مگنت دزدگیر چیست؟

مگنت دزدگیر

از مگنت دزدگیر چه میدانید؟ ویژگی ها و کاربردهای آن چیست ؟ دزدگیر اماکن بسته به تعدد سنسور ها و کیفیت آنها عملکرد متفاوتی خواهد داشت. مگنت دزدگیر یکی از مهم ترین دزدگیر ها برای تامین امنیت ورودی ها و پنجره های مکان مورد نصب است. در این مقاله قصد داریم در مورد مگنت به بحث و بررسی بپردازیم. اگر شما نیز علاقه مندید تا در این رابطه اطلاعاتی به دست آورید، تا پایان با ما همراه باشید.

مگنت دزدگیر چیست؟

مگنت دزدگیر نیز یکی از دزدگیر های مهم مورد نصب در اماکن است که نقش بسیار مهمی در امنیت ورودی و خروجی های ساختمان ایفا می کند. از این دزدگیر برای امنیت پنجره ها نیز می توان استفاده کرد. اگر شما نیز قصد دارید تا امنیت را برای قسمت های ورودی مثل درب ها و پنجره های ساختمان خود به ارمغان بیاورید، می بایست از این دزدگیر استفاده نمایید. همانطور که می دانید، در برخی از موارد دزدها و سارقین از طریق پنجره ها و درب ها وارد ساختمان می شوند، اگر ساختمان شما مجهز به دزدگیر اماکن و مگنت های دزدگیر باشد، به محض ورود سارق به محل مورد نصب، شما از این موضوع مطلع می شوید.
مگنت های دزدگیر یکی از دزدگیر های مخفی است که فرد سارق از وجود آن مطلع نمی شود و با توجه به این موضوع، نمی تواند آن را از کار بیاندازد. این موضوع باعث شده است که این دزدگیر بسیار در میان صاحبان مشاغل محبوب باشد. اگر مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که در کنار مگنت ها باید از سنسورهای مختلفی نیز استفاده کنید تا چرخه امنیت کامل شود.

 

مگنت دزدگیر چیست؟

 

بررسی اجمالی در مورد دزدگیر های اماکن

دزدگیر های اماکن در سالیان اخیر به شدت ترند شده اند و در بازار ایران بسیار پرفروش اند. نصب دزدگیر اماکن برخلاف دوربین های مداربسته بیشتر جنبه پیشگیری از دزدی و سرقت دارد و سارقین اکثرا از مورد هایی که دزدگیر دارند می گذرند و اقدام به دزدی نمی کنند. دزدگیر های مختلفی مثل دزدگیر های کانادایی و دزدگیر های چینی درجه یک علاوه بر دزدگیر های تولید داخل در بازار ما موجود اند. البته که به دلیل قیمت مناسب تر، دزدگیر های ایرانی شرایطی بهتری دارند و پر فروش تر اند.
شاید تصور کنید که استفاده از دزدگیر خانه ، به تنهایی می تواند امنیت خانه شما را تامین کند. در صورتی که استفاده از دزدگیر به تنهایی نمی تواند سبب ایجاد امنیت باشد. توصیه می کنیم به منظور بهبود کارآیی سیستم های حفاظتی از مگنت ها ، سنسورها و … بهره مند شوید.

نقش مگنت ها در هشدار کاذب دزدگیر

مگنت ها به تنهایی نمی توانند سبب ایجاد هشدار کاذب در دزدگیر باشند. بلکه در شرایطی با هشدار کاذب روبرو هستیم که از سنسورهای حساس مانند تشخیص حرکت غیر عادی در دزدگیر استفاده شده باشد. به طور مثال اگر دزدگیر را روبروی مکانی مانند پنجره نصب کرده باشید و درب پنجره به دلیل وزش باد دچار تکان و لرزش شود هشدار دزدگیر به صدا در می آید. در این شرایط باید مکان دزدگیر و سنسور را تغییر دهیم تا مشکلاتی از این دست به وجود نیاید. مگنت دزدگیر می تواند از ورود افراد غریبه به مکان مورد نظر جلوگیری کند.

انواع مگنت دزدگیر

مانند انواع دزدگیر های اماکن دیگر، این نوع دزدگیر نیز به دو شکل بی سیم و با سیم موجود است و شما می بایست بسته به نوع کاربرد و بودجه ای که برای این دزدگیر در نظر گرفته اید، برای خرید یک نوع از این انواع اقدام نمایید. به طور معمول از مگنت های بی سیم استفاده می شود. زیرا قابل مشاهده توسط افراد و سارقین نیستند. اگر از مگنت های با سیم استفاده کنید سارقین می توانند اقدام به قطع کردن آن کنند و در این وضعیت مگنت کاملا از کار می افتد. مگنت های بی سیم نسبت به مدل سیم دار از قیمت بالاتری برخوردار هستند اما اگر بخواهید مزایای آن را در طول زمان بررسی کنید به خوبی متوجه می شوید که پرداخت هزینه بیشتر به صرفه تر خواهد بود.

انواع سنسور مگنت

مگنت دارای سنسور های مختلفی مانند سنسور حرکتی، سنسور شکست شیشه ، سنسور چشم خطی و سنسور ضربه می باشد و شما می بایست بسته به نوع استفاده تان از یکی از این سنسور ها در کنار مگنت دزدگیر بهره ببرید. سیستم دودزا طلافروشی نیز یکی از سنسور های مگنت دزدگیر است که در اماکن حساس مثل طلافروشی، جواهر فروشی و… مورد استفاده قرار می گیرد. وجود سنسورهای مختلف از جمله تشخیص دود در منازل، مجتمع های تجاری ، تفریحی و اداری ضروری است. زیرا در این مکان ها تعداد زیادی از افراد حضور دارند و در صورت وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی خسارات جانی بی شماری به وجود خواهد آمد. در حال حاضر در اغلب مجتمع ها از این مگنت ها به منظور افزایش امنیت استفاده می شود. برای مشاهده کاربرد سنسورهای مگنت نیز میتوانید مقاله پیوست را مطالعه کنید.

 

انواع سنسور مگنت

جمع بندی

مگنت می تواند تاثیر بسزایی در در امنیت مکان مورد نظر شما داشته باشد. در سال های اخیر که استفاده دزدگیر ، مگنت و سنسور رواج نداشت شاهد بالاتر بودن آمار سرقت از مکان های مختلف بودیم. اما خوشبختانه در حال حاضر میزان سرقت از منازل کمتر شده و تکنولوژی به ما کمک کرده که امنیت بیشتری داشته باشیم. برخی از دزدگیرهای اروپایی از امنیت بسیار بیشتری برخوردار هستند و اگر سارق بخواهد وارد محل شود باید با تکنولوژی دزدگیر آشنا باشد. البته نمی توان منکر این موضوع شد که برخی از سارقین خود را با پیشرفت تکنولوژی آپدیت می کنند. اما بخش اعظمی از آن ها به محض دیدن چراغ قرمز و شنیدن صدای آژیر محل را ترک می کنند.
همچنین بسیاری از آن ها اگر متوجه حضور دزدگیر در مکان مورد نظر شوند از سرقت صرف نظر کرده و زمان خود را صرف ورود به محل نمی کنند. زیرا می دانند که در کسری از ثانیه صدای آژیر تمام اطرافیان را از وقوع سرقت مطلع می کند و این امر می تواند به دستگیری آن ها توسط پلیس بینجامد. شما می توانید از طریق شماره های موجود بر روی وبسایت ما از شرایط خرید و نصب مگنت دزدگیر مطلع شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *