در این مطلب به بررسی مزایا معایب دزدگیر خانه می پردازیم. دزدگیر خانه جزو ابزارهای حفاظتی محسوب می شود که نصب آن نه تنها در خانه بلکه در بسیاری از مکان ها ضروری است. این ابزار مانند تمام وسایل دیگر دارای مزایا و معایبی است که شناخت آن ها به شما کمک می کند که بهترین استفاده را از آن ها داشته باشید. با مزایا معایب دزدگیر خانه همراه باشید.

مزایا معایب دزدگیر خانه

مزایا معایب دزدگیر خانه چیست ؟ از سال های دور تا به امروز تامین امنیت خانه و خانواده یکی از مهم ترین دغدغه های افراد بوده است که تلاش می کردند با ابزارهای مختلف مانند قفل و کلید آن را عملی کنند. اما به مرور زمان وسایل مختلفی در جهت تامین بیشتر امنیت و همچنین جلوگیری از سرقت طراحی و تولید شدند که یکی از آن ها دزدگیر است. دزدگیرها در تمام اماکن قابل نصب هستند و به دلیل وجود سنسورها و همچنین چشمی های الکترونیکی می توانند از ورود افراد غریبه و همچنین سرقت ها جلوگیری کنند. در ادامه به مزایا معایب دزدگیر خانه خواهیم پرداخت.

مزایای دزدگیر خانه

کاهش احتمال سرقت

جالب است بدانید که نصب دزدگیر می تواند امنیت محیط را به سه برابر افزایش دهد. زیرا سارقین همیشه به دنبال راحت ترین راه برای سرقت می گردند و اگر متوجه شوند مکانی دارای دزدگیر و یا دوربین مدار بسته است احتمال سرقت از آن جا به میزان قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. احتمال دستگیری و شناسایی چهره سبب می شود تا سارقان از انجام کار پشیمان شوند و به دنبال مکان هایی بروند که فاقد این تجهیزات می باشند.

کنترل از راه دور

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در زمان غیبت های طولانی مدت با مسافرت ها این است که نمی توانند مدیریت اوضاع را در دست داشته باشند. اما نصب دزدگیر اماکن این قابلیت را در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند از طریق تلفن همراه هوشمند کنترل های لازم را اعمال کنند. به طور مثال آن ها می توانند از راه دور سیستم امنیتی را فعال یا غیر فعال کنند. با ارسال پیامک از امن بودن محیط مطمئن شوند و یا به وسیله میکروفن ها صدای محیط را بشوند. همچنین کنترل رفت و آمد و دیدن چهره افراد در مکان مورد نظر قابلیت هایی هستند که می توانند خیال افراد را راحت کنند.

بهره مندی از مزایای تخفیفی و بیمه ای

معمولا شرکت های بیمه ای در تمام جهان برای ساختمان ها و مکان هایی که از سیستم های امنیتی و حفاظتی استفاده می کنند تخفیفات قابل قبولی ارائه می دهد. به همین جهت اگر قصد بیمه کردن خانه تان را داشته باشید می توانید از تخفیفات مربوط به آن هم استفاده کنید. اگر بخواهید به طور کلی مزایا معایب دزدگیر خانه را با یکدیگر مقایسه کنید باید بدانید که قطعا مزایای آن از معایب اش بیشتر خواهد بود.

بهره مندی از مزایای تخفیفی و بیمه ای

معایب دزدگیر خانه

هشدار های کاذب دزدگیر خانه

شاید بتوان هشدارهای کاذب را یکی از مهم ترین و شاید تنها ترین معایب دزدگیر خانه دانست. در مطالب گذشته تحت عنوان ” دلیل هشدار کاذب دزدگیر + راهکار جلوگیری از آن ” به بررسی این مشکل پرداختیم . در ادامه مطلب به مهم ترین موارد در این خصوص اشاره می کنیم.

تابش مستقیم نور خورشید

یکی از توصیه هایی که در هنگام نصب دزدگیر خانه می کنیم این است که آن را در مکانی نصب کنید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد. زیرا تابش مستقیم نور خورشید سبب می شود خطای چشمی به وجود آید و چشمی دزدگیر دچار تحریک و در نهایت آلارم کاذب شود. پس برای رفع این مشکل می توانید محل نصب دزدگیر را تغییر دهید.

خراب شدن باطری

این احتمال وجود دارد که آژیر کاذب دزدگیر خانه بعد از گذشت مدت زمان زیادی از زمان فعال شدن دستگاه به صدا درآید. مهم ترین دلیل بروز این آژیر ممکن است خراب شدن باطری دستگاه باشد. خرابی باتری سبب جریان کشی بیش از حد از سیستم خواهد شد و سبب ایجاد هشدارهای کاذب و مزاحم می شود. باید توجه کنید که به منظور تست باتری به هیچ عنوان تست ولتاژی باتری پاسخگو نیست. چون ممکن است باطری دارای ولتاژ ۱۲ ولت باشد اما جریان دهی باتری کاهش پیدا کرده باشد. برای تست جریان دهی باطری، باید برق را قطع کنید و بعد از گذشت چند دقیقه مجددا تست ولتاژ را انجام دهید تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

ایجاد آلارم بعد از فعال شدن دزدگیر خانه

در خصوص مزایا معایب دزدگیر خانه باید به یکی دیگر از معایب آن اشاره کنیم و آن هم به صدا در آمدن هشدار بلافاصله بعد از فعال شدن دزدگیر است. برای رفع این مشکل باید کارهای مختلفی مانند تست سلامت فیوز AUX را انجام دهید. زون های نقش مهمی در عملکرد دزدگیر خانه دارند به همین دلیل توصیه می کنیم با جامپر کردن آن ها از سلامت دزدگیر اطمینان حاصل کنید.

ایجاد آلارم بعد از فعال شدن دزدگیر خانه

نکات مهم در خصوص جلوگیری از هشدار کاذب دزدگیر

یکی از مواردی که می تواند سنسورهای دزدگیر را تحریک کند و آن ها را به ایجاد هشدار کاذب مجبور کند حرکت اشیا در برابر سنسورهاست. به طور مثال اگر حیوان خانگی در منزل دارید باید از پرسه زدن مداوم او در برابر دستگاه جلوگیری کنید زیرا دزدگیر می تواند پرسه زدن حیوان خانگی را به عنوان تردد غیر عادی تشخیص دهد و هشدار خود را فعال کند.

برای پیشگیری از بروز این مشکل دو راه پیش روی شما وجود دارد. اولین راه این است که دزدگیر را در مکانی نصب کنید که حیوان خانگی به هیچ عنوان به آن مکان ورود نمی کند. و دومین راهی که برای شما وجود دارد و توصیه به استفاده از آن داریم این است که از سنسورهایی استفاده کنید که مخصوص حیوانات خانگی هستند. این سنسورها قابلیت برنامه ریزی دارند و می توانید با تعیین وزن و محدوده مشخص از حرکت و پرسه زدن حیوان خانگی در برابر سنسور چشم پوشی کند.

باز بودن درب و پنجره موجب می شود که با وزش باد و حرکت کردن اشیای سبک مانند پرده یا حرکت کردن پنکه هشدار کاذب دزدگیر خانه به صدا در آید. در خصوص مزایا معایب دزدگیر خانه باید بگوییم که وجود هر گونه اشیای متحرک که دارای حرکت غیر عادی است می تواند سبب بروز این مشکل شود و در نهایت آسایش و آرامش شما از بین برود.

اگر از دزدگیرها و سنسورهای بی سیم استفاده می کنید جابجایی آن برای شما راحت خواهد بود زیرا می توانید با جابجا کردن آن بسیاری از مشکلات مانند هشدار های کاذب را از بین ببرید. سنسورهای بی سیم شکیل تر و زیباتر هستند و بدون استفاده از کابل نصب می شوند. قیمت آن ها از سنسورهای با سیم گران تر است اما ارزش آن را دارد که آسایش خانواده را تامین کنید .

نصاب های حرفه ای !

به هیچ عنوان برای نصب دزدگیرهای خانه و اماکن از نصاب های رهگذری و غیر حرفه ای استفاده نکنید. زیرا آن ها با فوت و فن نصب این نوع از تجهیزات ایمنی آشنایی ندارند. بهترین راه برای نصب دزدگیر استفاده از شرکت خدمات دهنده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *