نصب و راه اندازی کرکره برقی 

با رشد روز افزون کرکره برقی های متنوع و زیبا بسیاری از افراد به فکر تغییر درب منزل و یا محیط کار خود می افتند. نصب و راه اندازی کرکره برقی کاری تخصصی است که باید آن را به دست افراد ماهر بسپارید. ما در این مقاله به مراحل مختلف نصب و راه اندازی کرکره برقی و نکات مهم آن اشاره می کنیم.شما همچنین می توانیدبرای برای مشاوره رایگان خدمات نصب کرکره برقی و جهت اطلاع از قیمت کرکره برقی با کارشناسان ما در کرکره برقی در تماس باشید.

نصب و راه اندازی کرکره برقی 

نصب و راه اندازی کرکره برقی چه مراحلی دارد؟ امروزه روش های متنوعی در زیباسازی محیط وجود دارد یکی از آن ها تغییر درب ورودی ساختمان ها و محیط های کاری است. تغییر درب ورودی با نصب و راه اندازی کرکره برقی میسر است و می تواند جلوه ای خاص و بینظیر برای آن بسازد.

نصب و راه اندازی کرکره برقی

مرحله اول : اندازه گیری محل نصب

در اولین مرحله از نصب و راه اندازی کرکره برقی باید نصاب به محل نصب بیاید و ابعاد درب را اندازه گیری کند. زیرا اندازه گیری محل موجب پیشگیری از بروز بسیاری از مشکلات در حین نصب خواهد شد. نحوه نصب , نوع موتور و نوع تیغه کرکره برقی موارد مهمی هستند که در ابعاد درب نقش موثری ایفا خواهند کرد.

مرحله دوم : پاکسازی محل از درب قدیمی 

بعد از اندازه گیری محل نصب باید درب قدیمی توسط نصاب ماهر تخریب و محیط پاکسازی شود. در برخی از درب های قدیمی مشاهده می شود که درب بسیار پایین است و برای نصب کرکره برقی جدید مشکل به وجود می آید. در این مواقع نصاب با مهارتی که دارد می تواند کرکره برقی را طوری برش دهد که درب به طرز صحیحی در جای خود قرار بگیرد.

مرحله سوم : درآوردن درب قدیمی 

زمانی که درب قدیمی را از محل خارج می کنید نوبت به باز کردن پیچ ها می رسد. زیرا کرکره به وسیله پیچ ها به فنر متصل شده و باید برای آزادسازی آن ها پیچ ها را با احتیاط باز کنیم. پیچ هایی که زمان زیادی از نصب آن ها می گذرد معمولا بسیار سفت هستند. به این نوع از پیچ ها پیچ های فعال می گویند زیرا در هنگام باز شدن نیروی زیادی از خود خارج می کنند. پس در هنگام باز کردن پیچ های قدیمی بسیار مراقب باشید.

مرحله چهارم : باز کردن شفت کرکره قدیمی 

معمولا شفت درب های کرکره ی قدیمی به کمک دو پیچ به درب وصل می شوند. برای نصب و راه اندازی کرکره برقی جدید باید شفت ها را باز کنیم. برای این کار باید ابتدا پیچ های آن را باز کنیم تا شفت درب قدیمی نیز باز شود. در غیر این صورت باید از دستگاه فرز جوش کمک بگیریم. زیرا برخی از شفت های قدیمی به وسیله جوش به پلیت متصل می شوند.

مرحله پنجم : خارج کردن ریل های قدیمی 

در این مرحله باید ریل های قدیمی را از محل خارج کنیم. این مورد نیز مانند مورد قبل ممکن است به وسیله دستگاه جوش متصل شده باشد که برای جدا کردن آن باید از دستگاه فرز جوش بهره برد.

نصب و راه اندازی کرکره برقی

مرحله ششم : نصب پروفیل درب کرکره ای جدید 

در این مرحله نصب و راه اندازی کرکره برقی جدید شروع می شود. بعد از خارج کردن ریل های قدیمی باید پروفیل درب جدید را بعد از تراز کردن با شاغول در جای قبل قرار دهیم. پس از قرار دادن پروفیل در محل مورد نظر باید آن را به ستون آهنی جوش دهیم نکته مهم در نصب پروفیل درب کرکره ای این است که در هنگام جوش داد باید به فاصله بادخور و شاغول پروفیل توجه کنید. نصب پروفیل به منزله نصب چارچوب درب است.

مرحله هفتم : نصب صفحه پلیت درب 

باید پایه ها را در وسط صفحه پلیت قرار داد سپس با توجه به ابعاد و ارتفاع درب چند سانت را از انتهای صفحه تا مرکز پایه اندازه گیری کرد. مناسب ترین اندازه حدود 15 سانتی متر است که هر چه ارتفاع کار بیشتر باشد این فاصله نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

مرحله هشتم : نصب شفت درب جدید 

در این مرحله به منظور نصب شفت باید بین دو خورشیدی را اندازه گیری کنید و اقدام به برش لوله کنیم. سپس حدود 40 سانتی متر از موتور ساید یا توبولار ( با توجه به نوع کاربری درب ) را در یک طرف لوله وارد میکنیم. بعد از انجام این کار نوبت به وارد کردن آدابتور در داخل لوله می شود. برای پرچ کردن آدابتور به لوله باید هر دوی آن ها را سوراخ کنید. بعد از انجام پرچ کاری می توانید موتور را کاملا در لوله جای دهید. بعد از انجام این مراحل یک طرف شفت آماده شده است.

مرحله هشتم : نصب بلبرینگ 

در مرحله هشتم نصب بلبرینگ باید اندکپ را کاملا در محل جایگذاری کنید و به وسیله پیچ آن را به خوبی محکم کنید. اکنون شفت آماده است و باید آن را برای نصب بالا ببرید. بهترین روش برای نصب این است که ابتدا سمت موتور و سپس سمت اندکپ را نصب کنید.

مرحله نهم : نصب رسیور

نصب رسیور از مراحل مهم نصب کرکره برقی محسوب می شود. برای نصب رسیور معمولا دو سیم وجود دارد که یکی از آن ها باید مستقیما به برق وصل شود. اما یکی دیگر از سیم ها دارای 3 رشته است که شمال رنگ های مختلف مانند آبی , مشکی و قهوه ای می باشد. سیم آبی به آبی برای نول، مشكی به مشكی برای فاز و زرد به زرد برای ارت است.

مرحله دهم : نصب تیغه

بعد از نصب رسیور نوبت به نصب کرکره می باشد. در نصب و راه اندازی کرکره برقی حتما این نکته مهم را در نظر داشته باشید که نصب تیغه باید بعد از نصب رسیور انجام شود. برای نضب تیغه باید سر تیغه را به کمک دو نفر بالا برد و ان را بر روی شفت نصب کرد. تیغه را به وسیله پیچ به شفت متصل می کنیم.

نصب و راه اندازی کرکره برقی

مرحله یازدهم : تنظیم حد بالا و پایین کرکره 

نحوه تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی بسیار مهم است. برای تنظیم آن باید از یک آچار کمک بگیرید. بدین منظور برای تعیین حد پایین باید آن را طوری تنظیم کنید که کاملا بر روی زمین قرار بگیرد. اما برای حد بالا باید به ظور تنظیم کنید که دو یا سه تیغه در ریل باقی بماند.

مرحله دوازدهم : نصب قفل برای امنیت بیشتر 

بسیاری از افراد از قفل های برقی برای درب های کرکره ای استفاده می کنند. استفاده از این قفل ها می تواند امنیت را به شدت افزایش دهد. برای نصب این قفل ها باید تکه ای که سوراخ بر روی آن است را بر روی تیغه انتهایی از درب قرار دهید. بهترین مکان برای نصب فاصله یک سانتی از ریل محاسبه می شود. بعد از اینکه کرکره را پایین آوردید باید حلقه بعدی را در مقابل حلقه قبلی نگه دارید و به وسیله دستگاه جوش آن را جوش دهید.همانطور که در بالا مراحل مختلف نصب کرکره برقی را مطالعه کردید متوجه شدید که برای نصب آن نیاز به وقت و انرژی زیادی  دارد که شما می توانید بجای آن از درب پارکینگ استفاده کنید و برای بالا بردن امنیت مکان مورد نظر خود از جک درب پارکینگ استفاده کنید که این طی کردن این مراحل بسیار کمتر از مراحل راه اندازی کرکره برقی است همچنین قیمت جک پارکینگ بسیار مناسب تر از کرکره برقی است و هزینه های جانبی جک کمتر از کرکره برقی می باشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *