کامل ترین مقاله درباره کرکره اتوماتیک

کرکره اتوماتیک نسل جدیدی از درب ها به شمار می روند که می توان از آن ها برای منازل و مجتمع های تجاری نیز استفاده کرد. کاربر دیگر کرکره اتوماتیک در ایجاد درب پارکینگ است. اما این نوع از درب ها که با استقبال زیادی از طرف مردم مواجه است چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا گزینه مناسبی برای بکار گیری محسوب شود؟ در این مقاله به مهم ترین ویژگی های نصب کرکره برقی و اتوماتیک اشاره می کنیم. در خصوص هرگونه سوال با کارشناسان کهربادر تماس حاصل فرمایید.

همچنین میتوانید برای اطلاعات از جک درب پارکینگ و قیمت جک پارکینگ ما را دنبال کنید.

 

ویژگی های کرکره اتوماتیک

با پیشرفت تکنولوژی زندگی ساده تر می شود. یکی از مصداق های آن کرکره اتوماتیک است. این درب ها که کاربرد زیادی مانند منازل , پارکینگ , مجتمع های تجاری و اداری دارند دارای ویژگی ها و خصوصیات زیادی هستند که به محبوبیت آن ها می افزاید. کرکره اتوماتیک به راحتی و توسط یک ریموت باز و بسته می شود و در صورت قطعی برق نیز می توان آن را به طور دستی بالا و پایین برد و در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی کرکره برقی به این سایت سربزنید. با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های بعدی از نسل جدید درب آشنا کنیم.

 • کم سر و صدا 

مهم ترین ویژگی کرکره اتوماتیک کم سر و صدا بودن آن است. اگ قصد دارید کرکره برقی را به عنوان درب منزل و یا پارکینگ استفاده کنید این ویژگی می تواند به شما کمک زیادی کند. معمولا مرغوب ترین انواع کرکره برقی صدی کمی از خود تولید می کنند. یکی از عوامل تولید صدای کم در آن مربوط به موتور آن هاست که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

 • موتور با کیفیت 

به طور کلی دو نوع موتور برای درب های کرکره اتوماتیک وجود دارد به نام موتور ساید و موتور توبلار. موتور ساید که به موتور صنعتی نیز مشهور است دارای صدای کمتری نسبت به موتور توبلار است. موتور های ساید از کیفیت بیشتری برخوردار هستند و برای درب های بزرگ با ابعاد زیاد مورد استفاده می گیرند اما موتورهای توبلار برای منازل و درب های با ابعاد کوچک تر کاربرد دارند.

 • زیبایی

زیبایی فاکتور مهمی است که بسیاری از افراد برای آن جایگاه ویژه ای قائل هستند. کرکره های اتوماتیک در مدل ها و طرح های مختلفی در بازار وجود دارند. یکی از زیباترین کرکره های برقی مدل پانچ است. این مدل علاوه بر زیبا بودن گزینه مناسبی برای مشاغلی محسوب می شود که نیاز به ورود نور خورشید دارند. مشاغلی مانند گل فروشی ها و سوپر مارکت ها.

کرکره اتوماتیک

 

 • عدم نیاز به فضای زیاد

در برخی از موارد مشاهده می شود که برای نصب کرکره برقی فضای زیادی وجود ندارد. این مساله بیشتر در خصوص درب خانه ها وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی های کرکره اتوماتیک این است که نیاز به فضای زیادی نداشته باشد و درب به راحتی باز و بسته شود. البته این مورد به نوع جک پارکینگی نیز بستگی دارد و جک هایی در بازار وجود دارند که فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

 • ضد حریق بودن

کرکره برقی اتوماتیک باید ضد حریق باشد. دارا بودن این ویژگی می تواند تا حد زیادی امنیت کرکره اتوماتیک را تضمین کند. تیغه های مختلفی در ساخت کرکره برقی وجود دارند که می توان به تیغه پلی کربنات اشاره کرد. این تیغه علاوه بر زیبایی خاصی که دارد به عنوان تیغه ضد حریق نیز معرفی شده و گزینه مناسبی برای نصب در منازل و اماکن عمومی هستند. زیرا در صورت بروز هر گونه حریق و آتش سوزی درب دچار سوختگی و آب شدن نخواهد شد. این گونه از درب ها قابلیت تحمل دمای بسیار زیادی را دارند.

 • ضد سرقت بودن

از دیگر ویژگی های کرکره برقی اتوماتیک ضد سرقت بودن آن هاست. این گونه از درب ها برقی هستند و به هیچ عنوان توسط دست باز نخواهند شد مگر اینکه آن را خلاص کنید. نحوه باز شدن آن ها توسط ریموت کنترل است. اما شما می توانید برای تامین امنیت بیشتر از قفل های برقی نیز بر روی درب های کرکره ای استفاده کنید.

 • ریموت قابل تنظیم 

ریموت کنترل وسیله ای است که درب اتوماتیک با آن باز می شود. ریموت ها باید قابل کد دهی و تنظیم باشند. برخی از ریموت ها با نام ریموت مادر وجود دارند که تمام درب های کرکره ای به وسیله آن باز و بسته می شوند.

 • باز و بسته شدن درب در صورت قطعی برق

ممکن است به دلایل مختلف برق منطقه قطع شود. کرکره برقی باید این امکان را در اختیار شما قرار بدهد که بتوانید به طور دستی و با استفاده از خلاص کن درب را باز و بسته کنید. در غیر این صورت قابلیت استفاده از درب کرکره ای را در صورت قطع برق نخواهید داشت.

کرکره اتوماتیک

 • عدم تاثیر پذیری از عوامل جوی

زمانی که اقدام به تهیه کرکره اتوماتیک می کنید حتما این مورد را در نظر داشته باشید که این درب ها معمولا در مقابل شرایط جوی و محیطی مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. به طور مثال اگر شما در شهری زندگی می کنید که دارای هوایی شرجی و با رطوبت بالاست می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. همچنین مقاومت در برابر باران های اسیدی نیز موجب افزایش کیفیت آن ها شده است.

 • گارانتی

به طور معمول تمام درب های اتوماتیک دارای گارانتی هستند. زمان گارانتی بستگی به شرکتی دارد که درب را از او خریداری کرده اید اما به معمولا میزان گارانتی بین 12 تا 36 ماه است. همان طور که می دانید گارانتی شامل مواردی مانند اشتباهات انسانی در نصب , ضربه خوردن و … نمی شود.

انواع موتور کرکره اتوماتیک

موتور یکی از مهم ترین اجزای کرکره اتوماتیک است. زیرا نقشی بسیار مهم و کلیدی را به عهده دارد. بعد از بررسی جوانب مختلف کرکره اتوماتیک نوبت به این می رسد که با انواع موتور آن نیز آشنا شویم.

کرکره اتوماتیک

موتور ساید

موتور ساید با نام های دیگر همچون موتور صنعتی ، موتور راست و موتور کناری نیز شناخته می شود. زیرا در هنگام نصب ، شاهد قرار گرفتن این موتور در بخش راست کرکره هستیم. بهتر است از موتورهای ساید در مکان های شلوغ و پرتردد استفاده شود زیرا جزو موتورهای قدرتمند شناخته شده و می تواند در مدت زمانی کوتاه ، به دفعات زیاد باز و بسته شود. تنظیم ریموت موتورهای ساید به روش دیپ سوئیچ انجام می شود. در مطالب قبلی تحت عنوان ” انواع ریموت کرکره برقی ” به بررسی روش های مختلف برای تنظیم ریموت پرداختیم.

موتور ساید دارای مزایای بی شماری است که می توان به بی صدا بودن آن اشاره کرد. همین مساله باعث ایجاد آسایش خواهد شد. از دیگر مزایای موتورهای ساید عدم محدودیت در تحمل وزن است. زیرا از قدرت زیادی برخوردار است و برای نصب در درب های عریض مناسب است.

اگر بخواهیم به معایب موتور ساید اشاره کنیم باید بگوییم که فضای زیادی را اشغال می کنند و اگر مساحت کمی را در اختیار دارید نمی توانید از این نوع موتور کرکره اتوماتیک بهره بگیرید. قیمت بالا و نیاز به زمان بیشتر برای باز و بسته شدن از دیگر معایب این موتورها محسوب می شود.

موتور توبلار

موتور توبلار یکی دیگر از انواع موتور کرکره اتوماتیک محسوب می شود. این موتورها معمولا در خانه های مسکونی و مکان های کم تردد نصب می شود. زیرا نسبت به موتورهای ساید ضعیف تر هستند. اگر درب خانه از ابعاد و طول و عرض کمتری برخوردار است می توانید از موتور توبلار استفاده کنید. این موتورها در دو نوع سبک و سنگین تولید می شوند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. نوع سبک آن می تواند وزنی بالغ بر 30 الی 140 کیلوگرم را تحمل کند اما نوع سنگین آن قادر به تحمل وزن بین 140 الی 300 کیلوگرم است.

از مزایای موتور توبلار می توان به کوچک بودن آن اشاره کرد. بر خلاف موتورهای ساید می توان از این موتورها در فضاهای کوچک و درب های آپارتمانی استفاده کرد. قیمت مناسب و سرعت بالا در باز و بسته شدن از دیگر مزایای موتورهای توبلار محسوب می شود. موتور توبلار زیبایی بیشتری دارد و اگر می خواهید دکوراسیون یا نمای ساختمان بهم نخورد می توانید از این موتور استفاده کنید.
مهم ترین عیب موتور توبلار این است که دارای محدودیت وزنی می باشد و برای نصب در درب های سنگین گزینه ایده آلی به شمار نمی رود. عدم وجود سیستم پاراشوت باعث می شود که در هنگام نقص فنی و یا خرابی گیربکس احتمال سقوط آن ها وجود داشته باشد.
یکی دیگر از معایب موتورهای توبلار این است که اگر دچار ایراد یا نقص فنی شود باید به طور کامل آن را باز کرد و تمام قطعات آن بررسی شود.

2 دیدگاه

  • سلام ممنون از شما. راستش به دلیل نواسانات قیمت ها نمی شود قیمت دقیق گفت اما شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از قیمت کرکره برقی و کرکره اتوماتیک با کارشناسان ما در کهربا در تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *