کرکره برقی با تیغه پانچ

کرکره برقی با تیغه پانچ یکی از انواع مختلف تیغه های درب اتوماتیک است که به دلیل زیبایی و عوامل دیگر مورد توجه و استقبال مشتریان قرار گرفته و می توان از آن به عنوان یک تیغه مناسب یاد کرد. در این مطلب به معرفی کرکره برقی با تیغه پانچ و بررسی جوانب مختلف آن خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از نصاب کرکره برقی و در صورت نیاز جک درب پارکینگی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

ماهیت و چیستی کرکره برقی با تیغه پانچ

کرکره برقی با تیغه های پانچ یکی از انواع مختلف تیغه است که دارای ظاهری متفاوت با دیگر تیغه هاست. تیغه های پانچ دارای سطحی مشبک هستند که این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که از بیرون به درون مکان دید داشته باشید. برخی از مشاغل ملزم به استفاده از تیغه های پانچ هستند.

ویژگی ها و کاربرد کرکره برقی با تیغه پانچ

تیغه های پانچ قابل نصب بر روی موتورهای مختلف هستند و هیچ محدودیتی از این نظر برای آن ها وجود ندارد. در این بخش به برخی از کاربردها و ویژگی های این تیغه ها می پردازیم.

اشکال مختلف

تیغه های پانچ دارای برش های بر روی سطح خود است. این برش ها می تواند در اشکال مختلف تولید شود که هر کدام از آن ها زیبایی خاصی به تیغه می بخشد. معمولا این اشکال شامل دایره , مستطیل و بیضی هستند. شکل بیضی از زیبایی بیشتری در بین مشتریان برخوردار است.

قابلیت رویت مکان از بیرون

یکی از ویژگی های جالب کرکره برقی با تیغه پانچ این است که شما می توانید درون مغازه یا فروشگاه ها را از بیرون مشاهده کنید. این ویژگی موجب می شود تا کرکره برقی با تیغه پانچ قابل استفاده در مشاغلی مانند گل فروشی و اماکن امنیتی باشد. زیرا وجود برش هایی بر روی تیغه باعث ورود نور خورشید به درون مغازه می شود و باعث خواهد شد تا نور کافی تامین شود.

تک جداره

هر کدام از تیغه های کرکره برقی تحت شرایطی تولید می شوند. تک جداره بودن از دیگر ویژگی های تیغه های پانچ است مه موجب می شود استحکام کمتری نسبت به تیغه های دیگر داشته باشد اما این مساله موجب نخواهد شد تا امنیت آن ها کاهش پیدا کند.

کرکره برقی با تیغه پانچ

از جنس آلومینیوم

علاوه بر تک جداره بودن استفاده از متریال آلومینیوم از دیگر مشخصه های تیغه های پانچ است که می تواند زیبایی به آن ببخشد. جنس آلومینیوم جزو متریالی محسوب می شود که ترکیب آن با پانچ می تواند به زیبایی محیط کار و فروشگاه کمک کند. نه تنها در مشاغل و فروشگاه ها بلکه از تیغه های پانچ در پارکینگ ها نیز استفاده می شود.

امنیت بالا

مشاغلی مانند طلا و جواهر فروشی جزو آن دسته از مشاغلی محسوب می شود که نیاز به امنیت در آن ها بالاست. استفاده از تیغه های پانچ موجب می شود تا شما دید کافی در این مکان ها داشته باشید و در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا مطلع شوید.

توصیه های مهم

از تیغه هایی که تماما پانچ هستند استفاده نکنید. هر چه تعداد پانچ ها بیشتر باشد مقاومت تیغه از مکانیکی کاهش پیدا می کند زیرا این تیغه ها تک جداره هستند و مانند تیغه های دو جداره از امنیت خیلی بالایی برخوردار نخواهند بود. و هر پانچی که بر روی آن ها انجام می گیرد از استحکام و مقاومت آن ها کاسته می شود . توصیه کارشناسان به مشتریانی که تمایل به استفاده و سفارش دادن این تیغه ها هستند این است که از تیغه هایی استفاده کنند که نهایتا دارای 6 عدد پانچ می باشند که علاوه بر زیبایی دارای بیشترین میزان امنیت نیز باشند.

معمولا سوراخ های پانچ شده به وسیله پلی کربنات پوشانده می شوند. پلی کربنات ماده شفاف است که می توانید برای جلوگیری از نفوذ صدا , گرد و غبار و عوامل محیطی دیگر مانند باران و برف از آن استفاده کنید. پلی کربنات ماده ای مقاوم است که برای ساخت تیغه هم می توان از آن استفاده کرد. زیرا دارای قابلیت های مختلفی از جمله دوام بالا , ضد حریق , ضد گلوله و …. است.

 

تیغه های پانچ قابل نصب بر روی انواع موتور

تیغه های پانچ قابل نصب بر روی انواع موتور کرکره برقی هستند و از این نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد. موتور کرکره برقی دارای دو نوع است که در ایران بیشترین کاربرد را دارند. در ادامه به معرفی این دو نوع از موتورهای کرکره برقی اشاره می کنیم.

کرکره برقی با تیغه پانچ

موتور ساید

موتورهای ساید به نام موتورهای صنعتی شناخته می شوند که کاربردها و قابلیت های وسیعی دارند. از جمله قابلیت های آن ها تحمل وزن و ابعاد زیاد تیغه هاست. از این موتورها در اماکن پرتردد استفاده می شود زیرا این قابلیت را دارند که به دفعات زیاد در طول روز باز و بسته شوند. اماکنی مانند اماکن عمومی و تفریحی گزینه مناسبی برای نصب موتورهای ساید هستند. همچنین کارخانجات و سوله های صنعتی نیز می توانند از موتورهای ساید بهره ببرند. طول عمر بالا و ماندگاری از ویژگی های مثبت موتورهای صنعتی هستند. البته لازم به ذکر است که از قیمت بیشتری نسبت به موتورهای توبلار برخوردار هستند.

موتور توبلار

موتورهای توبلار را می توان جزو موتورهای خانگی دانست و منازل و پارکینگ های شخصی از گزینه های مناسب برای استفاده آن ها محسوب می شود. موتورهای توبلار تحمل وزن و ابعاد بالا را ندارند و نمی توانند به دفعات زیاد در طول روز باز و بسته شوند. عمر کمتر و نیاز به نگهداری بیشتر از مشخصه های این موتورها به شمار می رود که البته قیمت مناسب آن ها نیز موجب می شود تا کاربرد وسیعی پیدا کنند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با کهربا در در تماس باشید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *