نکاتی که در نصب کرکره برقی باید بدانید

امروزه استفاده از کرکره برقی بسیار رایج شده است. کرکره های برقی علاوه بر امنیت بالا میتواند زیبایی بیشتری به ظاهر مغازه , پارکنیک و ساختمان های تجاری دهد. اما آیا نکات مهم در نصب کرکره برقی را میدانید؟ در این مقاله به نکات مهم در نصب کرکره برقی پرداخته ایم تا در هنگام نصب آن ها را رعایت کنید.

 

نکات طلایی در نصب کرکره برقی

 

نکات مهم در نصب کرکره برقی چیست؟ با گذشت زمان محبوبیت درب های کرکره ای برقی در نزد افراد افزایش پیدا کرده است. به طوری که تا سال های پیش از کرکره برقی فقط برای مغازه ها و واحد های تجاری استفاده میکردند اما امروز شاهد آن هستیم که از کرکره برقی برای درب پارکینگ ها و خانه ها نیز استفاده میشود. واقعیت این است که امنیت کرکره های برقی بیشتر از درب های سنتی است و همین مساله باعث شده که افراد به سراغ این درب ها بروند.البته برای هر مکانی نمی شود از کرکره برقی استفاده کرد و می توان با هزینه کمتر امنیت مکان مورد نظر را فراهم کرد. بوسیله جک درب پارکینگ که بر درب نصب می شود دیگر نیازی نیس شما در هنگام باز و بسته کردن در پارکینگ از خودرو خود پیاده شوید و درب پارکینگ از نظر زیبایی و تنوع در رنگ و طرح نسبت به کرکره برقی بالاتر است و شما بسته به نمای ساختمان و سلیقه دلخواهتان می توانید انتخاب کنید که قیمت جک پارکینگ نسبت به کرکره برقی مناسب تر است ولی برای بسیاری از مکان های دیگر نیاز به امنیت بالاتری است همانند طلا فروشی ها و شما ناچار به نصب کرکره برقی هستید، اما نکات مهمی در نصب کرکره برقی وجود دارد که بسیاری از افراد از آن اطلاع ندارند. در این مقاله به این نکات مهم میپردازیم تا در هنگام نصب دچار مشکل نشوید.

 

مزایای کرکره برقی نسبت به درب سنتی

قبل از اینکه به نکات مهم در نصب کرکره برقی بپردازیم قصد داریم چند مورد از مزایای این نوع از درب های مدرن را نسبت به درب سنتی را خدمت شما عزیزان بازگو کنیم.

 

نکات طلایی در نصب کرکره برقی

زیبایی

همانطور که میدانید درب های کرکره ای نسبت به درب های سنتی از زیبایی بیشتری برخوردار هستند و استفاده از آن ها در مغازه ها و ساختمان های تجاری به زیباسازی شهر کمک بسیاری میکند. شستشوی این درب ها بسیار راحت است و بعد از تمیز کردن مثل روز اول زیبا و براق میشود.

امنیت

کرکره های برقی به دلیل اینکه فقط به وسیله برق کار میکنند از امنیت بیشتری نسبت به درب های سنتی برخوردار هستند و از دستبرد دزدها در امان اند.

کنترل از راه دور

یکی از مهم ترین مزایای درب های کرکره ای نسبت به درب های سنتی قابلیت کنترل از راه دور است. این قابلیت باعث میشود که با برنامه نویسی بتوانید ساعات باز و بسته شدن درب را تنظیم کند.

 

نکات مهم در نصب کرکره برقی

بخشی از نکات مهم در نصب کرکره برقی مربوط به سر و صدای کرکره در حین کارکردن است. اگر میخواهید که درب کرکره ای در حین کار صدای زیادی ایجاد نکند باید نکات زیر را در حین نصب رعایت کنید:

 

نکات مهم در نصب کرکره برقی

آهن کشی صحیح

اگر ریل های دستگاه در مکانی نا مناسب نصب شوند و آهن کشی درب کرکره ای به طور صحیح صورت نگیرد موجب میشود که درب کرکره ای در حین کار کردن صدای زیادی ایجاد کند و موجب ایجاد مزاحمت برای افراد و ساکنین آن منطقه شود.

صفحه پلیت

مورد دیگری که باعث ایجاد سر و صدای نابهنجار در حین باز و بسته کردن درب کرکره ای میشود این است که صفحه پلیت ها در یک جهت و یک راستا نیستند. برای برطرف کردن صدای درب باید صفحه پلیت ها را تنظیم کنید و آن ها را در یک راستا قرار دهید.

قالب تیغه

اگر در فرآیند تولید قالب تیغه ها استاندارد نباشند باعث میشوند که در حین نصب کرکره برقی , درب دارای صدا در حین باز و بسته شدن باشد.

استفاده از تیغه ها در یک رول

نکته مهمی که باید در نصب کرکره برقی رعایت کنید این است که تیغه های درب باید در وزن های یکسان و در یک رول استفاده شوند. استفاده از تیغه هایی که وزن غیرهمسان دارند و در یک رول استفاده میشوند موجب میشود که درب صدا تولید کند.

 

گرد وخاک

همیشه بین تیغه های نر و ماده را تمیز وعاری از گرد و خاک کنید تا درب کرکره ای به خوبی کارکند.

تراز بودن محل نصب

باید محل نصب را تراز کنید. اگر در حین نصب متوجه شدید که مکان نصب درب کرکره ای تراز نیست باید قبل از شروع نصب مشکل را برطرف کنید.

شفتی قطور

بهتر است قطر لوله کمتر از 11 نباشد تا شاهد عملکرد صحیح درب کرکره ای باشید. هرچه تیغه ها قطورتر باشند درگیری بین تیغه ها کمتر میشود.

شستن تیغه ها

بعد از نصب باید هر چند وقت یکبار محل اتصال تیغه ها را با آب و مواد شوینده بشویید. این کار علاوه بر کاهش صدای تولید شده از درب میتواند عملکرد صحیح درب کرکره ای را نیز افزایش دهد.

 

نکات مهم در نصب کرکره برقی

 اصول نگهداری 

پس از اینکه به نکات مهم در نصب درب کرکره برقی پرداختیم در انتها نیز به اصول نگهداری از آن اشاره میکنیم تا بتوانید به خوبی از درب کرکره ای نگهداری و مراقبت کنید تا مشکلات احتمالی را به حداقل برسانید. نگهداری صحیح از درب کرکره ای موجب افزایش کارآیی آن خواهد شد.

 

اصل اول

موتور درب های کرکره برقی طوری طراحی شده اند که بیشتر از سه یا چهار با در طول روز نباید باز و بسته شوند زیرا باعث داغ شدن موتور شده و از عمر آن میکاهد.

اصل 2

اگر به هر دلیلی باز و بسته شدن درب کرکره برقی نیمه تمام ماند و چندین بار این اتفاق به صورت متوالی رخ داد باعث اختلال و بر هم خوردن تنظیمات آن خواهد شد. در صورت بروز این اتفاق باید ریموت و ریسور درب کرکره ای به طور مجدد تنظیم شوند.

 

 

 

 اصل 3

ریموت درب کرکره ای نباید در گرمای زیاد  و به خصوص تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد. زیرا افزایش دمای آن باعث اختلال در عملکرد آن خواهد شد.

اصل4

اگر قصد شستشوی درب کرکره برقی را دارید باید به گونه ای این کار را انجام دهید تا آب به داخل موتور و ریسیور منتقل نشود.

اصل

در حین باز و بسته شدن درب کرکره برقی نباید وزن اضافی بر او وارد کنید. آویزان شدن , ضربه و فشار , هل دادن باعث ایجاد مشکلات و خرابی درب کرکره ای خواهد شد.

اصل6

در مسیری که رول کرکره برقی حرکت میکند نباید مانعی وجود داشته باشد و اگر مشاهده کردید که در این بخش و داخل ریل مانعی هست باید آن را سریعا برطرف کنید.

اصل7

اگر در حین باز و بسته شدن درب کرکره ای برق ساختمان قطع شد میتوانید از سیستم خلاص استفاده کنید. این دستگیره نباید در دسترس افرادی همچون کودکان قرار بگیرد.

اصل8

برخی از کرکره های برقی نیاز به روغن کاری دارند. اگر کرکره برقی شما جزو این دسته است باید سالی یک با دوبار آن را روغن کاری کنید تا عملکرد و راندمان آن افزایش پیدا کند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *