نصب کرکره برقی
کرکره برقی کهربادر

برای تامین امنیت فروشگاه و خانه، یکی از راه ها، نصب کرکره برقی است. کرکره برقی یا همان درب اتوماتیک کرکره ای قیمت مناسبی دارد. این کرکره ها در زمان باز شدن به صورت رول جمع می شوند. به همین دلیل فضای کمتری اشغال می کنند. در این مقاله با نصب کرکره برقی با ما همراه باشید. 

نصب کرکره برقی فرایند پیچیده ای است. بنابراین به شما توصیه می کنیم که اگر دانش فنی لازم را ندارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خیر محل نصب روی قیمت کرکره برقی تاثیری ندارد.

در حالت عادی، هزینه نصب در هر متر، 12 تا 14 هزار تومان است. اما برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خیر بازدید از مکان نصب و مشاوره هزینه ای ندارد.

به محض انتخاب نوع تیغه، نوع موتور و انجام مشاوره لازم، فرایند نصب کرکره برقی شما شروع می شود. نصب کرکره برقی در یک نیم روز به پایان می رسد.

کرکره برقی کهربادر

 

فرایند نصب کرکره برقی

برای تامین امنیت فروشگاه و خانه، یکی از راه ها، نصب کرکره برقی است. کرکره برقی یا همان درب اتوماتیک کرکره ای قیمت مناسبی دارد. این نوع درب اتوماتیک به دلیل تامین امنیت، برای فروشگاه ها و درب پارکینگ استفاده می شوند. این کرکره ها در زمان باز شدن به صورت رول جمع می شوند. به همین دلیل فضای کمتری اشغال می کنند. در این مقاله با نحوه نصب کرکره برقی آشنا می شویم.

فرایند مونتاژ و نصب کرکره برقی

در فرایند نصب کرکره برقی، نکاتی وجود دارند که باید رعایت شوند.  ابتدا باید مکان نصب کرکره برقی را مشخص و بررسی کنید.  شما به عنوان کسی که کرکره برقی را نصب می کنید، باید مکان نصب را آماده کنید.  در اینجا فرض می کنیم که مکان نصب کرکره برقی آماده است.

کرکره برقی

 

در بخش هایی از نصب کرکره، باید از موتور دستگاه استفاده کنید، بنابراین بهتر است اول دستگاه های الکتریکی را نصب کنید.
قسمت های الکترونیکی شامل رسیور و ریموت ها هستند. باید در نصب این دستگاه ها نکات امنیتی لازم را در نظر بگیرید.  نکته مهم این است که دستگاه های الکترونیکی نباید در دسترس همه باشند.  بعد از اینکه برق ورودی را وصل کردید، دستگاه رسیور را روشن کنید.

می توانید نصب بی سیم را در مرحله آخر انجام دهید. سه رشته اصلی در موتور دستگاه وجود دارند.  یکی از سیم ها نول است و دو سیو دیگر به منظور حرکت موتور، در بالا و پایین وصل شده اند.  این دو سیم به فاز متصل می شوند. اگر دقت کرده باشید، برخی از موتورها، خروجی برق را به شکل سوکت دارند. بنابراین اینگونه موتورها مستقیما به برق متصل نمی شوند.
این نوع موتورها را باید به برد دستگاه وصل کنید.

 

نصب کرکره برقی

اندازه گیری ها در فرایند نصب کرکره برقی

عرض ریل آلومینیوم مورد استفاده در کرکره ها 4 سانتی متر است. برای اندازه گیری عرض دهنه، باید پشت تا پشت ریل را اندازه گیری کنیم. یعنی فاصله قوطی آهنی چهار سانتی متری چپ تا قوطی آهنی چهار سانتی متری راست. اگر فاصله ی مورد اندازه گیری از دیوار تا دیوار  باشد.

اندازه  دو قوطی فلزی (معمولا 4 سانت، از دو طرف 8سانت) را از آن کم میکنیم و سفارش میدهیم. برای اندازه گیری ارتفاع، از زمین تا ارتفاع مورد نیاز را اندازه می گیریم و به آن 30 سانتیمتر اضافه میکنیم. این 30 سانتیمتر همان رول کرکره است که به دور شفت فلزی می پیچد. برای نصب کرکره برقی، مدل های متنوعی وجود دارد. از جمله نصب کرکره برقی شفت و فنری با موتور ام سی، نصب کرکره برقی موتور توبولار و نصب کرکره برقی موتور ساید.

نصب کرکره برقی موتور ساید

برای تعیین قدرت موتور مورد نیاز، مساحت تیغه ها را در وزن هر متر مربع تیغه ها ضرب میکنیم. عدد بدست آمده را در 10 (یا  9.8 گرانش زمین) ضرب می کنیم و قدرت مورد نیاز موتور برای بلند کردن تیغه ها را به دست می آوریم. از آنجا که در پکیج موتور ساید اقلامی مانند صفحه موتور، صفحه یاتاقان، صفحه اتصال موتور به شفت (لوله آهنی 11 )، صفحه انتقال شفت کوچک به شفت اصلی، شفت کوچک(اند کب)، مدار و ریموت ها موجود است، نیازی به تهیه اقلام دیگر نداریم.

 

 

نصب کرکره برقی

 

برای آهن کشی ابتدا دو قوطی را در دو طرف دهنه قرار میدهیم. هر قوطی باید نسبت به افق کاملا صاف از هر زاویه ای باشد. برای این امر از شاقول استفاده کرده و هر دو سمت قوطی را شاقول میکنیم. برای نصب صفحه موتور آن را از بالا به بالای قوطی جوش می دهیم. سپس صفحه موتور در مقابل صفحه یاتاقان همتراز با صفحه موتور جوش می دهیم. بدین صورت که وسط دو صفحه را توسط شلنگ تراز علامت زده و  نصب می کنیم. بنابراین دو صفحه و شفت تراز می شوند. برای نصب شفت ابتدا گیره ی سمت موتور را به یک طرف لوله جوش میدهیم. اند کب را از گیره ی سمت یاتاقان رد کرده و این گیره را به طرف دیگر لوله جوش می دهیم.

نصب تیغه ها در فرایند نصب کرکره برقی

برای نصب تیغه اول این تیغه را توسط پیچهای آچاری سر مته دار در تیغه اول پیچ میکنیم. سپس چند تیغه را به عنوان دسته اول بصورت کشویی در همدیگر جا زده و رول میکنیم. سپس آن شفت را بالا می بریم. یک طرف در صفحه موتور و طرف دیگر را در پایه ی صفحه یاتاقان جا می اندازیم. سپس شفت کوچک را به گیره ی شفت اصلی جوش می دهیم. این کار باعث می شود شفت به چپ یا راست جابجا نشده و ثابت بماند و امنیتمان تضمین گردد. برای جا اندازی تیغه ها، هر تیغه را بصورت کشوئی از یک سو درون تیغه ی قبل جا می اندازیم. 

 

نصب کرکره برقی

 

لاستیک تیغه انتهایی را نیز جا می اندازیم و دو سر آن را با تیغه یکسان می کنیم. برای ثابت ماندن تیغه ها درون یکدیگر از  قطعه ای پلاستیکی بنام کپس استفاده می کنیم. بدین صورت که کپس ها در دو طرف تیغه جا می روند و برای  ایستایی و ثابت ماندن کپس ها درون تیغه از پرچ یا میخ 1.6 سانت که توسط تفنگ میخ زن وارد آن می شود، استفاده می کنیم.

برای نصب ریل ابتدا از زیر توپ تا زمین را اندازه میگیریم بعد ریل را میبریم. لبه ی سمت جمع شو را 5 تا 7 سانت برش میزنیم.
این کار باعث می شود در زمان بسته شدن کرکره، تیغه ها روی ریل براحتی حرکت کرده و روی ریل نمانند. 
برای تنظیم  ماندن کرکره در بالا، کرکره را در جای مورد نظر نگه داشته و میکروسوئیچ بالا را می چرخانیم. پس از به صدا در آمدن میکروسوئیچ پیچ نگهدارنده رامحکم میکنیم. همین کارها را برای تنظیم  کرکره در پایین انجام میدهیم.

نصب کرکره برقی پارکینگ

اگر کرکره اتوماتیک مخصوص پارکینگ باشد، برایش چشمی و فلاشر نیز تعبیه می کنیم. فلاشر بصورت مستقیم به مدار متصل میگردد. چشمی ها نیز نیاز به سیم کشی دارند. ارتفاع نصب از زمین معمولا 60 سانتیمتر می باشد. یک چشم  نیاز به برق  DC 12v و فرمان (COM و NC) دارد. چشم مقابل  دقیقا روبه روی کرکره برقی نصب می شود و به برق DC 12v نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم در این خصوص، مقاله تعمیر کرکره برقی را مطالعه کنید.

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی فول پانچ

نصب کرکره برقی فول پانچ برای مکان هایی است که کارفرما می خواهد، اندکی نور در فضا نمایان باشد.  از آنجایی که در این نوع کرکره برقی، هوا از سوراخ های کرکره برقی عبور می کند، بهتر است در هنگام نصب کرکره برقی فول پانچ، پشت آن یک شیشه نصب کرد. همچنین در این نوع کرکره برقی، نور نیز عبور می کند. معمولا نصب کرکره برقی فول پانچ را برای پارکینگ ها انجام می دهند، زیرا در پارکینگ است که به نور احتیاج داریم. کرکره برقی های فول پانچ، استحکام بالا و قیمت پایینی دارند.

 

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی فولادی

کرکره برقی های فولادی ضد ضربه هستند و در مقابل فرسایش مقاومت می کنند. اگر می خواهید برای فروشگاه خود کرکره برقی فولادی تهیه کنید، ما به شما نصب کرکره برقی فولادی را پیشنهاد می دهیم. به علاوه، کرکره برقی فولادی، بالاترین طول عمر را دارد. همچنین، کرکره برقی های فولادی، دارای پوشش های رنگی الکترواستاتیک هستند.

نصب کرکره برقی اتوماتیک

کرکره های اتوماتیک معمولا فولادی هستند و وزن پایینی دارند. این نوع کرکره ها در مقابل فرسایش نیز مقاومت بالایی دارند. تیغه کرکره ها بیشتر به شکل قوس دار هستند. این نوع تیغه ها به راحتی می توانند دور شفت قرار بگیرند. علاوه بر تیغه های قوس دار، تیغه های تخت نیز استفاده می شوند.  در هنگام نصب کرکره، ریل ها در دو طرف کرکره قرار می گیرند و تیغه ها داخل آنها قادر به حرکت هستند.

18 نظر

 • […] از خریداری و نصب کرکره حتما باید نکات تعمیر کرکره برقی را رعایت کنید. با این […]

 • توضیحات دقیق بود

  ahmad davari ژانویه 8, 2019
  • خواهش میکنم

   خشایار خدایاری ژانویه 8, 2019
 • تفاوت انواع کرکره برقی رو بفرمایید

  RASA ژانویه 8, 2019
  • دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنیم مقاله کرکره برقی را بخوانید.

   خشایار خدایاری ژانویه 8, 2019
 • مزیت کرکره برقی نسبت به سایر درها چی هست

  بردیا ژانویه 8, 2019
  • دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنیم مقاله کرکره برقی را بخوانید.

   خشایار خدایاری ژانویه 8, 2019
 • سلام در مورد انواع کرکره برقی هم اگر ممکنه توضیح بدید؟

  شایان فوریه 20, 2019
  • سلام دوست عزیز شما میتوانید مقاله مارا در مورد انواع کرکره برقی مطالعه کنید

   خشایار خدایاری فوریه 24, 2019
 • سلام برای نصب کرکره برقی دوره اموزشی دارید؟

  شکیبا فوریه 20, 2019
  • در حا حاضر خیر دوست عزیز

   خشایار خدایاری فوریه 23, 2019
 • در مورد مزیتهای کرکره برقی پیام ارسال کنید
  تشکر فراوان

  پرویز فوریه 20, 2019
  • سلام حتما دوست عزیز

   خشایار خدایاری فوریه 23, 2019
 • کرکره برقی رو خودتون نصب می کنید؟

  مسعود مارس 6, 2019
  • بله دوست عزیز

   خشایار خدایاری آوریل 18, 2019
 • آهن کشی کرکره برقی چه جوری انجام میشه

  مسعود مارس 6, 2019
  • دوست عزیز میتوانید مقالات مارا در این خصوص بخوانید

   خشایار خدایاری آوریل 17, 2019
 • تیغه ها رو هم خودتون نصب می کنید؟

  نسیم مارس 6, 2019

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعتهgoogle0b93f2bee0981e78.html