نصب جک پارکینگی

نصب جک پارکینگی از چند جهت امری تخصصی است که باید در هنگام انجام دادن آن نکات و موارد مهمی را رعایت کنید و سپس اقدام به نصب کنید. زیرا بروز کوچکترین خطا در نصب جک پارکینگی موجب به موجود آمدن مشکلات عدیده ای خواهد شد.در این مقاله با نصب جک پارکینگی بیش از پیش آشنا می شوید. پارکینگی همچنین شما می توانید اطلاعات بیشتر را در زمینه جک درب پارکینگی با کارشناسان کرکره برقی در تماس باشید.

نصب جک پارکینگی و نکات ایمنی در هنگام نصب 

قل از نصب جک پارکینگی باید نکات ایمنی را لحاظ کنید تا در حین کار به مشکلات جدی برخورد نکنید. زیرا در کارهای فنی و اموری که با برق سر و کار دارند باید حداکثر احتیاط را به خرج داد. اگر دانش فنی ندارید باید برای نصب جک پارکینگی باید از متخصصین امر کمک بگیرید. در این مقاله علاوه بر مطرح کردن نکات ایمنی در هنگام نصب , به مواردی نیز اشاره کرده ایم که می تواند وسیله را از حالت گارانتی خارج کند و موجب شود که در صورت بروز هر گونه آسیب هزینه ها به عهده شما قرار بگیرد. اما نکات ایمنی مهم در هنگام نصب چیست؟

جلوگیری از تردد افراد 

هنگامی که در حال نصب جک پارکینگی هستید باید اطراف درب را خلوت نگه دارید. تردد افراد و کودکان می تواند هم برای شما و هم آن ها خطر آفرین باشد. زیرا در هنگام نصب جک با وسایلی از جمله موتور جوش و برق سر و کار دارید و ممکن است در صورت بی احتیاطی موجب آسیب رسیدن به اطرافیان شود.

رفع موانع در مسیر حرکت درب 

زمانی که در حال نصب جک پارکینگی هستید باید وجود هر گونه مانع در مسیر را بررسی کنید تا در صورت وجود آن را از سر راه بردارید. زیرا وجود مانع می تواند موجب اختلال در کار شما و تست حرکت درب شود.

نصب جک پارکینگی

نصب چراغ چشمک زن 

معمولا زمانی که در حال نصب وسایل برقی در محل های پر رفت و آمد هستند با نصب چراغ های چشمک زن به افراد و وسایل نقلیه اعلام میکنند که احتیاط کنند. نصب این چراغ ها می تواند احتمال برخورد درب با افراد و وسایل را کاهش دهد.

نصب صحیح سنسورهای حفاظتی 

درب های اتوماتیک دارای سنسورهای حفاظتی هستند که می توانند موجب پیشگیری از صدمه به جک شوند. با تنظیم دقیق زمان باز و بسته شدن درب می توانید از این صدمات جلوگیری کنید.

استفاده از نصاب ماهر

اگر تسلط کافی در نصب جک پارکینگی ندارید حتما از متخصصین استفاده کنید زیرا نصب این گونه قطعات به وسیله افرادی که دانش فنی ندارند موجب ایجاد خسارت های سنگین خواهد شد.

چک کردن جک به صورت دوره ای 

جک پارکینگی جزو آن دسته از وسایلی به شمار می رود که بهتر است به صورت دوره ای چکاپ شود تا اگر مشکلی در عملکرد آن به وجود آمده به سرعت شناسایی و عیب یابی شود.

چه مواردی موجب لغو گارانتی جک خواهد شد؟ 

در تمام وسایلی که دارای گارانتی هستند تعدادی شرط وجود دارد که اگر آن ها را رعایت نکنیم موجب میشویم که دستگاه از گارانتی خارج شود. جک های پارکینگی نیز جزو قطعاتی هستند که معمولا دارای گارانتی می باشند و باید قبل از نصب موارد زیر را در نظر بگیرید :

جوشکاری قبل از نصب

اگر در هنگام نصب جک پارکینگی نیاز به جوشکاری قطعات و یا ایجاد تغییراتی در درب اتوماتیک هست باید ابتدا این امور را انجام دهید سپس به سراغ نصب جک بروید. زیرا اگر در حین نصب بر اثر جوشکاری آسیبی به جک برسد آن را از گارانتی خارج می کند و باید تمام هزینه تعمیر و یا تعویض آن را به عهده بگیرید.

اطمینان از حرکت صحیح درب 

قبل از نصب جک باید حرکت درب را به نحو احسن تنظیم کنید و از حرکت صحیح آن در هنگام باز و بسته شدن اطمینان حاصل کنید. زیرا در صورتی که جک را نصب کردید و درب در هنگام باز و بسته شدن دچار برخورد و درگیری شد و بر اثر این اتفاق جک آسیب دید از حالت گارانتی خارج خواهد شد.

بررسی حرکت صحیح لولاها

یکی دیگر از مواردی که می تواند جک پارکینگی را از حالت گارانتی خارج کند این است که به دلیل اختلال در عملکرد لولاها جک آسیب ببیند. به همین دلیل باید قبل از اقدام به نصب جک پارکینگی حرکت لولاها را بررسی کنید تا در صورتی که مشکل دارند آن را مرتفع سازید.

نصب جک پارکینگی

توجه به میزان تحمل وزن جک 

نکته بسیار مهمی که در نصب جک ها حائز اهمیت است تناسب آن ها با ارتفاع و وزن درب است. به طور معمول جک ها دو نوع هستند : جک های بازو کوتاه و بازو بلند.

جک های بازو کوتاه 

جک هایی که اصطلاحا به آن ها بازو کوتاه می گویند برای درب های طراحی شده اند که حداکثر ارتفاع آن ها 1 متر و 80 سانتی متر است. اگر جک های بازو کوتاه را برای درب هایی بیشتر از این ارتفاع نصب کردید و جک آسیب دید مسئولیت آن به عهده شخص خودتان می باشد. همچنین جک های بازو کوتاه برای درب هایی تولید شده اند که وزن هر لنگه آن کمتر از 400 کیلوگرم است.

جک های بازو بلند

جک های بازو بلند به گونه ای طراحی شده اند که قابل نصب بر روی درب هایی با ارتفاع نهایتا 3 متر هستند. این نوع از جک ها قدرت بیشتری نیز در تحمل وزن درب دارند و می توانند تا وزن 450 کیلوگرم را برای هر لنگه تحمل کنند.

محافظت از بازوها در هنگام جوشکاری

اگر در هنگام جوشکاری جک , بازوها حرارت ببینند آسیب خواهند خورد. در این مواقع باید بازوهای جک را از حرارت جوشکاری دور نگه دارید.