارید بهتر است خودتان دست بکار نشوید و برای رفع ایراد از تکنسین های معتبر بخواهید تا آن را برای شما انجام دهند. زیرا عدم توانایی شما در تعمیر تخصصی می تواند باعث تحمیل هزینه های بیشتر شود که در طولانی مدت اصلا مقرون به صرفه نخواهند بود.

موارد مهم برای بررسی

برای پیدا کردن ایراد جک پارکینگی باید در اولین مرحله اقدام به باز و بسته کردن درب اتوماتیک کنید. برای انجام این کار از ابزار برای باز کردن بازوی درب استفاده نمائید . جهت گشودن نوع ابزار را برعکس عقربه ساعت بچرخانید . پیچ اتصال گیربکس موتور و میله پیچ در پیچ را بازکنید تا موتور از بازو جدا شود .
از ابزاری جهت گشودن چرخ‌دنده کمک بگیرید . تیغه فلزی را در چاک انتهای موتور قرار بدهید و آن را به گیره سفت کنید . با ضربه بوسیله چکش به بدنه موتور گیربکس از آن جدا میشود .
از ابزاری جهت گشودن سر بازو با دو نیم استوانه مجهز به فوم پلاستیکی بازوی جک را سفت کنید .
برای در آوردن بلبرینگ از انتهای پوسته موتور میله لبه‌دار را در انتهای موتور قرار دهید به‌نحوی‌که حاشیه داخلی بلبرینگ گیر نماید سپس با چکش پلاستیکی به کناره پوسته ضربه بزنید تا بلبرینگ از انتهای پوسته جدا شود .
شیوه جا زدن بلبرینگ , بلبرینگ را روی محور موتور قرار دهید بعد با ابزار متبوع و چکش آن را سفت نمائید.

مشکلات مرسوم جک پارکینگ

موتور عمل نمیکند : می‌توان به طور حتم گفت که یکی از سیم های داخل دچار قطعی و نقصان شده است.
موتور داغ کرد : برای اولین بار درصورتی که داغ کرد استاتور موتور دچار نقص شده است.
موتور صدای بلندی دارد : بلبرینگ‌ها کم آب یا این که از فرم بیرون شده یا این که بدنه روتور و استاتور باهم اصطکاک دارا‌ هستند , پیچ بدنه سفت نیست یا این که روتور صحیح در جای خویش قرار نگرفته است.
موتور در جا فعالیت می‌نماید : دکمه خلاص کن بیرونِ , محور دکمه خلاص کن خم‌شده , سیستم انتقال توان گیربکس به پیستون هرز شده .
سوییچ باطن قفل گیرکرده : محور سوییچ خلاص کن خم‌شده است .
امیدوارم که مقاله مراحل تعمیر تخصصی جک پارکینگ براتون مفید بوده باشه، چنانچه هرگونه سوالی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
به کمک نیاز دارید؟