باطری کرکره برقی

باطری کرکره برقی یک منبع تغذیه برای آن محسوب می شود که اصطلاحا آن را UPS می نامند. ساختار این منبع تغذیه به صورت یک جعبه است که برد کرکره و باطری های کوچکی در آن قرار می گیرد. باطری کرکره برقی موجب می شود تا صورت قطع برق بتوانید درب کرکره را باز و بسته کنید و در عملکرد آن اختلال جدی به وجود نیاید.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از قیمت کرکره برقی و نصاب کرکره برقی با کارشناسان ما در کهربا در در تماس باشید.

انتخاب این نوع از باطری ها

هنگامی که از باطری کرکره برقی استفاده می شود در زمان وقوع قطع برق باطری وارد مدار می شود و نیروی لازم برای عملکرد صحیح موتور را تامین می کند. به همین دلیل در زمانی که برق شهری به هر دلیل قطع می شود اختلالی در تردد صورت نخواهد گرفت. سوالی که به وجود می آید این است که آیا تمام درب های اتوماتیک از این نوع باطری برخوردار هستند؟ پاسخ خیر است. موتورهای ساید دارای این قابلیت هستند اما موتورهای توبلار که نوع ساده تری از موتورهای کرکره برقی محسوب می شوند فاقد این قابلیت می باشند اما افراد می توانند باطری UPS را به صورت جداگانه تهیه و بر روی موتور توبلار نصب کنند.

تمام موتورهای کرکره برقی فارغ از مدل آن دارای سیستمی به نام زنجیر خلاص کن هستند. موتورهایی که باطری ندارند در هنگام قطع برق می توانند با استفاده از این زنجیر درب کرکره برقی را به صورت دستی باز و بسته کنند.

انواع این باطری ها

قبل از اینکه به نکات مهم در انتخاب باطری کرکره برقی بپردازیم بهتر است شما را با انواع مختلف آن آشنا کنیم تا نتخاب درستی داشته بشید.

باطری آفلاین

باطری آنلاین پرکاربردترین نوع باطری است که با عملکرد آن آشنایی دارید. هنگامی که برق وصل است باطری نیروی مورد نیاز خود را از آن تامین می کند و هنگامی که با قطعی برق مواجه می شود این نیرو را وارد مدار می کند تا انرژی لازم برای فعالیت موتور مهیا شود. این نوع از باطری ها برای سایر وسایل منزل مانند کامپیوترهای شخصی , دوربین های مدار بسته و خانه های هوشمند نیز مناسب است.

باطری کرکره برقیباطری آنلاین

در هنگام استفاده از باطری آنلاین هیچ گاه متوجه قطعی برق نخواهید شد زیرا این نوع از باطری ها نیروی مورد نیاز خود را به طور مستقیم از برق شهری تامین نمی کنند بلکه برق ورودی به باطری از AC به DC تبدیل می شود و در خروجی نیز این روند برعکس انجام می شود. بدین معنی که از DC به AC تبدیل خواهد شد. به همین دلیل این سیستم همیشه فعال باقی می ماند و در هنگام قطع برق به سرعت وارد عمل شده و کار خود را شروع می کند. مهم ترین کاربرد این نوع از باطری علاوه بر کرکره برقی در تجهیزات پزشکی است. زیرا بیمارستان ها به دلیل حساسیت بالای شغلی نیاز به تامین برق به صورت مداوم دارند.

لاین اینتر اکتیو

در این نوع از باطری کرکره برقی در صورتی که برق قطع شود نیروی مورد نیاز خود را از برق شهری تامین می کند و از این جهت شباهت زیادی با باطری آفلاین دارد اما تفاوت آن ها در وجود ترانس است. باطری های لاین اینتر اکتیو دارای یک ترانس است که می تواند تغییر ولتاژ برق را مدیریت کند. بدین معنی که اگر ولتاژ برقی شهری بیش از حالت نرمال بود به سرعت بر روی باطری سوئیچ می کند و برق مورد نیاز موتور را از طریق آن تامین می کند تا آسیبی به موتور کرکره برقی وارد نشود. سوئیچ در کسری از ثانیه اتفاق می افتد به نحوی که ممکن است شما متوجه آن شوید. مهم ترین کاربرد این باطری بعد از استفاده در کرکره برقی در سرور شبکه های کامپیوتری است.

باطری کرکره برقی

5 نکته مهم در انتخاب باطری کرکره برقی چیست؟

در این بخش نوبت به معرفی نکات مهم در انتخاب باطری است. بعد از اینکه انواع باطری را به خوبی شناختید باید به سراغ نکات مهم در خرید آن ها بروید تا بهترین نتیجه از خرید حاصل شود.

بهره وری انرژی باطری

بهره وری انرژی باطری به معنای کاهش مصرف برق است. این ویژگی کمک زیادی به صرفه جویی در انرژی می کند به نحوی که به آن لقب ” سبز ” یا ماندگار با محیط زیست داده اند. اگر قصد دارید علاوه بر استفاده در کرکره برقی از آن ها در منزل نیز استفاده کنید باید بدانید که این نوع باطری ها دارای ویژگی جالبی هستند و آن هم دارا بودن پریزهای کم مصرف است. این پریزها اقدام به خاموش کردن دستگاه های جانبی می کنند که در حالت استند بای قرار دارند. یکی از مزایای این باطری را نیز می توان جلوگیری از نوسانات شدید برق دانست.

مدت زمان بک آپ باطری

مدت زمان بک پ باطری به معنی میزان زمان پشتیبانی از دستگاه در هنگام قطع برق است. در نظر گرفتن این ویژگی در انتخاب باطری کرکره برقی می تواند بر اساس پارامترهای مختلفی صورت بگیرد. به طور مثال اگر قصد دارید علاوه بر کرکره برقی از باطری در وسایل دیگری مانند دوربین مدار بسته نیز استفاده کنید باید مدت زمان بک آپ باطری را به خوبی بررسی کنید. زیرا در هنگام قطع برق خطر سرقت منزل وجود دارد.

بار مصرفی باطری

بار مصرفی به معنای مقدار نیرویی است که باطری در خود ذخیره می کند. به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می کنند اگر قصد دارید که از باطری در دستگاه های متعددی استفاده کنید بهتر است نوعی از آن را انتخاب کنید که بار بیشتری داشته باشد و بتواند در زمان قطع برق نیروی بیشتری برای تامین دستگاه ها داشته باشد.

قیمت باطری

قیمت باطری با میزان کیفیت و امکانات آن ارتباط مستقیمی دارد. باطری را از شرکتی تهیه کنید که نسبت به کیفیت و گارانتی محصول اطمینان دارید. باطری کرکره برقی در دو نوع ایرانی و خارجی موجود است که انتخاب هر کدام از آن ها بستگی به انتظارات شما دارد. اما نکته مهم و کلیدی که باید در انتخاب باطری بر اساس قیمت توجه کنید میزان اطمینان آن است. برخی از مدل های ارزان و نامرغوب به تجهیزات حفاظتی مجهز نیستند و ممکن است موجب آسیب رساندن به قطعات داخلی آن شوند.

خدمات پس از فروش باطری

باطری را از شرکتی خریداری کنید که خدمات پس از فروش و گارانتی مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد  تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید با آن ها تماس بگیرید تا تکنسین ها و کارشناسان برای رفع ایراد به محل بیاید.

1 دیدگاه

  • سلام خسته نباشید میشه بگید فرق باتری کرکره اینتر اکتیو با باتری آفلاین چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *