در این مطلب به بررسی تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی خواهیم پرداخت. در سال های نه چندان دور از دزدگیرهای معمولی برای محافظت از خودرو استفاده می شد. اما در حال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی و فناوری از دزدگیرهای تصویری و سیم کارت خور استفاده می شود. تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی را در ادامه مطالعه کنید.

تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی

تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی چیست ؟ استفاده از دزدگیر اماکن برای جلوگیری از سرقت آن ، امری ضروری است. در حال حاضر دزدگیرهای تصویری کاربرد بیشتری نسبت به دزدگیرهای معمولی دارند زیرا امکانات بیشتری را در اختیار صاحبین خودرو قرار می دهند. مهم ترین تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی را می توان در تکنولوژی بکار رفته در آن دانست.

ترس از دزدیده شدن خودرو در تمام مالکین وجود دارد. به همین دلیل تمایل دارند تا از بهترین تجهیزات برای مراقبت از آن استفاده کنند. سرقت از خودرو می تواند شامل قطعات و لوازم آن باشد و یا سرقت کل خودرو !

یکی از دلایلی که افراد را مجبور به استفاده از دزدگیر خودرو می کند این است که محل زندگی یا کار آن ها فاقد پارکینگ است و آن ها مجبور هستند تا ماشین را در فضای باز پارک کنند. اولین انتخاب سارقین برای دزدیدن خودرو و لوازم آن ، خودروهایی هستند که فاقد دزدگیر می باشند. زیرا به محض نزدیک شدن به خودروهای دزدگیر دار ، به سرعت هشدار آن ها فعال می شود و سارق را مجبور به فرار می کند. به همین خاطر اغلب مالکین خودرو از دزدگیرها استفاده می کنند. دزدگیر خانه و خودرو شامل دو نوع معمولی و تصویری هستند که در ادامه به تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی اشاره می کنیم.

دزدگیر معمولی

به عبارتی ساده می توان گفت که دزدگیرهای ساده دارای ساختاری معمولی هستند و می توان به عنوان دزدگیرهای معمولی و ضد سرقت از آن ها نام برد. این نوع از دزدگیرها دارای امکاناتی از جمله سنسور تشخیص خطر هستند و می توانند خطراتی از جمله ضربه ، فشار مضاعف به درب و … را شناسایی کنند و با ایجاد هشدار و آلارم اعلام خطر کنند. این نوع از دزدگیرها به نحوی هستند که می توانید میزان حساسیت سنسورهای آن را کم یا زیاد کنید. زیاد کردن حساسیت این نوع از دزدگیرها به معنای ایمن تر کردن آن ها نیست. به همین خاطر توصیه می کنیم اگر قصد دارید از خودرو به دفعات زیاد در طول شبانه روز استفاده کنید از نوع تصویری آن بهره بگیرید تا امنیت خودرو به میزان بیشتری تامین شود.

دزدگیر معمولی

معایب دزدگیرهای ساده

دزدگیرهای ساده دارای معایب زیادی هستند و بتدریج در حال منسوخ شدن می باشند. مهم ترین عیب و ایراد این نوع از دزدگیرها این است که برای خاموش کردن صدای هشدار ، باید فاصله مناسبی با ماشین داشته باشید. یکی دیگر از معایب آن ها این است که شما نمی توانید از راه دور تشخیص دهید که صدای آژیر از ماشین خودتان است یا خیر. زیرا اغلب ماشین ها دارای همین هشدار هستند و گوش ما به صدای آن ها عادت کرده است.

از دیگر مواردی که سبب شده تا دزدگیرهای معمولی جای خود را به دزدگیر های تصویری بدهند این است که اگر آژیر دزدگیر فعال شود ، باید به سراغ ماشین بروید و از نزدیک دلیل ایجاد هشدار را ببینید. در بسیاری از مواقع ، مشکلات کوچک مانند پریدن گربه بر روی سقف باعث ایجاد هشدار می شود. این نوع از هشدارها را به عنوان هشدار کاذب می شناسیم. هشدارهای کاذب در خصوص دزدگیر اماکن نیز وجود دارند.

دزدگیر تصویری

در خصوص تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی ، ابتدا باید به تعریفی از دزدگیر تصویری نیز بپردازیم. این نوع از دزدگیرها از سیستم پیشرفته تری برخوردار هستند که آن را مدیون فناوری و متدهای جدید می دانیم. همان طور که از نام این دزدگیرها پیداست دارای صفحه نمایش دیجیتالی هستند که می توان از فاصله 1 کیلومتری نیز اقدام به کنترل خودرو کرد. با نگاه کردن به صفحه نمایشگر دیجیتال می توانید ایرادات پیش آمده برای خودرو را مشاهده کنید و از اینکه هشدار مربوط به خودروی شماست یا خیر اطمینان حاصل کنید.

از مهم ترین عواملی که موجب شده افراد به سراغ دزدگیر تصویری خودرو بروند و دزدگیر معمولی را منسوخ شده بدانند این است که تمام اتفاقاتی که سبب ایجاد هشدار می شود بر روی مانیتور دزدگیر قابل نمایش است. اگر هشدار دزدگیر به دلیل مسائلی از جمله ضربه یا پریدن حیوانات بر روی ماشین رخ داده علامتی مانند چکش بر روی مانتیور نشان داده می شود. همچنین اگر درب خودرو به وسیله سارق باز شده باشد علامتی مانند باز شدن درب ماشین بر روی آن ظاهر می شود و شما به راحتی می توانید دلیل هشدار دزدگیر را متوجه شوید. یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای دزدگیر تصویری این است که می توانید از طریق آن اقدام به باز کردن درب صندوق عقب کنید.

دزدگیر تصویری

پیشرفته ترین نوع دزدگیر خودرو

پس از اینکه به معرفی و بررسی تفاوت دزدگیر تصویری با معمولی پرداختیم نوبت به این می رسد که از پیشرفته ترین نوع دزدگیر خودرو رونمایی کنیم و آن هم دزدگیرهای سیم کارت خور هستند. این نوع از دزدگیرها دارای آخرین تکنولوژی می باشند که یکی از مهم ترین آن ها عدم محدودیت در فاصله است و شما می توانید از هر مکان جغرافیایی آن را کنترل کنید.

دزدگیرهای سیم کارت خور می توانند با دستگاه های هوشمند از جمله تلفن همراه شما ارتباط برقرار کنند و اگر سارق بخواهد درب خودرو را باز کند ، دزدگیر در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند تمام اطلاعات لازم را بر روی تلفن همراه شما ارسال کند و شما از بروز خطر مطلع شوید.

از دیگر ویژگی هایی که در خصوص دزدگیر سیم کارت خور ماشین وجود دارد این است که اگر بر اثر فراموشکاری یا سهل انگاری دزدگیر را درون خودرو جا گذاشتید می توانید از طریق ارتباط بین دزدگیر و موبایل درب خودرو را باز کنید. این ویژگی درباره دزدگیر معمولی و تصویری وجود ندارد.

دزدگیرهای تصویری دارای GPS هستند و میتوانید بر اساس این ردیاب از محل دقیق خودور مطلع شوید. جالب است بدانید که این نوع از دزدگیرهای پیشرفته امکاناتی از قبیل فیلم برداری از داخل و بیرون از ماشین را نیز در اختیار شما قرار می دهند و قادر هستند تا این تصاویر را بر روی تلفن همراه هوشمند شما ارسال کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *