نصب انواع دوربین مداربسته

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_separator color=”blue” border_width=”3″][vc_column_text]

نحوه نصب انواع دوربین مداربسته – دوربین مدار بسته یکی از مهمترین ابزار امنیتی میباشد که امروزه افراد مختلفی به دنبال نصب آن برای پیشگیری از دزدی و تضمین امنیت اماکن خود میباشند. امروز میخواهیم نحوه صحیح نصب یک دوربین مدار بسته رو به شما آموزش دهیم.

ابزار مورد نیاز:

1- دوربین مدار بسته

2- دستگاه دی وی آر (DvR)

3- کابل تصویر

4- کابل برق

5- منبع تغذیه

6- فیش BNC

7-هارد

8-  باکس ، داکت و تمامی ابزار جانبی مورد نیاز

طریقه نصب

 1. ابتدا نظر مشتری خود را بخواهید.  محل های نصب دوربین را با مشتری خود چک کنید و حتی از او علت نصب دوربین جویا شوید.
 2. در مورد طرح و شکل سیم کشی ها یک فکر داشته باشید. مکان هایی را که باید سوراخ شوند علامت گذاری و اولویت قرار گرفتن سیم ها را انتخاب کنید.
 3. باید قبل از سوراخ کردن ، سوراخ شدن دیوار را چک کنید. مطمئن شوید که فضای کافی برای عبور سیم ها وجود دارد و سپس شروع به سوراخ کردن کنید. سعی کنید تمیز کار کردن را در اولویت خود قرار دهید.
 4. ، لوله های فلکسی ،  داکت هاو لوله های فلزی را نصب کنید.
 5. برای کابل دوربین ابتدا مسیر را متراژ کرده و بر اساس آن کابل راببرید. برای هر دوربین باید یک کابل RG59 در نظر بگیرید. کابل برقرامی توانید به صورت مشترک برای هر دوربین  استفاده کنید. یعنی در کل مسیر دوربین ها  تنها یک کابل برق خواهد بود و شما از آن انشعاب می گیرید. دقت کنید که حتما ضریب اشتباهی وجود خواهد داشت پس آنرا نیز در نظر بگیرید. اگر مقداری از کابل را اضافه در نظر بگیرید بهتر است.
 6. کابلها را آرام آرام به داخل داکت وارد کنید. این کار را  ازسمت دوربین شروع کنید تا اضافه کابل به سمت DVR بماند.
 7. کابلها را اندازه گیری کنید. اضافه کابلها را هم ببرید. در محل DVR مقداری کابل برای جابه جایی نگه دارید.
 8. برای نصب آداپتور ، برای محلهای کوچک از منبع تغذیه مرکزی و برای محلهای بزرگ از آداپتور جداگانه برای دوربین ها استفاده کنید. در صورت نصب آداپتور باید در کنار هر دوربین یک باکس پلاستیکی نیز قرار دهید.
 9. دوربین ها را درجای خود ببندید و فیش BNC انها را وصل کنید.
 10. به کنار DVR رفته و آن را به دی وی آر وصل کنید. پس از وصل تمامی فیش ها  به DVR ، برق سیستم را وصل کنید.
 11. در صورتی که تصویری از دوربین ها مشاهده نکردید سه حالت امکان پذیر است. کابل برق قطع است یا کابل تصویر قطع است و یا خود دوربین خراب است. برای آنکه از خرابی دوربین مطمئن شوید جای دوربین ها را با هم عوض کنید.، برق را با ولت متر تست یا IR دوربین را چک کنید. اگر هر دومشکلی نداشته و سالم بودند احتمالا ایراد از کابل تصویر یا فیش های شماست. با چک کردن مسیر مشکل را حل کنید.
 12. در صورتی تمامی دوربین ها تصویر داشتند آنهارا با هماهنکی مشتری یک به یک چک کرده و تنظیم کنید. ترجیحا در طول روز این کار را انجام دهید تا نور کافی برای خوب دیدن وجود داشته باشد و ضد نور را تشخیص دهید.
 13. هارد را در  DVR قرار داده و نصب کنید. این کار بسیار ساده است.  ابتدا پیچ های دستگاه را باز کرده و قاب را به کنار بگذارید. کابل SATA را از داخل جعبه DVR پیدا کرده و به هارد وصل کنید. کابل را به مادربرد دستگاه وصل کرده دستگاه را روشن کنید.
 14. با کامل کردن پروسه نصب آنرا به مشتری تحویل دهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row]

17 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.