پرده هوا انتخابی مناسب و هوشمندانه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار
پرده هوا

پرده هوا چیست؟

پرده هوا وسیله ای است که اغلب در بالای درب های ورودی و خروجی نصب میشود که با بیرون دادن هوا با شدت و فشار بالا هوای دو محیط پشت دستگاه و رو به رو دستگاه را از هم جدا میکند و از ورود هوای خارجی، گرد وغبارو، بوی نامطبوع و حشرات به داخل جلوگیری میکند و به عنوان سیستم تهویه هوا خنک کننده و گرم کننده نیز استفاده میشود.

پرده هوا دستگاهی برای جلوگیری از جابجا شدن هوا در دو طرف درب ورودی است.

این دستگاه در بالای درب نصب شده و توسط فشاری که هوا را به پایین پرتاب میکند و دستگاه های بکار رفته در درون این دستگاه به قدری قدرتمند عمل میکنند که یک جت پرفشار از هوا ایجاد کند به طوری که جریان فشرده ی هوا تا زمین ادامه داشته باشد ، بعلاوه سبب جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کاهش هزینه های عمومی میشود و از وارد شدن حشرات موذی به داخل نیز جلوگیری میکند. بطور کلی این را میتوانیم بگوییم که پرده هوا با کاهش هزینه های برق فروشگاه براحتی هزینه نصب خود را در کوتاه مدت و طی چند قبض ، و اضافه شدن عمر سیستمهای گرمایشی – سرمایشی فروشگاهمان جبران میکند.

دارای سنسور بوده و زمانی که در بالای درب اتوماتیک شیشه ای نصب میشود ، این امکان را دارد که همزمان با باز شدن درب روشن گردد.

همچنین دارای تنظیمات مختلف سرعت، تعیین زاویه پرتاب باد ، ریموت کنترل و کلیدهای کنترلی روی دستگاه اصلی نیز میباشد.

استفاده همزمان از پرده هوا و کرکره برقی

 

سوالی که پیش می آید این است که آیا امکان نصب کرکره برقی و پرده هوا با همدیگر وجود دارد؟

در برخی از منازل و فقط برای پنجره هایی که از کرکره استفاده می کنند این امکان وجود دارد و به این گونه کار می کند که زمانی که کرکره جمع می شود و پنجره باز می شود، پرده ی مربوطه کار خود را انجام می دهد.

پرده هوا

صرفه جویی در مصرف انرژی

 

دستگاه پرده هوا با اینکه خود مصرف کننده انرژی الکتریکی است ولی باز میتواند از طریق جلوگیری از اتلاف حرارتی در خدمت صرفه جویی انرژی باشد.

 

به هرحال باید توجه کردکه پرده هوا با بهترین شرایط نصب و تنظیم عین یک درب و بطور 100% مانع تبادل حرارت و جلوگیری از ورود حشرات گردد. بلکه با بهترین نصب و تنظیم و با توجه به شرایط ساختمان می تواند بهترین راندمان را داشته باشد.

پرده هوا عموما مجهزبه مگنت اتومات است تا با باز و بسته شدن درب ها وارد عمل شود. البته این گزینه برای درب های کم تردد توجیه فنی خواهد داشت.

کاربرد های پرده هوا

پرده هوا

1- قدرت فن دمنده هوا باید در حدی باشد که به طور موثری تا کف زمین  احساس شود ولی قاعدتا  سرعت هوا به سمت پایین افت خواهد کرد.

2- یکی از مهم ترین کاربرد ها ایزوله کردن قسمت های مختلف فضاهای داخلی از یکدیگر است . این موضوع از حیث آلودگی های مثل دود، گرد و غبار و ذرات معلق قابل تعریف است.

3- از کاربرد های  پرده هوای غیر حرارتی، درب های سرد خانه ای و پیش سردکن ها می باشد که با نصب در داخل اثر فوق العاده ای در حفط درجه برودت هوا خواهد داشت.

4- پرده هوا اغلب موارد برای درب هایی مورد استفاده قرار می گیرد، که به دلایل خاص باید باز بماند

5- این دستگاه به طور موثری برای جلوگیری از ورود حشرات و گرد وغبار و خاک بیرون به داخل مورد استفاده قرار می گیرد.

6-  پرده هوا در زمستان می تواند مانع نفوذ خوای سرد بیرون و از دست رفتن هوای گرم داخل شود.

7- و همچنین در تابستان  هوای خنک داخل که با هزینه گرانی به دست آمده، به وسیله پرده هوا محفوظ می ماند.

8- انتخاب پرده هوا باید به گونه ای باشد که پوشش کامل عرض درب را داشته باشد.همچنین ارتفاع درب در انتخاب مدل تاثیرگذار است.

کاربرد های پرده هوا بقدری فراگیر است که در یک کلام می توان گفت هرجا که دری هست نیاز به پرده هوا هم هست. 

بازدهی نصب پرده هوا

پرده هوا

جریان هوایی که از درب ها وارد ساختمان می شود به عواملی از قبیل سرعت باد از بیرون، اختلاف درجه حرارت بین دو محیط و فشار

پرده ها در حالتی که اختلاف فشار بین دو محیط حداقل باشد عالی کار می کند(ویا فشار مثبت)

فشار منفی (دراثر تخلیه هوا) اختلاف درجه حرارت زیادبین دو محیط و وجود آسانسور(کانال تا پشت بام) در مجاورت درب میتواند اثر بخشی پرده هوا را کاهش دهدکه در هر مورد تدابیری وجود دارد

در شرایط ایده آل وقتی فشار باد هوا صفر است،  اثر پرده هوا در حداکثر راندمان خود خواهد بود. اما در مکان هایی که باد شدید می وزد، حتما کارایی دستگاه کم می گردد.

در شرایط درب های مرتفع صنعتی طبیعتا سرعت های بالاتر پرده هوا قابل قبول خواهد بود.

پرده هوای سرخانه ای

حفظ برودت سردخانه از نظر تاثیر بر کیفیت محصولات و نیز اتلاف آن که در هنگام باز بودن دری ها اتفاق می افتد، اهمیت زیادی دارد.

پرده هوا به عنوان یک راه حل موثر و مقرون به صرفه در خدمت مدیران و بهره برداران سردخانه هاست.

پرده هوای گرم

دستگاه های پرده هوای گرم بطور کلی با دو مبنع گرمایشی امکان بار گرم خواهد داشت، اول لوله کشی رفت و برگشت آب گرم از موتورخانه دوم با المنت های برقی سه فاز که عمدتا مصرف برق را بالا خواهد برد.

نکته ای که در کورد پرده هوای گرم باید مورد توجه قرار گیرد این است که دستگاه ها قطعا به گرمایش ورودی ها کمک خواهد کرد ولیکن وظیفه گرم کردن آن محدوده را نخواهد داشت.

پرده هوا بهترین وسیله برای جداسازی  هوای گرم و سرد خواهد بود.

حذف درب اتومات دوم با نصب پرده هوای درب اول

یکی از مزایای پرده هوای درب ورودی فضاهای تجاری و یا اداری حذف درب دوم اتوماتیک خواهد بود که بصور فیلتر تعریف شده است.این موضوع هم از نظر آزادسازی فضای ورودی و به ویژه ارزش تجاری این فضا قابل تامل خواهد بود.

صرفه اقتصادی

هزینه اجرای پرده هوا معمولا از محل صرفه جویی سالانه انرژی مستهلک می گردد. به عبارت دیگر بعد از یک  دوره زمانی حتما هزینه خود را برمیگرداند.

با بالا رفتن هزینه های انرژی درکشور و بخصوص بحث گرم یا سردکردن داخل ساختمان ها بحث درب های ورودی ونصب پرده هو بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

کارآمدی پرده هوا

برای کاربردهای اداری-تجاری که محل عبور افراد عادی می باشد حتما باید به آسایش مراجعین توجه کرد و سرعت های کمتر پرده هوا مورد استفاده قرار گیرد.این موضوع طبعا باعث کاهش اثربخشی می گردد ولی در عین حال بهترین گزینه انتخابی برای رسیدن به راندمان مطلوب خواهد بود.

پس حالا که مطمئن شدی پرده هوا به دردت می خوره با من تماس بگیر.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09125140727